Porsche Česká republika

Parameter - 6002

Volkswagen zvýšil v roce 2022 počet dodaných elektromobilů na celém světě o téměř 24 procent

 Volkswagen pokračuje rychlým tempem v transformaci na elektromobilitu. 

 Realizace elektrické strategie značky Volkswagen pokračuje rychlým tempem: ID.41 je v globálním měřítku     
   jedničkou mezi elektromobily Volkswagen

> Nejlepší výsledky v Číně: Počet dodaných modelů ID. se více než zdvojnásobil

> Imelda Labbéová, členka představenstva značky Volkswagen odpovědná za prodej, marketing a poprodejní 
   služby: „Navzdory přetrvávajícím problémům se zásobováním jsme v roce 2022 dosáhli solidního výsledku v počtu
   dodaných vozů na celém světě“

> Značka Volkswagen dodala v roce 2022 celkem více než 4,5 milionu vozidel

Praha – Volkswagen pokračuje rychlým tempem v transformaci na elektromobilitu. V roce 2022 dodala společnost na celém světě 330 000 elektromobilů, což je o 23,6 procenta více než v předchozím roce. Celkový počet dodaných vozů značky Volkswagen klesl vzhledem k napjaté situace v oblasti zásobování napříč všemi druhy pohonu pod úroveň předchozího roku. V roce 2022 tak bylo zákazníkům na celém světě předáno 4,56 milionu vozidel (-6,8 procenta). Počet objednávek je však i nadále velmi vysoký. Od zákazníků v Evropě má Volkswagen objednávky na 640 000 vozidel se všemi druhy pohonu (+18 procent).

 

Imelda Labbéová, členka představenstva odpovědná za prodej, marketing a poprodejní služby, k tomu říká: „Navzdory přetrvávajícím problémům v oblasti zásobování jsme v roce 2022 dosáhli solidního odbytového cíle. Výrazný nárůst u elektromobilů potvrzuje, že jsme díky našemu atraktivnímu produktovému portfoliu na správné cestě k vytčenému cíli být nejžádanější značkou pro trvale udržitelnou mobilitu.“ Další plány jsou jasné: Volkswagen urychlí realizaci strategie ACCELERATE představením deseti nových modelů s elektrickým pohonem do roku 2026. Již dnes nabízí Volkswagen nejširší portfolio elektricky poháněných modelů. Do roku 2026 bude mít Volkswagen vhodnou nabídku v každém segmentu od vstupního elektromobilu s plánovanou cenou pod hranicí 25 000 eur až po novou vlajkovou loď ID.72.

 

ID.4 je v globálním měřítku jedničkou mezi elektromobily Volkswagen

 

Zcela elektrické modely Volkswagen ID. jsou na globálních elektromobilových trzích velmi oblíbené. Světovou jedničkou mezi elektromobily koncernu Volkswagen byl v roce 2022 model ID.4 se 170 000 dodanými vozy. V Číně, na největším trhu společnosti, dokázal Volkswagen počet dodaných elektromobilů z rodiny ID. více než zdvojnásobit. V roce 2022 se na čínském trhu prodalo 143 100 vozů ID.33, ID.4 a ID.64 (+102,9 procenta). Také v Severní Americe bylo dosaženo výrazně vyššího prodejního výsledku. Na tomto trhu prodala společnost celkem 22 700 vozů ID.4 (+27,7 procenta). Ve Švédsku byl model ID.4 s 8900 vozy nejprodávanějším automobilem – nezávisle na druhu pohonu. Modely ID. jsou tak již třetím rokem v řadě jedničkou na švédském trhu (v roce 2020 to byl model ID.3, v roce 2021 ID.4).

 

Elektrická ofenziva: Na základě platformy MEB bylo dodáno již více než 580 000 vozů

 

Volkswagen dosáhl ve své elektrické ofenzivě prvního milníku. Od předání prvního vozu ID.3 zákazníkovi v září 2020 dodal Volkswagen na celém světě již více než 580 000 automobilů z rodiny ID. Technickým základem modelů ID. je modulární platforma pro vozy s elektrickým pohonem (MEB). V uplynulém týdnu vystavil Volkswagen na veletrhu spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show) v Las Vegas nejnovějšího člena rodiny ID., model ID.7, v ještě mírně zamaskované podobě. Volkswagen s touto limuzínou rozšíří svou nabídku elektromobilů do segmentu vyšší střední třídy s vysokými objemy prodeje.

 

Trend obliby SUV přetrvává

 

Navzdory náročným podmínkám na trhu dodal Volkswagen v roce 2022 zákazníkům na celém světě 4,56 milionu vozidel se všemi druhy pohonu (-6,8 procenta). Nejrychleji rostoucím tržním segmentem je kategorie SUV. Volkswagen tomu včas a důsledně přizpůsobil své portfolio. Podíl SUV na celkovém počtu dodaných vozidel vzrostl na současných 45 procent (+4 procenta). V USA realizoval Volkswagen dokonce více než 80 procent prodejů s SUV. Na evropském trhu SUV je nejprodávanějším vozem T-Roc.

 

Volkswagen očekává, že rok 2023 bude kvůli přetrvávajícím problémům se zásobováním polovodiči i nadále kolísavý a náročný. Společnost ale vychází z toho, že se v průběhu roku bude zásobování polovodiči postupně zlepšovat, a tím dojde ke stabilizaci výroby. „Intenzivně pracujeme na dalším zkracování dodacích lhůt pro naše zákazníky a na co nejrychlejším vyřízení vysokého počtu objednávek,“ řekla členka představenstva Labbéová, která má na starosti oblast prodeje.

 

 

1 ID.4 – ID.4 Pro Performance 150 kW (204 k) – kombinovaná spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 18,7–16,4; kombinované emise CO2 v g/km: 0. Pro tato vozidla jsou k dispozici údaje o spotřebě elektrické energie a emisích již jen podle metodiky WLTP, a nikoli podle metodiky EU.

2 ID.7 – studie v podobě blízké sériově vyráběnému modelu – vozidlo se neprodává

3 ID.3 – spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: kombinovaná 16,0–15,3; emise CO2 v g/km: kombinované 0. Pro tato vozidla jsou k dispozici údaje o spotřebě elektrické energie a emisích již jen podle metodiky WLTP, a nikoli podle metodiky EU.

4 ID.6 – tento model se v Německu neprodává