Porsche Česká republika

Parameter - 6015

CUPRA zintenzivňuje v nové sezoně své působení v elektrifikovaném motoristickém sportu

Značka CUPRA oznámila sestavu jezdců i ambiciózní cíle pro sezonu 2023 v Extreme E
CUPRA sbírá ve Formuli E cenné zkušenosti pro budoucí závody elektrických monopostů
Studie CUPRA UrbanRebel Racing Concept zářila na sněhu i ledu v rámci podniku Race of Champions

Praha, 02-02-2023 – Uplynulý týden byl pro značku CUPRA v elektrifikovaném motoristickém sportu bohatý na události:

Značku CUPRA v Extreme E budou v roce 2023 reprezentovat jezdci Klara Anderssonová a Nasser Al-Attiyah

CUPRA se v partnerství s týmem ABT CUPRA XE zúčastní třetí sezony Extreme E v řadě. Jezdci týmu ABT CUPRA XE Klara Anderssonová a Nasser Al-Attiyah již vědí, jaké to je zvítězit v elektrické kategorii. CUPRA letos s oběma mimořádně talentovanými jezdci naváže na umístění na stupních vítězů v Chile v závěru uplynulé sezony a na vítězství v Energy X Prix v Uruguayi.

Dvojice jezdců značky CUPRA bude v letošním roce usedat za volant optimalizovaného SUV Tavascan XE s elektrickým pohonem o výkonu 550 k, jehož modernizovaný exteriér kombinuje estetické pojetí závodních vozů CUPRA UrbanRebel, CUPRA e-Racer a monopostu Formule E třetí generace. Vícevrstvý lak karoserie mění barvu jako chameleon od tmavě purpurové až po neonově žlutou.

Závodní vůz naznačuje designový styl budoucího sériově vyráběného modelu CUPRA Tavascan. Druhý model značky CUPRA se 100% elektrickým pohonem byl navržen v Barceloně a v Evropě a na dalších mezinárodních trzích se začne prodávat v roce 2024.

„V loňské sezoně jsme dosáhli velkého pokroku a naučili jsme se, jak pracovat ještě lépe jako tým,“ vysvětluje Xavi Serra, vedoucí oddělení CUPRA Racing, a dodává: „Nakonec jsme rok 2022 uzavřeli se solidními výsledky. Naší misí je nyní na tyto základy navázat. Cíl je jasný: Jsme zde, abychom bojovali o vítězství. Klara k nám přináší zkušenosti jezdkyně, která umí vítězit. Těším se, až ji s Nasserem zase uvidím závodit.“

Závodní vůz CUPRA Tavascan XE se předvedl v akci o uplynulém víkendu v rámci podniku Race of Champions, na jehož působivém okruhu absolvovala Klara Anderssonová několik ukázkových jízd. Třetí sezona seriálu Extreme E odstartuje 11. až 12. března v Saúdské Arábii.

CUPRA získala v Saúdské Arábii další nové zkušenosti ve Formuli E

Město Diriyah v Saúdské Arábii hostilo o uplynulém víkendu druhý a třetí závod Formule E v sezoně 2023. Tým ABT CUPRA získával ve dvou kompletních závodech e-Prix další cenné zkušenosti v této elektrické kategorii. V týmu také debutoval jezdec Kelvin Van der Linde, který nahradil zraněného Robina Frijnse.

V pátek dokázal Van der Linde ve svých prvních kvalifikačních jízdách ve Formuli E obsadit 19. místo, zatímco jeho týmový kolega Nico Müller do kvalifikace nenastoupil kvůli nehodě při tréninkové jízdě. Do závodu tak musel startovat z konce startovního roštu. V závodě projel Van der Linde kolem šachovnicové vlajky na šestnáctém místě a Müller musel odstoupit v důsledku problémů s vozem po nehodě.

Van der Linde v sobotu dokončil závod na 18. místě, zatímco jeho týmový kolega Müller byl donucen odstoupit po nehodě při předjíždění soupeře.

„Rád bych celému týmu poděkoval za důvěru a trpělivost. Vytvořili jsme si dobrý základ do dalšího závodního víkendu,“ řekl Van der Linde. Šéf týmu Thomas Biermaier k tomu dodal: „Máme hodně prostoru pro zlepšování, ale mezi závody je jen velmi málo času.“ Další podnik sezony Formule E se uskuteční 11. února v indickém Hajdarábádu.

Studie závodního vozu CUPRA UrbanRebel Racing Concept byla hvězdou podniku Race of Champions

Značka CUPRA byla v rámci podniku Race of Champions 2023, který se konal na severu Švédska v lokalitě Pite Havsbad, nepřehlédnutelná. Značka CUPRA přivezla na tento divácky mimořádně atraktivní závodní okruh na sněhu a ledu prototyp vysokovýkonného elektromobilu CUPRA UrbanRebel Racing Concept.

Studie závodního vozu CUPRA UrbanRebel Racing Concept nabídla přítomným jezdcům nejvyšší výkon až 435 k a neuvěřitelné zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 3,2 sekundy. Vůz vybavený pneumatikami s hroty podával v těchto náročných podmínkách bezchybné výkony.

Vítězem podniku Race of Champions se stal jezdec značky CUPRA Mattias Ekström. Švédský mistr PURE ETCR z roku 2021 a vicemistr FIA ETCR z roku 2022 se závodním elektromobilem CUPRA e-Racer porazil ve finálové jízdě Micka Schumachera, a počtvrté ve své kariéře získal titul „Champion of Champions“, mistr mistrů. O den dříve vybojoval „Nations Cup“, pohár národů, norský tým tvořený Oliverem a Petterem Solbergovými.

Podniku Race of Champions se zúčastnil také Adrien Tambay, mistr FIA ETCR z roku 2022 s vozem CUPRA, a to jak v soutěži jednotlivců, tak národů, kde byl partnerem Sébastiena Loeba. Francouz byl vyřazen norským týmem v soutěži národů a Mickem Schumacherem v soutěži jednotlivců.