Porsche Česká republika

Parameter - 6029

Předprodej jednodenních vstupenek na VW Bus Festival bude zahájen 23. března

Volkswagen Užitkové vozy zahajuje přesně tři měsíce před prvním dnem akce VW Bus Festival 2023 prodej jednodenních vstupenek.

Tři dny festivalové atmosféry na výstavišti v Hannoveru

· Výstavy vozů Bulli, koncerty a aktivity pro desetitisíce návštěvníků

· Na první zájemce čeká při zahájení prodeje sleva

Praha, 22. března 2023 – Volkswagen Užitkové vozy zahajuje přesně tři měsíce před prvním dnem akce VW Bus Festival 2023 prodej jednodenních vstupenek. Včasný nákup se vyplatí, protože na část vstupenek zařazených do prodeje poskytne Volkswagen Užitkové vozy slevu. Vstupenku pro dospělé osoby lze pořídit on-line za cenu již od deseti eur, děti a mládež ve věku od 6 do 17 let zaplatí pět eur. Všechny vstupenky budou v příslušný den akce platit také jako jízdenka v prostředcích hromadné dopravy.

Volkswagen Užitkové vozy očekává, že na výstavišti v Hannoveru přivítá ve dnech 23. až 25. června 2023 přibližně 6000 vozů Bulli a jejich majitelů a dalších více než 60 000 návštěvníků. Parkovací plochy, náležející k výstavišti, se přitom promění v obrovský kemp. Středobodem pro všechny návštěvníky bude Hermesplatz, kde od pátečního poledne poběží program na velkém pódiu.

Tři dny ve znamení automobilů Bulli

Lars Krause, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy odpovědný za prodej a marketing, k tomu říká: „VW Bus je kultem a symbolem specifického životního stylu! Společně s fanoušky vozů Bulli budeme naši automobilovou ikonu oslavovat po celý víkend.“

Tři dny se bude v Hannoveru všechno točit kolem modelu VW Bus. Program ve festivalovém areálu začne v pátek úderem poledne. Do sobotního odpoledne se budou konat stovky akcí včetně koncertů. Na velkém pódiu budou oceňovány výjimečné vozy Bulli a jejich majitelé. Na návštěvníky čeká ve festivalovém areálu také mnoho výstav a přehlídek zaměřených na VW Bus, hala s díly a příslušenstvím pro vozy Bulli, prodejci suvenýrů s motivy modelu Bulli a také „Bulli Food Meile“ s pestrou nabídkou pokrmů a nápojů.

„Náš festival pamatuje na všechny: na fanoušky vozů Bulli, kteří hledají kuriozní vozy VW Bus, ale i na nadšence, kteří se chtějí zabývat šrouby a maticemi. Na rodiny, které se chtějí zúčastnit atraktivních akcí nebo zjistit, co pro ně připravil velký

Bulli Kids Club. A také jsme mysleli na všechny návštěvníky, kteří se již těší na velkou Bulli Party s koncerty a na působivá pódiová vystoupení,“ říká Krause.

Prodej vstupenek začne on-line 23. března

Jednodenní vstupenky na VW Bus Festival lze nyní zakoupit pouze on-line na oficiální webové stránce festivalu na www.vw-bus-festival-2023.de. Prodej začne ve čtvrtek 23. března 2023 od 10 hodin. Včasný nákup se vyplatí, protože zpočátku bude omezený počet vstupenek nabízen za zvýhodněnou cenu.

Ceny vstupenek na VW Bus Festival 2023 při zahájení prodeje

Pátek, 23. června 2023

Dospělé osoby 10 eur

Děti/mládež1 5 eur

Sobota, 24. června 2023

Dospělé osoby 15 eur

Děti/mládež1 5 eur

Neděle, 25. června 2023

Dospělé osoby 10 eur

Děti/mládež1 5 eur

Děti mladší 6 let mají po všechny dny vstup zdarma.

Nabitý festivalový program

Dříve než ve festivalovém areálu všechno vypukne, vyšle Volkswagen Užitkové vozy automobily Bulli do ulic. U příležitosti zahájení festivalu vyjede od bran závodu Hannover-Stöcken dlouhý konvoj vozů Bulli a přes centrum Hannoveru zamíří k výstavišti.

Volkswagen Užitkové vozy také vyšle návštěvníky na cestu časem s modelem Bulli. Značka během tří dnů představí desítky historických, kuriozních i aktuálních vozů VW Bus. K vidění bude nejstarší registrovaný vůz T1 s přezdívkou „Sophie“ (rok výroby 1950, číslo podvozku 20-1880) ze sbírky oddělení Volkswagen Užitkové vozy Oldtimer. Vystaven bude také „Raupi“, unikátní T1 s pásovým pohonem. Atrakcí bude rovněž vůz T2 v individualizovaném kempovacím provedení ve světle růžové barvě, který do roku 2008 vlastnila rocková legenda Pete Townshend. Kytarista se svou kapelou „The Who“ vystoupil v roce 2007 na Setkání Bulli v Hannoveru. Legendární nápis „California“ nesly poprvé vozy T3, jimž bude spolu s následující generací věnována velká výstava zasvěcená kempování. A samozřejmě budou návštěvníkům prezentovány také aktuální vozy VW Bus, především Multivan a zcela elektrický ID. Buzz2.

A co by to bylo za festival bez živé hudby! Na velkém pódiu i malé scéně „Stage Bulli“ vystoupí dlouhá řada mezinárodních hudebníků od nováčků až po velké hvězdy.

VW Bus Festival zažije také filmovou premiéru

V pátek večer se festivalový areál promění ve velké letní kino. Na velké plátno se bude promítat road movie „BULLILOVEstories“. Tento snímek, známý doposud ve formátu pro sociální sítě, bude mít délku hraného filmu. Četní majitelé vozů Bulli v něm vyprávějí své osobní příběhy, v nichž vystupuje jejich VW Bus. Zástupci značky Volkswagen Užitkové vozy navštěvovali při přípravě tohoto formátu fanoušky vozů Bulli ve 28 zemích, a s elektromobilem ID. Buzz2 přitom ujeli více než 45 000 kilometrů.

Více informací o filmu BULLILOVEstories naleznete zde.

Podrobnější informace o akci VW Bus Festival najdete na www.vw-bus-festival-2023.de.

1 Děti a mládež ve věku od 6 do 17 let.

2 ID. Buzz Pro: Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: kombinovaná 21,8–20,6; emise CO2 v g/km: kombinované 0. Údaje o spotřebě elektrické energie a emisích jsou pro tento model k dispozici již jen podle metodiky WLTP, a nikoli podle metodiky EU. Uvedené údaje o spotřebě elektrické energie a emisích CO2 jsou závislé na zvolené výbavě vozidla.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

„We transport success, freedom and future.“ Značka Volkswagen Užitkové vozy jako přední výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) vozy modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a ID. BUZZ – výhradně elektricky poháněné verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS – Mobility as a Service; TaaS – Transport as a Service) – tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na: LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles-/ Twitter: http://twitter.com/VWCV_official YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk/ Podcast „wetransportsuccess“: https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Kontakty:

Porsche Česká republika s.r.o.

Volkswagen Užitkové vozy

Lenka Vaňková

Telefon: +420 775 013 338 E-Mail: lenka.vankova@porsche.co.cz www.vw-uzitkove.cz www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy