Porsche Česká republika

NOVINKY

28. 07. 2020

Čtyři generace burácející současně

Každá ze čtyř generací modelu SEAT Leon předběhla svou dobu, přestože si tento vůz zachoval během více než 20leté historie stejnou DNA. Všechny generace byly navrženy, vyvinuty a stvořeny v Barceloně a sdílejí stejný základ. 

24. 07. 2020

Das WeltAuto vstupuje do druhé poloviny roku posílen nadějným červnovým růstem

Das WeltAuto, program prodeje kvalitních a prověřených ojetých vozů s důrazem na nejvyšší úroveň zákaznických služeb, se po jarním poklesu kvůli vládním nařízením proti šíření koronaviru vrátil v červnu k růstu. 

23. 07. 2020

Elektromobil jako součást energetické transformace: Audi se ve svém výzkumu zabývá dvousměrnou nabíj

Společnosti Audi a Hager Group usilují o realizaci vize vyšší stability elektrických sítí, nižších nákladů na elektrickou energii a přispívání k ochraně klimatu.

21. 07. 2020

Volkswagen osobní vozy má nového člena představenstva, odpovědného za výrobu

Dr. Christian Vollmer bude novým členem představenstva, odpovědným za výrobu značky Volkswagen osobní vozy

21. 07. 2020

Audi je jedničkou v počtu patentů pro elektrické pohony

Oddělení technického vývoje, které zaměstnanci Audi nazývají interně zkratkou „TE“, je tepajícím srdcem značky. Zde se stává „Náskok díky technice“ skutečností. Inženýři realizují inovace od prvního nápadu až po uvedení na trh. Nový internetový zpravodaj „Audi TechFocus“ nabízí detailní pohledy do zákulisí TE. 

20. 07. 2020

Volkswagen zahájil předprodej nového modelu Tiguan

Volkswagen zahajuje v Česku předprodej faceliftovaného Tiguanu - pouhé tři týdny po světové premiéře. Bestseller značky Volkswagen nabízí ještě atraktivnější vnější design a řadu technických novinek. V oblasti pohonu přináší nový Tiguan především inovace pro trvalou udržitelnost.

16. 07. 2020

CUPRA poprvé ukazuje model Formentor ze všech stran

Čemu se podobá nová CUPRA Formentor? Jaký to bude pocit sedět za volantem prvního exkluzivního modelu značky? Díky atraktivnímu 360° videu můžete objevit všechny detaily ze šesti různých úhlů pohledu. 

15. 07. 2020

Vynikající výkony: Audi SQ7 a Audi SQ8 s motorem V8 TFSI

Audi představuje modely SQ7** a SQ8** s novými motory TFSI. Značka tak reaguje na globální trend ve vývoji poptávky zákazníků, kteří v segmentu vysokovýkonných SUV stále častěji preferují sportovní zážehové motory. 

09. 07. 2020

Prof. Dr. Carsten Intra vystřídá Dr. Thomase Sedrana na pozici předsedy představenstva značky Volksw

Prof. Dr. Carsten Intra převezme vedení značky Volkswagen Užiktové vozy od 1. září 2020
 

08. 07. 2020

SEAT investuje do své budoucnosti

SEAT bude v letech 2020 až 2025 investovat celkem 5 miliard eur. Investice budou vynakládány nejen na nové projekty vývoje vozidel v Technickém centru SEAT se zvláštním zaměřením na elektrifikaci produktové řady, ale také na modernizaci výrobních zařízení a provozů v závodech Martorell, Barcelona a Componentes. 

08. 07. 2020

Zrození prvního elektromobilu CUPRA

Značka CUPRA potvrdila dnes na tiskové konferenci v komplexu CASA SEAT příchod modelu, který změní vnímání dynamiky elektricky poháněných vozidel. Studie el-Born je od svého představení na loňském Ženevském autosalonu oceňována pro svůj elegantní vzhled a silný charakter. 

07. 07. 2020

Výrobní závod Emden vstupuje do nové éry elektromobily

Volkswagen vyrábí ve svém závodě Emden modely Passat a Arteon, od roku 2022 se k nim přidá kompaktní SUV ID.4 s elektrickým pohonem

01. 07. 2020

Elektrifikovaný a dynamičtější: Nový Tiguan slaví světovou premiéru

Volkswagen Tiguan je nejúspěšnějším SUV v Evropě a jedním z nejprodávanějších modelů v kategorii „Sport Utility Vehicle“ na světě. Dosud bylo vyrobeno více než šest milionů těchto vozů. 

29. 06. 2020

Bestseller v ještě lepší formě: Audi odhaluje Q5 s novým vzhledem

Audi Q5 je již mnoho let nejprodávanějším SUV v prémiovém segmentu střední třídy na evropských trzích. Nyní je tento model ještě lepší a atraktivnější. Optimalizované Audi Q5 kombinuje sportovní charakter s vynikající využitelností v každodenním provozu a nabízí široký výběr informačních, zábavních a asistenčních systémů.

29. 06. 2020

Transformace pokračuje: Cvikovský závod vyrábí už pouze elektromobily

V pátek 26. června sjel z montážní linky cvikovského závodu poslední automobil se spalovacím motorem. Golf R Variant1 sedmé generace s dvoulitrovým zážehovým čtyřválcem a lakováním karoserie v odstínu bílá Oryx s perleťovým efektem byl vyroben pro zákazníka v Německu.

26. 06. 2020

Automobilové město z ptačí perspektivy

Říká se, že z výšky se můžeme dívat na věci ve větších souvislostech. Na zemi víme o tom, že SEAT je jedinou společností ve Španělsku, která vyvíjí, vyrábí a prodává osobní automobily. Co však můžeme spatřit z výšky? Ve výšce 600 metrů přelétáme nad areálem společnosti SEAT a z této ptačí perspektivy vidíme doslova město.

26. 06. 2020

Atraktivní příslušenství SEAT pro letní sezonu

SEAT Service připravil pro majitele vozů SEAT atraktivní příslušenství, díky němuž se mohou bez obav vydávat na letní výpravy za dobrodružstvím nebo odpočinkem se všemi členy rodiny včetně domácích mazlíčků.

25. 06. 2020

Odpočítávání pro nový model CUPRA Formentor

Nový model CUPRA Formentor stojí krátce před svým uvedením na trh. Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA, testoval tento týden vozy Formentor v podnikovém areálu v Martorellu za doprovodu Jordiho Geného, závodního jezdce značky CUPRA a mistra světa v závodech cestovních vozů. 

24. 06. 2020

Dvě verze místo jedné: Nové modely Arteon1 a Arteon Shooting Brake1 slaví světovou premiéru

Jedna modelová řada, dvě varianty. Volkswagen představuje ve světové premiéře nový model Arteon a současně prezentuje i druhou karosářskou verzi – nový Arteon Shooting Brake. Jedná se přitom o zcela novou interpretaci konceptu kombi Variant. 

24. 06. 2020

Dvě verze místo jedné: Nové modely Arteon1 a Arteon Shooting Brake1 slaví světovou premiéru

Jedna modelová řada, dvě varianty. Volkswagen představuje ve světové premiéře nový model Arteon a současně prezentuje i druhou karosářskou verzi – nový Arteon Shooting Brake. 

23. 06. 2020

Zátěžový test v každodenním provozu: Zaměstnanci v Sasku zahájili provoz flotily 150 vozů ID.3

Pro vybrané zaměstnance společnosti Volkswagen Sachsen začíná elektromobilita budoucnosti již nyní, protože po dobu několika týdnů budou jezdit v každodenním provozu s elektromobilem Volkswagen ID.3 – a to ještě před oficiálním zahájením dodávek prvních vozů zákazníkům na začátku září. Pro zaměstnance tří saských závodů Volkswagen bylo rezervováno celkem 150 vozů ID.3, vyrobených v Cvikově. 

22. 06. 2020

Zvýhodněná nabídka příslušenství „Vylaďte si svůj Golf 8. generace“

Volkswagen vychází vstříc majitelům osmé generace Golfu a do vyprodání zásob nabízí zvýhodněný paket praktického příslušenství pro zimní provoz a ochranu vozu před znečištěním a poškozením. Balíček Originálního příslušenství Volkswagen® zahrnuje nejčastěji požadované ochranné prvky a sadu hliníkových kol se zimními pneumatikami. 

22. 06. 2020

Vysokovýkonné SUV CUPRA podle nového receptu

Nová CUPRA Ateca 2020 poskytuje nejvyšší úroveň dynamiky a zachovává ducha značky, nyní je však ještě atraktivnější a splňuje požadavky náročných zákazníků.

19. 06. 2020

Audi nyní nabízí originální přepravní systémy s 25% zvýhodněním

K létu patří adrenalinové zdolávání stezek v členitém terénu na horských kolech, sjíždění divokých řek v kajacích a mnoho dalších dobrodružství. Audi usnadňuje majitelům vozů s logem čtyř kruhů cestování za nezapomenutelnými zážitky v přírodě atraktivním sortimentem originálního příslušenství. Před letní sezonou jsou nejžádanějšími doplňky systémy pro přepravu sportovního vybavení, od jízdních kol až po kitesurfy, které lze nyní pořídit u autorizovaných prodejců Audi s 25% zvýhodněním.

 

18. 06. 2020

Inovativní aerodynamický koncept modelů Audi e-tron S

Aerodynamika je především u automobilů s výhradně elektrickým pohonem klíčem k delšímu dojezdu. Sportovní SUV ve stylu kupé dosahuje díky inteligentním technickým inovacím značky Audi velmi nízké hodnoty součinitele aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,26. Důmyslný aerodynamický koncept se vyznačuje velkým počtem nových detailních řešení.

16. 06. 2020

SEAT představil v centru CASA SEAT svou novou značku městské mobility SEAT MÓ

SEAT dnes oficiálně otevřel centrum CASA SEAT v rámci slavnostního aktu za dodržení doporučených zdravotních a bezpečnostních opatření a za přítomnosti prominentních hostů zastupujících státní správu a přední podniky Španělska a Katalánska. Společnost SEAT využila této příležitosti k prezentaci své nové značky pro městskou mobilitu, SEAT MÓ.

15. 06. 2020

První vozy ID.3 1st budou zákazníkům předány na začátku září

Volkswagen stanovil definitivní časový plán pro uvedení prvního člena rodiny ID. na trh. Od 17. června lze ve většině evropských zemí závazně objednávat model ID.3 1st Edition, jehož výroba je limitována na 30 000 vozidel. První zákazníci převezmou vozy ID.3 1st na začátku září.

15. 06. 2020

Nový SEAT Ateca 2020: Nová kapitola úspěšného příběhu

SEAT představuje modernizovanou verzi úspěšného modelu Ateca. Důsledně vylepšená Ateca 2020 přebírá od svého předchůdce všechny přednosti kompaktního SUV a na první pohled zaujme svěžím a ještě emocionálnějším vzhledem exteriéru i interiéru. Řidiči a jeho spolucestujícím navíc nabízí komplexní konektivitu a více bezpečnosti i komfortu. Mezi významné přínosy modernizace patří také vyšší hospodárnost a nižší emise.

13. 06. 2020

Patricie jezdí v novém Volkswagenu Golf

Volkswagen předal klíčky od nového modelu Golf e-TSI oblíbené české herečce Patricii Pagáčové. Tvář značky Volkswagen na českém trhu přesedá do osmé generace Golfu po několika tisících kilometrů za volantem kompaktního SUV T-Roc. 

12. 06. 2020

Volkswagen nabízí aplikaci EV Check také v češtině

Volkswagen lokalizoval do českého jazyka aplikaci Volkswagen EV Check. Uživatelé mohou s aplikací EV Check snadno zjistit, zda jsou připraveni na elektrickou mobilitu. Bezplatná aplikace porovná po nainstalování na chytrý telefon provozní parametry aktuálního vozu uživatele s elektromobily ID.3, e-Golf nebo e-up!.

12. 06. 2020

Společnosti Volkswagen a Ford podepsaly smlouvy o globální alianci pro lehké užitkové vozy, elektrif

Praha, 12. června 2020 – Společnosti Ford Motor Company a Volkswagen AG podepsaly další smlouvy v rámci své současné globální aliance. Nyní dojednané projekty přispějí k tomu, aby byly produkty obou koncernů ještě lépe přizpůsobeny požadavkům zákazníků v Evropě a dalších regionech. 

11. 06. 2020

Od kostek ledu ke klimatizaci Climatronic

První chladicí soustava se v konstrukci automobilu objevila již v roce 1884, nebyla však určena pro cestující. Tento první vynález zabraňoval ledem přehřátí motoru. Až o polovinu století později se začalo uvažovat o komfortu cestujících. 

09. 06. 2020

Ralf Brandstätter povede značku Volkswagen

Koncern Volkswagen zavádí změny ve vedení značky Volkswagen
i celého koncernu. Klíčovou značku Volkswagen osobní vozy povede od
1. července 2020 dosavadní provozní ředitel značky Ralf Brandstätter. Předseda představenstva koncernu Volkswagen Dr. Herbert Diess, který dosud nesl odpovědnost za obě funkce, tím získá více volnosti pro plnění svých úkolů v roli vedoucího koncernu. 

08. 06. 2020

Nová Ateca 2020: SEAT přináší pokračování úspěšného příběhu oblíbeného SUV

SEAT již brzy představí modernizovanou verzi svého úspěšného modelu Ateca. Zcela inovovaná Ateca 2020 přebírá od svého předchůdce všechny přednosti kompaktního SUV a na první pohled zaujme svěžím a emocionálnějším vzhledem exteriéru i interiéru. 

05. 06. 2020

SEAT zmenšil od roku 2010 ekologickou stopu výroby o 43 procent

. SEAT se intenzivně zabývá ochranou přírody a v roce 2019 aktivně pokračoval v postupném snižování vlivu svých provozních aktivit na životní prostředí. Španělský výrobce úspěšně snížil pět hlavních ekologických ukazatelů souvisejících s výrobou, a to

o 43 %. Jde o spotřebu energie a vody, množství odpadu, emise těkavých organických látek a emise CO2. Společnost SEAT tak učinila významný krok k dosažení cílů stanovených pro rok 2025, mezi něž patří zmenšení ekologické stopy výroby v porovnání s rokem 2010 na polovinu.

03. 06. 2020

První fakta o novém modelu Arteon před jeho virtuální světovou premiérou 24. června 2020

Arteon1 je avantgardním, dynamickým a hospodárným automobilem, který ztělesňuje „gran turismo“, cestování ve velkém stylu, v podání značky Volkswagen. Volkswagen nyní zveřejnil první výhled na nový model Arteon. 

29. 05. 2020

Dr. Werner Tietz povede výzkum a vývoj ve společnosti SEAT

Dosavadní vedoucí vývoje ve společnosti Bentley nastoupí na novou pozici
1. července

28. 05. 2020

Filtry pevných částic pro vozy Volkswagen lze i nadále pořídit za snížené ceny

Porsche Česká republika prodlužuje nabídku cenově zvýhodněných filtrů pevných částic v rámci svého úsilí o maximální ochranu životního prostředí. Majitelé všech starších i aktuálních vznětových modelů značek Volkswagen, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy, vybavených touto technikou čištění výfukových plynů, tak mohou až do konce letošního roku realizovat v autorizovaném servisu výměnu nefunkčního filtru pevných částic za nový DPF v kvalitě originálního dílu nebo Economy dílu za mimořádně atraktivních podmínek.

26. 05. 2020

Volkswagen spustil výprodej skladových vozů

Volkswagen připravil pro své zákazníky atraktivní výprodej skladových vozů. Do neodolatelné nabídky je zařazena většina modelů z široké produktové řady značky Volkswagen osobní vozy. Výše zvýhodnění se odvíjí od zvoleného modelu a motoru i způsobu financování.

25. 05. 2020

Zrození modelů RS: Jak Audi Sport GmbH vytváří charakter svých modelů RS

 Modely RS společnosti Audi Sport GmbH vždy reprezentují v rámci příslušné modelové řady nejvyšší úroveň dynamiky. Jejich silný charakter je založen na kombinaci výrazně odlišeného designu, nekompromisní praktičnosti pro každodenní provoz, sportovních výkonů nejvyšší úrovně a podmanivých zážitků z jízdy.

12. 05. 2020

Zcela nový SEAT Leon je u českých prodejců

Na český trh přichází nejvyspělejší vůz v historii značky SEAT. Nový SEAT Leon si mohou čeští zákazníci nejen nakonfigurovat podle vlastních představ v nově spuštěném internetovém konfigurátoru, ale také osobně důkladně prohlédnout a vyzkoušet při testovacích jízdách u všech autorizovaných prodejců značky SEAT v České republice.

06. 05. 2020

Volkswagen Užitkové vozy globálně přidává tři měsíce k zákonným i prodlouženým zárukám

  • Na mnoha trzích je provoz servisů kvůli koronaviru omezen
  • Zákazníci nemohli požadovat záruční plnění
  • Všechny zákonné a prodloužené záruky, jejichž platnost skončí v období od března do května 2020, budou o tři měsíce delší

 

06. 05. 2020

Sedmdesátiletá historie společnosti SEAT dokládá schopnost vlastní transformace

SEAT se před sedmdesáti lety vydal na vzrušující cestu. Společnost, která postavila Španělsko na kola a demokratizovala mobilitu, byla založena 9. května 1950. Od tohoto okamžiku až do sobotního 70. výročí zažila společnost SEAT hlubokou transformaci a v nečekaných situacích vždy přinášela nová řešení.

05. 05. 2020

Porsche Česká republika podporuje studenty automobilových oborů v samostudiu

Společnost Porsche Česká republika připravila pro žáky automobilových oborů, kteří se zapojili do projektu QHERO, vzdělávací materiály pro distanční studium po dobu uzavření škol v důsledku koronavirové krize. Osvojení důležitých znalostí prověří testy, po jejichž úspěšném absolvování budou studentům připsány body na jejich účet QHERO.

05. 05. 2020

Volkswagen ID.3 získal prestižní ocenění za design

Značka Volkswagen zářila v soutěži „Automotive Brand Contest 2020“ v oblasti automobilového designu, v níž obdržela celkem pět ocenění. Elektromobil ID.3 získal nejvyšší hodnocení „Best of Best“ hned ve dvou kategoriích. Mezi letošní oceněné automobily patří také nový Golf a studie ID. SPACE VIZZION.

04. 05. 2020

Audi vychází vstříc svým zákazníkům a posouvá lhůty u zákonných i prodloužených záruk

Audi prodlužuje svým zákazníkům zákonnou záruku na nový vůz i navazující záruky výrobce. Krátkodobé opatření je zaváděno na mnoha trzích celého světa, protože mnozí zákazníci kvůli koronavirové krizi nemohli nebo ještě nemohou navštívit autorizované servisy Audi a uplatnit u nich své případné nároky na záruční plnění.

01. 05. 2020

Volkswagen prodlužuje na celém světě záruku na nový vůz i prodlouženou záruku o tři měsíce

Značka Volkswagen osobní vozy prodlužuje dobu záruky na nový vůz o tři měsíce. Nové opatření platí pro všechna vozidla, vyrobená v Evropě nebo pro evropský trh, jejichž dvouletá záruka na nový vůz nebo prodloužená záruka končí v období od 1. března 2020 do 31. května 2020. Záruky se prodlužují na dobu tří měsíců od vypršení platnosti původní záruky na nový vůz, resp. prodloužené záruky.

29. 04. 2020

Wellness centrum pro automobily

Exkluzivní „lázně“, umístěné v lakovnách výrobního závodu SEAT v Martorellu, mají vše od termálních procedur až po kabiny s tryskami 

27. 04. 2020

Zdravotnický materiál pro lékaře a kliniky: Volkswagen daroval již více než pět milionů ochranných r

Koncern Volkswagen organizuje od konce března v Číně nákup zdravotnických pomůcek pro lékaře, pečovatelské domy a nemocnice. Nyní přicházejí do Německa velké zásilky objednaného materiálu. 

27. 04. 2020

Porsche Česká republika pomáhá SOS dětským vesničkám

Společnost Porsche Česká republika poskytla vozidla sociálním pracovníkům neziskové organizace SOS dětské vesničky. Ti mohou díky rychlé reakci největšího importéra nových automobilů do České republiky i nadále poskytovat pomoc stovkám ohrožených dětí.