Porsche Česká republika

Parameter - 6023

Audi integruje obchod s aplikacemi do mnoha svých modelů

Audi zpřístupní ve vybraných modelech s třetí generací modulární platformy pro informační a zábavní systémy (MIB 3) nový obchod s aplikacemi. 

 Přímý přístup k oblíbeným aplikacím od nezávislých poskytovatelů

• Pravidelné aktualizace softwaru a průběžně rozšiřovaná nabídka umožní ještě větší individualizaci informačního a zábavního systému
• Obchod se specifickým portfoliem aplikací rozšíří třetí generaci modulární platformy pro informační a zábavní systémy

Audi zpřístupní ve vybraných modelech s třetí generací modulární platformy pro informační a zábavní systémy (MIB 3) nový obchod s aplikacemi. Díky integrovanému obchodu, jehož vývoj probíhal ve spolupráci s firmou CARIAD, specializovanou v rámci koncernu Volkswagen na software, a jejím partnerem Harman Ignite, budou mít zákazníci od léta 2023 přímý a intuitivní přístup k oblíbeným aplikacím od nezávislých poskytovatelů prostřednictvím uživatelského rozhraní MMI a datového připojení ve vozidle. Vybrané aplikace se přitom nainstalují přímo do systému MMI ve voze Audi – bez okliky přes chytrý telefon.
 

Audi urychluje digitalizaci automobilu a do vybraných modelů integruje vlastní obchod s aplikacemi. Technickým základem je rozšíření známého systému MIB 3 o dodatečný elektronický modul. Vlastní hardwarový modul, který se přibližně podobá například flash disku USB, je vybaven otevřeným operačním systémem, který umožňuje přístup k aplikacím třetích stran přímo ve vozidle.

„Audi je první značkou koncernu Volkswagen, která zavádí nový obchod pro aplikace od nezávislých poskytovatelů. Rozšiřitelné řešení vyvinula společnost CARIAD. Je to skvělá ukázka naší strategie nabízet všem zákazníkům velmi atraktivní ekosystém. Řidiči vozů Audi se mohou díky tomuto řešení těšit nejen na pravidelné aktualizace softwaru, ale také na ještě širší možnosti individualizace informačního a zábavního systému,“ řekl Oliver Hoffmann, člen představenstva společnosti Audi odpovědný za technický vývoj.
 

Inovativní digitální ekosystém

Zákazníci budou mít v novém obchodě přístup k velkému počtu aplikací, které si mohou stáhnout přímo do MMI, nezávisle na chytrém telefonu. Zpočátku budou k dispozici aplikace z následujících kategorií: hudba, video, hry, navigace, parkování a nabíjení, produktivita, počasí a zpravodajské služby. Do rubriky „Hudba“ spadají například aplikace Amazon music nebo Spotify. Obchod bude svou nabídku průběžně rozšiřovat. Uživatel si obchod zvolí stisknutím samostatného virtuálního tlačítka v MMI. Dodatečné aplikace budou následně integrovány do MMI, aby je mohl řidič bezpečně a spolehlivě používat i za jízdy. Portfolio aplikací je přizpůsobeno specifickým požadavkům trhu.

 

V modelech Audi je již od roku 2019 k dispozici hlasový asistent Amazon Alexa. Od letošního léta budou mít zákazníci značky Audi vždy přístup k nejnovější verzi aplikace Alexa i k dodatečným funkcím, například vylepšené grafické ploše nebo novému vzhledu ovládacího panelu pro správu zařízení v chytré domácnosti.
 

Komfortní vyúčtování

Používání aplikací od třetích stran vyžaduje datové připojení zajišťované kartou SIM, která je pevnou součástí vozidla. Vyúčtování příslušných telekomunikačních služeb probíhá v Evropě komfortně prostřednictvím datových balíčků od společnosti Cubic Telecom. Prvních 25 GB je přitom zdarma. Modely Audi samozřejmě i nadále podporují systémy Android Auto a Apple CarPlay, které jsou součástí na přání dodávaného prvku výbavy „Smartphone Interface“.
 

Od léta 2023 v mnoha modelech Audi

Obchod s aplikacemi bude k dispozici od července ve vybraných modelech vybavených nejnovějším hardwarem a softwarem na základě platformy MIB 3. Konkrétně se jedná o modely Audi A4/A5, Q5, A6/A7, A8, Q8 e-tron a Audi e-tron GT. Od letošního července budou tedy výše uvedené modely sériově vybaveny přístupem do nového obchodu s aplikacemi, a to na všech evropských trzích, v Kanadě a USA. Další modely budou následovat v průběhu roku 2023. Pro dříve vyrobené vozy nebudou aplikace třetích stran dostupné.

 

Audi a CARIAD – společná cesta

Audi využívá k vývoji komplexních digitálních systémů, jakým je nový obchod s aplikacemi, koncentrované know-how a synergie v rámci koncernu Volkswagen. CARIAD, softwarová společnost koncernu Volkswagen, vyvíjí soubor technologií pro automatizovanou a síťově propojenou jízdu pro všechny koncernové značky. Základem je společná elektronická platforma, softwarová platforma a spolehlivé připojení k automobilovému cloudu. CARIAD pracuje také na asistenčních systémech, standardizované platformě pro informační a zábavní systémy a novém digitálním ekosystému pro automobily.