Porsche Česká republika

O NÁS

Porsche Česká republika s.r.o. (dříve Import VOLKSWAGEN Group s.r.o.) se sídlem v Praze je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. V naší zemi zastupuje největšího evropského výrobce automobilů Volkswagen Group a jeho značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto a projektu MOON pro výstavbu nabíjecí infrastruktury. Mimořádně široká modelová paleta sahá od kompaktních ekonomických vozů přes prémiové sedany, univerzální SUV až po spolehlivá užitková vozidla. Velký důraz je kladen také na komplexní zákaznické služby od výhodného financování Volkswagen Financial Services až po nevšední autopůjčovnu Das RentAuto. Společnost je členem nejúspěšnější a největší evropské obchodní skupiny v oblasti automobilů, Porsche Holding.

Mezi stěžejní cíle společnosti Porsche Česká republika a jejích prodejců patří spokojenost zákazníků, obchodních partnerů a zaměstnanců. Porsche Česká republika s.r.o. nabízí zákazníkům atraktivní, bezpečné a ekologicky šetrné vozy nejvyšší technické a kvalitativní úrovně za velmi příznivé ceny. Prodej všech zastupovaných značek zajišťuje celkem 124 smluvních partnerů, servisem koncernových vozů je v České republice pověřeno 237 smluvních partnerů. Značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA, Volkswagen Užitkové vozy a Das WeltAuto jsou díky tomu přítomny na téměř 100 místech naší země, přičemž celkový počet zaměstnanců dealerské organizace přesahuje 3 tisíce. Společnost Porsche Česká republika vstoupila do roku 2020 se 173 zaměstnanci a v rámci své trvale udržitelné strategie uskutečňuje vizi být nejlepším poskytovatelem individuální mobility.

ZAČÁTEK NOVÉ ÉRY

Rokem 2020 začala pro společnost Porsche Česká republika nová éra osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci. S tím souvisí příchod nejen zcela nových produktů, procesů a obchodních modelů, ale také podpora výstavby nabíjecí infrastruktury pro elektromobily.

V celosvětovém měřítku plánuje Volkswagen Group uvést do roku 2029 na trh až 75 elektromobilů a přibližně 60 modelů s hybridním pohonem. Celkový počet prodaných elektromobilů koncernu Volkswagen by se měl do roku 2029 zvýšit přibližně na 26 milionů, hybridů by pak mělo být 6 milionů.

S procesem elektrifikace úzce souvisí projekt komplexního řešení nabíjecí infrastruktury s názvem MOON. Česká republika byla v roce 2019 jednou z pěti pilotních zemí, v nichž začala působit stejnojmenná dceřiná firma společnosti Porsche Holding, jejíž součástí je i Porsche Česká republika. Značka MOON nabízí dealerům i zákazníkům nejmodernější nabíjecí infrastrukturu od elektronicky řízeného kabelu pro nabíjení střídavým proudem přes nástěnné nabíječky, domácí akumulátorové systémy a fotovoltaické systémy až po zařízení pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem o výkonu až 300 kW.

Porsche Česká republika podporuje také vzdělávání a zaměstnanost v České republice, například úspěšným projektem Best Employer – QHERO, partnerstvím se soutěží Autoopravář Junior nebo novým portálem CARJOBS.CZ pro zájemce o práci v automobilové branži.

V roce 2022 bylo otevřeno nové školící a tréninkové centrum Training Academy jež kromě odpovídajícího zázemí pro rozvoj zaměstnanců dealerské sítě klade velký důraz také na udržitelnost a využívání zelené energie. Pro rok 2023 je proto v plánu instalace fotovoltaického systému na budovu Tréninkové Akademie (Porsche Immobilien CZ spol s.r.o. Školící centrum Porsche, Zlatníky-Hodkovice reg.č. CZ.31.3.0/0.0/0.0/22_001/0001639). Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a jeho cílem je instalace fotovoltaické elektrárny o výkonu 125,6kWp sloužící pro vlastní spotřebu žadatele v Training Academy Porsche Česká Republika (školící centrum) na pobočce Zlatníky-Hodkovice. Za pomoci využití obnovitelných zdrojů dojde k optimalizaci zajištění elektrické energie pro podnikatelskou činnost.
OCENĚNÍ

Nejvyšším oceněním naší práce je spokojenost zákazníků. Tomuto cíli podřizujeme veškeré konání. Jsme velmi rádi, že se k nám zákazníci s důvěrou vracejí a na českých silnicích každým rokem přibývají desítky tisíc automobilů značek, které zastupujeme. Samozřejmě nás těší také ocenění, které naší společnosti a produktům udělují nejrůznější organizace a instituce.

HISTORIE

Dovozce vozidel koncernu Volkswagen působí na českém trhu od podzimu roku 1991, kdy vznikla společnost Importér Volkswagen/Audi, tehdy ještě součást mladoboleslavské Škody. O rok později do portfolia přibyla i značka SEAT. Společnost se rychle na trhu etablovala a během krátké doby se vyšvihla do čela importérů automobilů do České republiky. Důležitým milníkem bylo vyčlenění ze struktury Škody Auto v roce 1998, kdy byla založena společnost Import VOLKSWAGEN Group s.r.o. (IVG) organizačně dělená do 4 divizí: Volkswagen osobní vozy, Volkswagen Užitkové vozy, Audi a SEAT. Od začátku roku 2012 byla společnost v rámci koncernu Volkswagen začleněna do struktury Porsche Holding Salzburg.

Vznik společnosti
Importér Volkswagen a Audi

Do portfólia přibyla značka SEAT

Vznik společnosti import
VOLKSWAGEN Group s.r.o.

Začlenění do struktury Porsche Holding Salzburg

SKUPINA PORSCHE HOLDING

Porsche Holding Salzburg je nejúspěšnější a největší evropská obchodní skupina v oblasti prodeje automobilů. Působí v 28 zemích v Evropě,  Jižní Americe a Asii.

Společnost se sídlem v Salzburgu založily děti geniálního automobilového konstruktéra Ferdinanda Porsche - Louise Piëch a Ferry Porsche, které v roce 1949 položily zahájením importu a prodeje modelu Volkswagen Brouk v Rakousku základní kámen pro úspěšné budování společnosti Porsche Holding.

Porsche Holding Salzburg dnes zastupuje značky koncernu Volkswagen jak ve velkoobchodě (importér), tak i v maloobchodě (dealeři) a v oblasti after sales (servis).

Prodejem náhradních dílů, finančními službami i vlastním vývojem IT systémů a víceznačkovým maloobchodem skupiny PGA pokrývá holding komplexní spektrum automobilového obchodu.

Od března 2011 je Porsche Holding Salzburg stoprocentní dceřinou společností koncernu Volkswagen AG. Své know-how získávané během desetiletí v automobilovém obchodě využívá holding v celosvětovém prodeji vozidel koncernu Volkswagen. Ke konci roku 2018 měla společnost 30 900 zaměstnanců, kteří prodali více než 743 000 nových vozů a dosáhli obratu 20,4 miliard eur.

Historie Porsche Salzburg

SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST

Obsah:

(jednotlivé kapitoly lze rozkliknout)


VEDENÍ SPOLEČNOSTI

Vedení divize Volkswagen osobní vozy

Mgr. Jakub Šebesta

+420 251 033 811


Vedení divize Volkswagen Užitkové vozy

Mirka Cimrová, MBA

+420 251 033 821


Marcel Achleb

Vedení divize Audi

Marcel Archleb

+420 251 033 831


Vedení divize SEAT & CUPRA

Mgr. Aleš Novák

+420 251 033 842


Vedení divize After Sales

Ing. Jan Špinar

+420 251 033 871


Vedení oddělení Das WeltAuto

Martin Kadečka, MBA

+420 251 033 860


Finanční ředitel

Ing. Karel Kacálek, MBA

+420 251 033 851


Vedení oddělení IT

Jiří Hofmann

+420 251 033 346


Vedení oddělení HR

Ing. Jana Ondrusová

+420 251 033 829


Vedení oddělení Business Services

Ing. Martin Březina

+420 251 033 812


Vedení tréninkové akademie

Ing. et Ing. Pavel Kolařík, MSc., MBA

+420 251 033 839


COMPLIANCE

Zásady

Za téměř 70 let své existence získala společnost Porsche Holding vynikající pověst v 25 zemích Evropy, v Číně a v jižní Americe. Společenská odpovědnost a vysoké etické nároky udělaly z Porsche Holding to, čím je dnes – nejúspěšnějšího obchodníka s automobily v Evropě. Pro Porsche Holding, jakožto podnik s globálními aktivitami, znamená program compliance především to, že budou jeho pracovníci vedle stávajících zákonů dodržovat morální principy, které široce přesahují jejich rámec. Tyto principy jsou shrnuty ve vlastních zásadách chování podniku (Code of Conduct) a platí pro všechny úrovně podniku a pro všechny země, v nichž Porsche Holding působí.

Porsche Holding jako součást koncernu VOLKSWAGEN řídí své vztahy s dodavateli podle podmínek Kodexu pro obchodní partnery, veškeré podrobnosti k tomuto tématu naleznete na tomto odkaze: www.vwgroupsupply.com.


Obsah:

(jednotlivé kapitoly lze rozkliknout)