Porsche Česká republika

O NÁS

Porsche Česká republika s.r.o. (dříve Import VOLKSWAGEN Group s.r.o.) se sídlem v Praze je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. V naší zemi zastupuje největšího evropského výrobce automobilů Volkswagen Group a jeho značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto a projektu MOON pro výstavbu nabíjecí infrastruktury. Mimořádně široká modelová paleta sahá od kompaktních ekonomických vozů přes prémiové sedany, univerzální SUV až po spolehlivá užitková vozidla. Velký důraz je kladen také na komplexní zákaznické služby od výhodného financování Volkswagen Financial Services až po nevšední autopůjčovnu Das RentAuto. Společnost je členem nejúspěšnější a největší evropské obchodní skupiny v oblasti automobilů, Porsche Holding.

Mezi stěžejní cíle společnosti Porsche Česká republika a jejích prodejců patří spokojenost zákazníků, obchodních partnerů a zaměstnanců. Porsche Česká republika s.r.o. nabízí zákazníkům atraktivní, bezpečné a ekologicky šetrné vozy nejvyšší technické a kvalitativní úrovně za velmi příznivé ceny. Prodej všech zastupovaných značek zajišťuje celkem 124 smluvních partnerů, servisem koncernových vozů je v České republice pověřeno 237 smluvních partnerů. Značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA, Volkswagen Užitkové vozy a Das WeltAuto jsou díky tomu přítomny na téměř 100 místech naší země, přičemž celkový počet zaměstnanců dealerské organizace přesahuje 3 tisíce. Společnost Porsche Česká republika vstoupila do roku 2020 se 173 zaměstnanci a v rámci své trvale udržitelné strategie uskutečňuje vizi být nejlepším poskytovatelem individuální mobility.

ZAČÁTEK NOVÉ ÉRY

Rokem 2020 začala pro společnost Porsche Česká republika nová éra osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci. S tím souvisí příchod nejen zcela nových produktů, procesů a obchodních modelů, ale také podpora výstavby nabíjecí infrastruktury pro elektromobily.

V celosvětovém měřítku plánuje Volkswagen Group uvést do roku 2029 na trh až 75 elektromobilů a přibližně 60 modelů s hybridním pohonem. Celkový počet prodaných elektromobilů koncernu Volkswagen by se měl do roku 2029 zvýšit přibližně na 26 milionů, hybridů by pak mělo být 6 milionů.

S procesem elektrifikace úzce souvisí projekt komplexního řešení nabíjecí infrastruktury s názvem MOON. Česká republika byla v roce 2019 jednou z pěti pilotních zemí, v nichž začala působit stejnojmenná dceřiná firma společnosti Porsche Holding, jejíž součástí je i Porsche Česká republika. Značka MOON nabízí dealerům i zákazníkům nejmodernější nabíjecí infrastrukturu od elektronicky řízeného kabelu pro nabíjení střídavým proudem přes nástěnné nabíječky, domácí akumulátorové systémy a fotovoltaické systémy až po zařízení pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem o výkonu až 300 kW.

Porsche Česká republika podporuje také vzdělávání a zaměstnanost v České republice, například úspěšným projektem Best Employer – QHERO, partnerstvím se soutěží Autoopravář Junior nebo novým portálem CARJOBS.CZ pro zájemce o práci v automobilové branži.

OCENĚNÍ

Nejvyšším oceněním naší práce je spokojenost zákazníků. Tomuto cíli podřizujeme veškeré konání. Jsme velmi rádi, že se k nám zákazníci s důvěrou vracejí a na českých silnicích každým rokem přibývají desítky tisíc automobilů značek, které zastupujeme. Samozřejmě nás těší také ocenění, které naší společnosti a produktům udělují nejrůznější organizace a instituce.

HISTORIE

Dovozce vozidel koncernu Volkswagen působí na českém trhu od podzimu roku 1991, kdy vznikla společnost Importér Volkswagen/Audi, tehdy ještě součást mladoboleslavské Škody. O rok později do portfolia přibyla i značka SEAT. Společnost se rychle na trhu etablovala a během krátké doby se vyšvihla do čela importérů automobilů do České republiky. Důležitým milníkem bylo vyčlenění ze struktury Škody Auto v roce 1998, kdy byla založena společnost Import VOLKSWAGEN Group s.r.o. (IVG) organizačně dělená do 4 divizí: Volkswagen osobní vozy, Volkswagen Užitkové vozy, Audi a SEAT. Od začátku roku 2012 byla společnost v rámci koncernu Volkswagen začleněna do struktury Porsche Holding Salzburg.

Vznik společnosti
Importér Volkswagen a Audi

Do portfólia přibyla značka SEAT

Vznik společnosti import
VOLKSWAGEN Group s.r.o.

Začlenění do struktury Porsche Holding Salzburg

SKUPINA PORSCHE HOLDING

Porsche Holding Salzburg je nejúspěšnější a největší evropská obchodní skupina v oblasti prodeje automobilů. Působí v 28 zemích v Evropě,  Jižní Americe a Asii.

Společnost se sídlem v Salzburgu založily děti geniálního automobilového konstruktéra Ferdinanda Porsche - Louise Piëch a Ferry Porsche, které v roce 1949 položily zahájením importu a prodeje modelu Volkswagen Brouk v Rakousku základní kámen pro úspěšné budování společnosti Porsche Holding.

Porsche Holding Salzburg dnes zastupuje značky koncernu Volkswagen jak ve velkoobchodě (importér), tak i v maloobchodě (dealeři) a v oblasti after sales (servis).

Prodejem náhradních dílů, finančními službami i vlastním vývojem IT systémů a víceznačkovým maloobchodem skupiny PGA pokrývá holding komplexní spektrum automobilového obchodu.

Od března 2011 je Porsche Holding Salzburg stoprocentní dceřinou společností koncernu Volkswagen AG. Své know-how získávané během desetiletí v automobilovém obchodě využívá holding v celosvětovém prodeji vozidel koncernu Volkswagen. Ke konci roku 2018 měla společnost 30 900 zaměstnanců, kteří prodali více než 743 000 nových vozů a dosáhli obratu 20,4 miliard eur.

Historie Porsche Salzburg

SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST

Společenská odpovědnost je pevnou součástí naší firemní kultury. Jako největší dovozce automobilů do ČR si uvědomujeme svoji odpovědnost a dlouhodobě a systematicky podporujeme projekty přispívající nejen ke zlepšování životního prostředí, ale i zkvalitňování života obyvatel a udržitelného rozvoje. V posledních letech jsme podpořili celou řadu organizací a občanských sdružení, které se zaměřují na pomoc nejpotřebnějším, zejména dětem.

Vycházíme při tom z našich firemních hodnot, jimiž se všichni řídíme.

2022
V roce 2022 jsme se zapojili do projektu #Jointhemovement. Zúčastnilo se ho 73 zaměstnanců, kteří svými sportovními výkony během jednoho měsíce nasbírali celkem přes 16 260 kilometrů a přispěli částkou více než 32 tisíc Kč na sbírku DONIO – Sbírka pro Marcuse. Její výnos posloužil k zakoupení automobilu pro chlapce Marcuse a jeho neslyšící maminku Jiřinu Zámečníkovou.

Intenzivně pokračovaly také Volunteering days, během kterých Porsche ČR poskytne 1 pracovní den za rok každému zaměstnanci na aktivní podporu sociálních a charitativních projektů. Naši zaměstnanci tak pečovali o zahrady v ZOO Praha, vysázeli 1 000 stromků v lesní lokalitě Valdek a zajistili vánoční nadílku pro seniory v Domě klidného stáří svaté Anny v Sousedovicích. Dlouhodobě podporujeme neziskovou organizaci SOS dětské vesničky a na Praze 5 jsme vybudovali zahradu pro děti.

Důležitá je pro nás ekologie, v lokalitě Valdek jsme proto přispěli dodatečnými 100 000 Kč k vysazení dalších 5 000 stromků. Den Země jsme zasvětili aktivitám pro ochranu klimatu. Cílem interního workshopu #Project1Hour bylo prohloubit povědomí o klimatické změně a jejích důsledcích. Chtěli jsme zároveň inspirovat naše zaměstnance a obchodní partnery k drobným změnám v pracovním i soukromém životě, které povedou k větší ochraně životního prostředí.

Dlouhodobě také podporujeme odborné vzdělávání české mládeže. Po přestávce vynucené koronavirovou pandemií jsme znovu uspořádali soutěž Autoopravář Junior. Pokračujeme v projektu „Best Employer“ a motivačním programu pro studenty s názvem QHERO. V současnosti je do něj zapojeno již více než 2000 žáků, téměř 500 pedagogů a více než 80 autorizovaných servisů značek Volkswagen, Audi, SEAT, Volkswagen Užitkové vozy a CUPRA. Vzdělávání budoucích odborníků zohledňuje dynamický technický vývoj v automobilovém průmyslu včetně nejnovějších trendů, mezi něž patří elektromobilita, digitalizace, konektivita, umělá inteligence či autonomní jízda.

2021
V roce 2021 se značka Audi pustila do nového projektu se svým ambasadorem Tomášem Satoranským a nadací VIZE 97. Za každou proměněnou „trojku“ nejlepšího českého basketbalisty současnosti v zápasech zámořské basketbalové NBA daruje Audi 2000 Kč na konto Nadace VIZE 97. Nadace tyto prostředky využije na aktuální charitativní projekty.

Mezi naše dlouhodobě podporované neziskové organizace patří SOS dětské vesničky, které od nás již potřetí převzaly pětici vozů Volkswagen, určených k cestám za dětmi z ohrožených rodin. Do pomoci SOS dětským vesničkám se zapojili v rámci dobrovolnických aktivit i samotní zaměstnanci Porsche Česká republika.

Nově jsme se intenzivně začali věnovat Volunteering days. Porsche ČR poskytne 1 pracovní den za rok každému zaměstnanci na aktivní podporu sociálních a charitativních projektů. První den dobrovolnictví jsme uskutečnili ve spolupráci s SOS dětskými vesničkami a začali jsme s výstavbou terapeutické zahrady na Praze 5. Zahrada pomáhá dětem s poruchou citové vazby a jejich rodinám. Další projekty připravujeme.

Pokračovala naše dlouhodobá spolupráce s nadací Dobrý Anděl, při níž pomáháme rodinám s dětmi, které postihlo závažné onemocnění. Také do této aktivity se významně zapojují naši zaměstnanci.

2020
V roce 2020 navázala značka Audi partnerství s Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Podporujeme průkopnické a vizionářské projekty, jimiž je nadace VIZE 97 proslulá v České republice i zahraničí. Nadace se pod vedením Dagmar Havlové věnuje především kultuře, podpoře sociálně slabších vrstev, vzdělávání a zdravotnictví.

Dlouhodobě také podporujeme osoby se zdravotním a tělesným hendikepem. Pro držitele průkazu ZTP jsme připravili program „Volkswagen bez bariér“, který usnadňuje pořízení nejvhodnějšího vozu pro lidi s tělesným hendikepem, včetně speciálních úprav a bohaté komfortní i bezpečnostní výbavy, dle individuálních požadavků zákazníka. Volkswagen Užitkové vozy je také partnerem Centra Paraple, v jehož službách jezdí model Crafter, se specializovanou přestavbou pro lidi s tělesným hendikepem.

2019
Pokračovala naše podpora projektu „Zlatý záchranářský kříž“, jehož posláním je ocenit výjimečné, profesionálně zvládnuté zásahy hasičů, zdravotníků, vojáků, policistů a jiných složek integrovaného záchranného systému, dobrovolníků i profesionálů, neziskových organizací působících v oblasti záchranářství, stejně jako obětavé činy první pomoci laiků – dětí i dospělých a podpořit význam záchranářské profese i stavovskou čest záchranářů všech oborů.

2018
V roce 2018 jsme se stali partnery charitativního projektu „Plešouni“, který pomáhá onkologicky nemocným dětem. Iniciátorkou projektu se stala Eliška Podzimková, která sama před deseti lety prošla úspěšnou onkologickou léčbou. Volkswagen jako partner charitativního projektu „Plešouni“ kromě poskytnutí finanční podpory zapůjčil vozy na natáčení Eliščina audiovizuálního projektu a propagoval sbírku pro získání dalších potřebných finančních prostředků na realizaci celého projektu.

V minulých letech jsme podpořili:
- Nadační fond Emil
- Světové hry handicapované mládeže 2016
- Klokánek Hostivice
- Nadační fond Petra Koukala – projekt STK PRO CHLAPY
- Dětský domov „Země dětí“ v České Kamenici a Unhošti, školní jídelna v Kamenici v Ústeckém kraji
- Dětský domov Sázava
- Sdružení I MY
- Sdružení Linka bezpečí
- Nadace pro rozvoje občanské společnosti (NROS) – sbírka s Českou televizí – „žluté kuře“
- Sdružení Pomocné tlapky
- A mnoho dalších…

VEDENÍ SPOLEČNOSTI

Vedení divize Volkswagen osobní vozy

Mgr. Jakub Šebesta

+420 251 033 811


Vedení divize Volkswagen Užitkové vozy

Mirka Cimrová, MBA

+420 251 033 821


Marcel Achleb

Vedení divize Audi

Marcel Archleb

+420 251 033 831


Vedení divize SEAT & CUPRA

Mgr. Aleš Novák

+420 251 033 842


Vedení divize After Sales

Ing. Jan Špinar

+420 251 033 871


Vedení oddělení Das WeltAuto

Martin Kadečka, MBA

+420 251 033 860


Finanční ředitel

Ing. Karel Kacálek, MBA

+420 251 033 851


Vedení oddělení IT

Jiří Hofmann

+420 251 033 346


Vedení oddělení HR

Mgr. Natálie Daňková

+420 251 033 829


Vedení oddělení Business Services

Ing. Martin Březina

+420 251 033 812


Vedení tréninkové akademie

Ing. Pavel Kolařík

+420 251 033 839


COMPLIANCE

Zásady

Za téměř 70 let své existence získala společnost Porsche Holding vynikající pověst v 25 zemích Evropy, v Číně a v jižní Americe. Společenská odpovědnost a vysoké etické nároky udělaly z Porsche Holding to, čím je dnes – nejúspěšnějšího obchodníka s automobily v Evropě. Pro Porsche Holding, jakožto podnik s globálními aktivitami, znamená program compliance především to, že budou jeho pracovníci vedle stávajících zákonů dodržovat morální principy, které široce přesahují jejich rámec. Tyto principy jsou shrnuty ve vlastních zásadách chování podniku (Code of Conduct) a platí pro všechny úrovně podniku a pro všechny země, v nichž Porsche Holding působí.

Porsche Holding jako součást koncernu VOLKSWAGEN řídí své vztahy s dodavateli podle podmínek Kodexu pro obchodní partnery, veškeré podrobnosti k tomuto tématu naleznete na tomto odkaze: www.vwgroupsupply.com.


Obsah:

(jednotlivé kapitoly lze rozkliknout)