Porsche Česká republika

Parameter - 5957

CUPRA triumfuje v mistrovství FIA ETCR 2022 ziskem obou titulů v hodnoceních konstruktérů i jezdců

Značka CUPRA úspěšně obhájila svůj titul FIA ETCR mezi konstruktéry a podruhé v řadě zvítězila v seriálu závodů pro elektromobily. Jezdec týmu CUPRA EKS Adrien Tambay získal ve své první sezoně titul ETCR mezi jezdci. Členové týmu CUPRA EKS obsadili v pořadí jezdců první tři místa, loňský mistr Mattias Ekström skončil druhý a Tom Blomqvist třetí poté, co se stal „Králem víkendu“ ve finálovém závodě v Německu. CUPRA e-Racer byl druhým rokem v řadě nesporně nejrychlejším a nejspolehlivějším vozem v závodech ETCR.

Praha, 26-09-2022 – Tým CUPRA EKS úspěšně obhájil oba tituly ve světovém poháru cestovních elektromobilů FIA ETCR eTouring Car World Cup – druhým rokem v řadě získal titul v hodnocení konstruktérů a jeho jezdec Adrien Tambay vybojoval na první pokus prvenství mezi jezdci.

Tambay, nováček v seriálu ETCR, stál v čele průběžného pořadí mistrovství již před finálovým podnikem na německém závodním okruhu Sachsenring a vítězstvími v jednotlivých jízdách „Pool Furious Quarter“, „Pool Furious Semi-Final“ a „DHL SuperFinal“ zvýšil svůj celkový bodový zisk na konci sezony na bezkonkurenčních 535 bodů.

Odměnou pro Tambaye je jeho první titul mistra světa FIA a ocenění „ETCR King of the Season“.

Obhájce mistrovského titulu v ETCR Mattias Ekström po celou dobu tvrdě bojoval, ale navzdory dalšímu senzačnímu výkonu v Německu skončil v celkovém pořadí na druhém místě se ztrátou pouhých 47 bodů na svého týmového kolegu Tambaye.

Tom Blomqvist završil svou první sezonu v elektromobilovém mistrovství ETCR učebnicovým výkonem ve skupině „Pool Fast“ – zvítězil ve svých čtvrtfinálových, semifinálových i finálových (DHL SuperFinal) závodech a pokořil Tambaye v boji o „Krále víkendu“ díky lepšímu kvalifikačnímu času. Tímto výkonem si zajistil třetí místo v pořadí jezdců.

Jordi Gené skončil mezi jezdci na devátém místě a svými získanými body v průběhu celé sezony významně přispěl značce CUPRA k zisku titulu ETCR mezi konstruktéry.

Další neuvěřitelná sezona FIA ETCR je u konce. Tým CUPRA EKS si v ní udržoval nepřekonatelně vysokou úroveň konkurenceschopnosti a znovu prokázal, jak rychlým a spolehlivým závodním vozem je CUPRA e-Racer.

Jezdci CUPRA se stali „Králi víkendu“ ve čtyřech podnicích z šesti – Tambay v Maďarsku, Ekström ve Francii a Španělsku a Blomqvist v Německu. Ve všech šesti závodech přitom stáli na stupních vítězů nejméně dva jezdci značky CUPRA.

Opravdu velkolepý týmový výkon vynesl týmu CUPRA EKS celkem 1076 bodů a zisk titulu mezi konstruktéry s náskokem 330 bodů.

„Vítězství v seriálu FIA ETCR je pro mě prvním velkým titulem a musím velmi poděkovat všem členům rodiny CUPRA za to, že po celý rok odváděli úžasnou práci,“ řekl Tambay.

„Lepší rok 2022 jsem si nemohl přát – nejenže jsem se poprvé stal mistrem světa, ale brzy se stanu také tátou!“ dodal Tambay.

„Pro značku CUPRA je to skvělé zakončení sezony v ETCR – první, druhé i třetí místo patří v ETCR značce CUPRA a Adrien zde v posledním závodě dovedl vše do zdárného konce ziskem titulu,“ řekl Blomqvist.

„Svou první sezonu ve FIA ETCR jsem si naplno užíval. Doufám, že i fanoušci si závody užívali, protože to byla napínavá sezona,“ dodal Blomqvist.

„Klíčem k získání takového titulu mistra světa je vytrvalost týmu CUPRA EKS,“ řekl Xavi Serra, vedoucí technického vývoje divize motoristického sportu CUPRA Racing.

„Všichni jezdci a inženýři odvedli skvělou práci, aby CUPRA obhájila svůj titul ETCR mezi konstruktéry a v pořadí jezdců obsadila první tři místa. To je opravdu výjimečné. Mám velkou radost z výkonů, které všichni podávali, a těší mě také, jak nepřetržitě rosteme jako tým,“ dodal Serra.

„Nebyla to snadná sezona, protože všechny týmy byly velmi silné. Konkurence byla velmi intenzivní a museli jsme bojovat každý den. Ale můžeme být hrdí na to, čeho jsme dosáhli – druhým rokem v řadě jsme získali oba tituly ETCR, v hodnocení konstruktérů i jezdců,“ uzavřel hodnocení letošní sezony Xavi Serra.