Porsche Česká republika

Parameter - 6064

První výhled na nové ID.7 GTX: Mimořádně výkonná limuzína s pohonem všech kol pro dálkové jízdy

První detaily modelu ID.7 GTX

Sportovní model bude mít světovou premiéru na konci léta na mezinárodním autosalonu IAA Mobility

> Po modelech ID.42 a ID.53 bude ID.71 třetím modelem se zkratkou GTX

> GTX ztělesňuje elektromobilitu a inteligentní sportovnost

Praha – Volkswagen před třemi týdny představil nový model ID.7, limuzínu vyšší střední třídy s plně elektrickým pohonem. Již na konci léta bude následovat světová premiéra nejdynamičtější varianty ID.7 GTX1. Limuzínu pro dálkové jízdy promění ve velmi kvalitní sportovní vůz rozsáhlá výbava s nejnovější generací elektrického pohonu všech kol pro modely ID. se dvěma elektromotory ve spojení s početnými sportovními designovými prvky. Nový model GTX bude představen na autosalonu IAA Mobility v Mnichově (5. až 10. září 2023).

 

Černá a červená barva znamená GTX. K nezaměnitelnému vzhledu interiéru přispívá mimo jiné červené kontrastní prošívání GTX na sedadlech, přístrojové desce a dveřích. Vnější design je charakterizován leskle černými prvky, které společně se sériově dodávanou černě lakovanou střechou a tmavě tónovanými okny dodají připravovanému modelu ID.7 GTX působivý a současně originální vzhled.

 

GTX – nastavení pro hospodárnost a potěšení z jízdy. Inteligentní řízení pohonu všech kol dvěma elektromotory zajišťuje v modelu ID.7 GTX – stejně jako v dosavadních verzích GTX modelů ID.4 a ID.5 – manažer jízdní dynamiky. Značkou Volkswagen vyvinutý software umožňuje dosahovat optimální hospodárnosti, dynamiky a jízdní stability. Manažer jízdní dynamiky řídí v závislosti na aktivovaném jízdním režimu nejen pohon, ale také veškeré regulační systémy podvozku včetně brzdové soustavy a řízení. Konstrukce podvozku a řízení na základě modulární platformy pro elektromobily MEB (Modularer E-Antriebsbaukasten) byla pro sportovní limuzínu zásadním způsobem zdokonalena a volič jízdních režimů nabízí rozmanité zážitky z jízdy v širokém rozsahu od komfortního nastavení až po sportovní charakteristiku. ID.7 GTX tím jako vrcholný model rodiny ID. umocňuje své vysoké ambice.

 

Úspěšné modely GTX. Sportovní verze GTX je již dva roky součástí portfolia značky Volkswagen. Tyto dynamické verze kombinují elektromobilitu, trvalou udržitelnost a inteligentní sportovnost. Dynamický design navíc zdůrazňuje mimořádný charakter a nezaměnitelný vzhled velmi kvalitních modelů GTX.

 

 

1 Studie ve stavu blízkém sériově vyráběnému modelu, který se zatím neprodává.

2 ID.4 GTX – spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: kombinovaná 19,6–17,2; emise CO2 v g/km: kombinované 0. Údaje o spotřebě elektrické energie a emisích jsou pro tento model k dispozici již jen podle metodiky WLTP, a nikoli podle metodiky EU. Uvedené údaje o spotřebě elektrické energie a emisích CO2 jsou závislé na zvolené výbavě vozidla.

3 ID.5 GTX – spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: kombinovaná 19,2–16,9; emise CO2 v g/km: kombinované 0. Údaje o spotřebě elektrické energie a emisích jsou pro tento model k dispozici již jen podle metodiky WLTP, a nikoli podle metodiky EU. Uvedené údaje o spotřebě elektrické energie a emisích CO2 jsou závislé na zvolené výbavě vozidla.