Porsche Česká republika

Parameter - 6043

Volkswagen Užitkové vozy je novým dodavatelem a partnerem společnosti Erwin Hymer Group

Společnosti Volkswagen Užitkové vozy z Hannoveru a Erwin Hymer Group z Bad Waldsee uzavřely rámcovou smlouvu o dodání 6000 skříňových vozů Crafter, na jejichž základě budou vyráběny kempovací vozy značek Erwin Hymer Group.

Volkswagen Užitkové vozy a Erwin Hymer Group podepsaly rámcové smlouvy

· Společnost Erwin Hymer Group si u značky Volkswagen Užitkové vozy objednala 6000 vozů Crafter

· První vozy budou dodány v prvním čtvrtletí 2024

· Alexander Leopold a Lars Krause se dohodli na úzké spolupráci

Praha, 14. dubna 2023 – Společnosti Volkswagen Užitkové vozy z Hannoveru a Erwin Hymer Group z Bad Waldsee uzavřely rámcovou smlouvu o dodání 6000 skříňových vozů Crafter, na jejichž základě budou vyráběny kempovací vozy značek Erwin Hymer Group. Smlouvu podepsali Alexander Leopold, předseda představenstva společnosti Erwin Hymer Group, a Lars Krause, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy odpovědný za prodej a marketing. Dodávky vozů společnosti Erwin Hymer Group budou zahájeny v roce 2024.

Volkswagen Užitkové vozy je předním výrobcem lehkých užitkových vozů a jako značka koncernu Volkswagen zásadním způsobem utváří novou, trvale udržitelnou podobu přepravy zboží, lidí a služeb. Erwin Hymer Group je evropskou dceřinou firmou společnosti Thor Industries, největšího výrobce rekreačních vozidel na světě.

Lars Krause u příležitosti uzavření smlouvy oznámil: „Máme radost, že jsme ve společnosti Erwin Hymer Group získali nového partnera, který bude na základě našich vozů nabízet svá vlastní kempovací řešení. Skříňový vůz Crafter považujeme za etalon své třídy. Nabízí velkorysý prostor a skvělou flexibilitu pro širokou škálu řešení a je prvním krokem v naší spolupráci. Těšíme se také na jednání o dalších projektech na základě ostatních vozů, například podvozku Crafter nebo nástupce modelu T6.1.“

Cestování v obytných automobilech se v uplynulých letech stalo životním stylem, který inspiruje lidi všech věkových kategorií. Především mladé cílové skupiny a rodiny oceňují flexibilitu a každodenní využitelnost kompaktních kempovacích vozů. Tento vývoj dokládají také statistiky registrací vozidel. V roce 2020 zaznamenaly kempovací vozy podíl 44 procent na registracích obytných vozidel v Evropě. V roce 2021 jejich podíl vzrostl na 50 procent a v roce 2022 dokonce na 54 procent.

Alexander Leopold k tomu říká: „S modelem Crafter v roli výchozího vozidla máme ještě lepší pozici pro uspokojování vysoké poptávky po výkonných a kompaktních kempovacích vozech. S naším novým partnerem, značkou Volkswagen Užitkové vozy, si navíc dokážeme velmi dobře představit společné projekty i v dalších oblastech, jakými jsou například alternativní systémy pohonu.“

Společnost Erwin Hymer Group

Erwin Hymer Group je 100 % dceřinou firmou koncernu THOR Industries s více než 32 000 zaměstnanci na celém světě, který patří mezi přední světové výrobce rekreačních vozidel. Erwin Hymer Group sdružuje pod jednou střechou výrobce specializované na obytné a kempovací vozy či jejich příslušenství, půjčovny i poskytovatele finančních služeb. Erwin Hymer Group zahrnuje značky obytných a kempovacích vozů Buccaneer, Bürstner, Carado, Crosscamp, Compass, Dethleffs, Elddis, Eriba, Etrusco, Hymer, Laika, LMC, Niesmann+Bischoff, Sunlight a Xplore, půjčovny Crossrent, McRent a rent easy a také firmu Goldschmitt, která se specializuje na podvozky, výrobce příslušenství Movera a cestovatelský portál freeontour. Více informací naleznete na www.erwinhymergroup.com.