Porsche Česká republika

O NÁS

Porsche Česká republika s.r.o. (dříve Import VOLKSWAGEN Group s.r.o.) se sídlem v Praze je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. V naší zemi zastupuje největšího evropského výrobce automobilů Volkswagen Group a jeho značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto a projektu MOON pro výstavbu nabíjecí infrastruktury. Mimořádně široká modelová paleta sahá od kompaktních ekonomických vozů přes prémiové sedany, univerzální SUV až po spolehlivá užitková vozidla. Velký důraz je kladen také na komplexní zákaznické služby od výhodného financování Volkswagen Financial Services až po nevšední autopůjčovnu Das RentAuto. Společnost je členem nejúspěšnější a největší evropské obchodní skupiny v oblasti automobilů, Porsche Holding.

Mezi stěžejní cíle společnosti Porsche Česká republika a jejích prodejců patří spokojenost zákazníků, obchodních partnerů a zaměstnanců. Porsche Česká republika s.r.o. nabízí zákazníkům atraktivní, bezpečné a ekologicky šetrné vozy nejvyšší technické a kvalitativní úrovně za velmi příznivé ceny. Prodej všech zastupovaných značek zajišťuje celkem 124 smluvních partnerů, servisem koncernových vozů je v České republice pověřeno 237 smluvních partnerů. Značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA, Volkswagen Užitkové vozy a Das WeltAuto jsou díky tomu přítomny na téměř 100 místech naší země, přičemž celkový počet zaměstnanců dealerské organizace přesahuje 3 tisíce. Společnost Porsche Česká republika vstoupila do roku 2020 se 173 zaměstnanci a v rámci své trvale udržitelné strategie uskutečňuje vizi být nejlepším poskytovatelem individuální mobility.

ZAČÁTEK NOVÉ ÉRY

Rokem 2020 začala pro společnost Porsche Česká republika nová éra osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci. S tím souvisí příchod nejen zcela nových produktů, procesů a obchodních modelů, ale také podpora výstavby nabíjecí infrastruktury pro elektromobily.

V celosvětovém měřítku plánuje Volkswagen Group uvést do roku 2029 na trh až 75 elektromobilů a přibližně 60 modelů s hybridním pohonem. Celkový počet prodaných elektromobilů koncernu Volkswagen by se měl do roku 2029 zvýšit přibližně na 26 milionů, hybridů by pak mělo být 6 milionů.

S procesem elektrifikace úzce souvisí projekt komplexního řešení nabíjecí infrastruktury s názvem MOON. Česká republika byla v roce 2019 jednou z pěti pilotních zemí, v nichž začala působit stejnojmenná dceřiná firma společnosti Porsche Holding, jejíž součástí je i Porsche Česká republika. Značka MOON nabízí dealerům i zákazníkům nejmodernější nabíjecí infrastrukturu od elektronicky řízeného kabelu pro nabíjení střídavým proudem přes nástěnné nabíječky, domácí akumulátorové systémy a fotovoltaické systémy až po zařízení pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem o výkonu až 300 kW.

Porsche Česká republika podporuje také vzdělávání a zaměstnanost v České republice, například úspěšným projektem Best Employer – QHERO, partnerstvím se soutěží Autoopravář Junior nebo novým portálem CARJOBS.CZ pro zájemce o práci v automobilové branži.

OCENĚNÍ

Nejvyšším oceněním naší práce je spokojenost zákazníků. Tomuto cíli podřizujeme veškeré konání. Jsme velmi rádi, že se k nám zákazníci s důvěrou vracejí a na českých silnicích každým rokem přibývají desítky tisíc automobilů značek, které zastupujeme. Samozřejmě nás těší také ocenění, které naší společnosti a produktům udělují nejrůznější organizace a instituce.

HISTORIE

Dovozce vozidel koncernu Volkswagen působí na českém trhu od podzimu roku 1991, kdy vznikla společnost Importér Volkswagen/Audi, tehdy ještě součást mladoboleslavské Škody. O rok později do portfolia přibyla i značka SEAT. Společnost se rychle na trhu etablovala a během krátké doby se vyšvihla do čela importérů automobilů do České republiky. Důležitým milníkem bylo vyčlenění ze struktury Škody Auto v roce 1998, kdy byla založena společnost Import VOLKSWAGEN Group s.r.o. (IVG) organizačně dělená do 4 divizí: Volkswagen osobní vozy, Volkswagen Užitkové vozy, Audi a SEAT. Od začátku roku 2012 byla společnost v rámci koncernu Volkswagen začleněna do struktury Porsche Holding Salzburg.

Vznik společnosti
Importér Volkswagen a Audi

Do portfólia přibyla značka SEAT

Vznik společnosti import
VOLKSWAGEN Group s.r.o.

Začlenění do struktury Porsche Holding Salzburg

SKUPINA PORSCHE HOLDING

Porsche Holding Salzburg je nejúspěšnější a největší evropská obchodní skupina v oblasti prodeje automobilů. Působí v 28 zemích v Evropě,  Jižní Americe a Asii.

Společnost se sídlem v Salzburgu založily děti geniálního automobilového konstruktéra Ferdinanda Porsche - Louise Piëch a Ferry Porsche, které v roce 1949 položily zahájením importu a prodeje modelu Volkswagen Brouk v Rakousku základní kámen pro úspěšné budování společnosti Porsche Holding.

Porsche Holding Salzburg dnes zastupuje značky koncernu Volkswagen jak ve velkoobchodě (importér), tak i v maloobchodě (dealeři) a v oblasti after sales (servis).

Prodejem náhradních dílů, finančními službami i vlastním vývojem IT systémů a víceznačkovým maloobchodem skupiny PGA pokrývá holding komplexní spektrum automobilového obchodu.

Od března 2011 je Porsche Holding Salzburg stoprocentní dceřinou společností koncernu Volkswagen AG. Své know-how získávané během desetiletí v automobilovém obchodě využívá holding v celosvětovém prodeji vozidel koncernu Volkswagen. Ke konci roku 2018 měla společnost 30 900 zaměstnanců, kteří prodali více než 743 000 nových vozů a dosáhli obratu 20,4 miliard eur.

Historie Porsche Salzburg

SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST

Společenská odpovědnost je pevnou součástí naší firemní kultury. Jako největší dovozce automobilů do ČR si uvědomujeme svoji odpovědnost a dlouhodobě a systematicky podporujeme projekty přispívající nejen ke zlepšování životního prostředí, ale i zkvalitňování života obyvatel a udržitelného rozvoje.
V posledních letech jsme podpořili celou řadu organizací a občanských sdružení, které se zaměřují na pomoc nejpotřebnějším, zejména dětem.

2015/2016
Koncem roku 2015 jsme navázali spolupráci s  Nadačním fondem Emil, jehož zástupci převzali klíčky od vozu Volkswagen Transporter. Nadační fond Emil již mnoho let pomáhá tisícům mladých handicapovaných sportovců v České republice, aby mohli prostřednictvím sportu překonávat vlastní bariéry, nacházet nové přátele a vést výrazně kvalitnější život.

V rámci spolupráce s Nadačním fondem Emil jsme se stali hlavním partnerem Světových her handicapované mládeže 2016 (IWAS U23 World Games), které se budou konat na přelomu června a července 2016 v Praze. Dodáme nejen flotilu deseti vozů, ale na akci se jako dobrovolníci podílejí i naši zaměstnanci, kteří se přihlásili jako dobrovolní řidiči. Přijali jsme také záštitu nad disciplínou „Atletika muži“ a udělíme i zvláštní cenu pro nejmladšího účastníka „Za odvahu a statečnost“. Porsche Česká republika tím rozšiřuje svoji spolupráci s Nadačním fondem Emil pro handicapované sportovce, který bude hlavním pořadatelem této akce.

V prosinci 2015 jsme se stali DOBRÝM ANDĚLEM. Naše společnost tak v průběhu celého roku pomáhá rodinám s dětmi, které postihlo závažné onemocnění. Navíc v rámci Vánoční finanční sbírky darovali naši zaměstnanci nadaci DOBRÝ ANDĚL celkem 59 587 Kč.

2014/2015
Mezi podporované organizace patří Klokánek Hostivice, který od nás počátkem roku 2015 dostal finanční dar, jenž posloužil pro různé investiční akce v domově. V závěru roku 2014 navázal Volkswagen partnerství s  Nadačním fondem Petra Koukala, včetně podpory projektu „STK PRO CHLAPY“, jenž si klade za cíl apelovat na zodpovědnost mužů za své zdraví. S podporou značek Volkswagen osobní vozy, Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen Service vznikly programy preventivních prohlídek, které umožňují včasnou diagnostiku a předcházení vážným onemocněním.

2013
V roce 2013 oddělení servisních služeb Volkswagen After Sales nadělovalo o Vánocích v dětských domovech v České Kamenici a Unhošti, přičemž s Dětským domovem „Země dětí“ a Školní jídelnou v  eské Kamenici v Ústeckém kraji udržuje dlouhodobou spolupráci. Společnost také darovala nábytek Dětskému domovu Sázava, který ho použil pro vybavení dvou obývacích pokojů pro děti. Ve stejném roce pomohli sdružení I MY, jehož cílem je pomáhat rodinám dětí s postižením a s ohroženým vývojem.

2012
Podpořili jsme sdružení Linka bezpečí, provozující služby telefonické krizové intervence, především Linku bezpečí pro děti a dospívající mládež. Dalším obdarovaným v předvánočním čase byla v roce 2012 Nadace pro rozvoje občanské společnosti (NROS), která společně s Českou televizí pořádá dobročinnou sbírku „Pomozte dětem“, jejímž maskotem je známé „žluté kuře“. Hlavním cílem tohoto projektu je umožnit přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let v celé České republice.

V předchozích letech jsme v rámci Vánoční charity přispěli např. sdružení Pomocné tlapky, které se zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů, a dalším organizacím.

VEDENÍ SPOLEČNOSTI

Patrik Fejtek

Vedení divize Volkswagen osobní vozy

Ing. Patrik Fejtek

+420 251 033 811


Vedení divize Volkswagen Užitkové vozy

Mgr. Jakub Šebesta

+420 251 033 821


Marcel Achleb

Vedení divize Audi

Marcel Archleb

+420 251 033 831


Vedení divize SEAT

Mgr. Aleš Novák

+420 251 033 842


Vedení divize After Sales

Ing. Jan Špinar

+420 251 033 871


Vedení oddělení Das WeltAuto

Mirka Cimrová, MBA

+420 251 033 860


Finanční ředitel

Ing. Karel Kacálek, MBA

+420 251 033 851


Vedení oddělení IT

Jiří Hofmann

+420 251 033 346


Renata Pavlištová

Vedení oddělení HR

Mgr. Renata Pavlištová

+420 251 033 829


Vedení oddělení Business Services

Ing. Martin Březina

+420 251 033 812


Vedení oddělení Prodejní trénink

Ing. Pavel Kolařík

+420 251 033 839


COMPLIANCE

Zásady

Za téměř 70 let své existence získala společnost Porsche Holding vynikající pověst v 25 zemích Evropy, v Číně a v jižní Americe. Společenská odpovědnost a vysoké etické nároky udělaly z Porsche Holding to, čím je dnes – nejúspěšnějšího obchodníka s automobily v Evropě. Pro Porsche Holding, jakožto podnik s globálními aktivitami, znamená program compliance především to, že budou jeho pracovníci vedle stávajících zákonů dodržovat morální principy, které široce přesahují jejich rámec. Tyto principy jsou shrnuty ve vlastních zásadách chování podniku ( Code of Conduct) a platí pro všechny úrovně podniku a pro všechny země, v nichž Porsche Holding působí.

Porsche Holding jako součást koncernu VOLKSWAGEN řídí své vztahy s dodavateli podle podmínek Kodexu pro obchodní partnery, veškeré podrobnosti k tomuto tématu naleznete na tomto odkaze: www.vwgroupsupply.com.

Systém ombudsmanů

Korupce není žádný drobný přestupek. Škodí podniku i jeho pracovníkům. Boj proti korupci a s ním spojená osvěta jsou ve společnosti Porsche Holding chápána jako témata s vysokou prioritou. Ve formě systému ombudsmanů, který zahrnuje celý koncern a má mezinárodní strukturu, vytvořila společnost Volkswagen AG chráněný prostor pro pracovníky a obchodní partnery. Jako ombudsmani jsou k dispozici dva renomovaní advokáti. Každý pracovník a obchodní partner se může obrátit na jednoho z ombudsmanů, pokud zjistí skutečnosti nasvědčující korupci. Všechny tyto skutečnosti jsou považovány za důvěrné a osoba, která na ně poukázala, zůstává přitom striktně anonymní. Stejně jako advokáti podléhají i ombudsmani povinnosti mlčenlivosti.

Protikorupční systém koncernu Volkswagen

Ombudsmani

Dr. Rainer Buchert

Telefon: +49 6105 921355 nebo +49 69 71033330

E-Mail: dr-buchert@dr-buchert.de

Thomas Rohrbach

Telefon: +49 69 65300356

E-Mail: rohrbach@ra-rohrbach.de

Hotline 24/7

Telefon: +800 444 46300 nebo +49 5361 946300

Internet

www.ombudsmen-of-volkswagen.com

Kontakt u Porsche Česká republika s.r.o.

Compliance

Telefon: +420 251 033 915

E-Mail: compliance@porsche.co.cz

Web: www.porsche.co.cz/compliance