Porsche Česká republika

Parameter - 5948

„Král Leonů“ je ještě atraktivnější: CUPRA zvyšuje počet nabízených motorů a rozšiřuje výbavu

Rozšíření nabídky v modelové řadě CUPRA Leon

Značka CUPRA rozšiřuje paletu motorů pro model Leon, aby zákazníkům poskytovala ještě širší výběr a výhodnější poměr cena/výkon

> Nové zážehové motory budou nabízeny ve výkonových variantách 110 kW (150 k) nebo 140 kW (190 k) – nabídka pohonů se tak bude téměř kompletně shodovat s modelovou řadou CUPRA Formentor

> Nové varianty pohonu přinášejí do rodiny CUPRA Leon novou úroveň sofistikovanosti a poměru cena/výkon

> S novými motorizacemi dochází k novému označení výbavových linií po vzoru modelu Formentor

> Nová paleta motorů je již k dispozici pro nové objednávky a první vozy budou u prodejců v říjnu 2022

Praha, 05-09-2022 – CUPRA rozšiřuje nabídku „Krále Leonů“ novými motory. Zákazníci se tak mohou těšit na ještě výhodnější poměr cena/výkon a vyšší úroveň sofistikovanosti. Modelová řada CUPRA Leon je nově nabízena s ještě atraktivnější paletou motorů. Karosářské varianty 5D a Sportstourer je možné poprvé objednávat ve spojení se zážehovými motory 1.5 TSI 110 kW s manuální 6st. převodovkou nebo mild-hybridním 1.5 eTSI 110 kW DSG a 2.0 TSI 140 kW DSG (bude dostupná později).

„CUPRA Leon je již dnes králem silnic, ale jako vždy ve vývoji tohoto modelu pokračujeme, abychom mohli zákazníkům nabízet nejširší možný výběr, který jim poskytne maximální možnosti individualizace. Tento krok nám současně umožní zvýšit

prodejní cíle,“ řekl Kai Vogler, člen představenstva odpovědný za prodej a marketing značky CUPRA. „Po představení těchto motorů je naší ambicí dosáhnout s modelem CUPRA Leon stejně velkého úspěchu jako s modelem Formentor.“

Novinky v rodině CUPRA Leon se neomezují pouze na škálu nabízených motorů. S větším počtem poháněcích jednotek byla optimalizována také úroveň výbavy. Nově je nabídka rozdělena do výbavových linií CUPRA, kde budou nabízeny motorizace s výkonem do 190 koní a výše stojí výbavová linie CUPRA VZ s motorizacemi poskytující výkon nad 190 koní. CUPRA Leon díky tomu nabídne ještě výhodnější poměr cena/výkon ve spojení s vyšší sofistikovaností.

Sériová výbava modelu CUPRA Leon s novými motorizacemi bude zahrnovat přední Full-LED světlomety, specifické CUPRA nárazníky, zadní difuzor v barvě karoserie a 18“ kola z lehké slitiny ve stříbrném odstínu.

V interiéru bude mít CUPRA Leon vyhřívaná sportovní sedadla CUPRA Sharp čalouněná tkaninou. Na přání si mohou zákazníci místo nich objednat skořepinová sedadla CUPRA čalouněná kůží, kterou doplní obšitá přístrojová deska. A to vše s výběrem barev modrá Petrol nebo černá Soul.

Samozřejmostí pro modelovou řadu CUPRA Leon je nejvyspělejší úroveň konektivity, která je standardně dostupná prostřednictvím rozhraní CUPRA CONNECT a Full Link s bezdrátovým připojením aplikací Apple CarPlay a Android Auto. Ovládání systémů usnadní centrální infotainment s 10“ nebo 12“ obrazovkou s vysokým rozlišením a hlasovým ovládáním v hovorovém jazyce.

Exkluzivní nabídka designových a zvýhodněných výbavových paketů

Pro ještě vyšší míru sofistikovanosti a individualizace vozů jsou pro zákazníky k dispozici designové pakety s exkluzivní výbavou v podobě 18“ kol z lehkých slitin v odstínu mědi, prodloužený střešní spojler lakovaný v odstínu černé Midnight a vnější aerodynamické prahové lišty v odstínu Dark Aluminium (pouze 2.0 TSI 140 kW). Uvnitř dotváří zvýšený estetický dojem sportovní pedály z tmavého broušeného hliníku a černá látka čalounění stropu.

Akční pakety Technology, dostupné pro nové motorizace obou karosářských verzí, ještě dále posouvají vynikající poměr cena/výkon nových variant v nabídce modelové řady CUPRA Leon. Balíček výbavy kombinuje sofistikované prvky jako top ambientní osvětlení v celé šíři přístrojové desky s důmyslně integrovanými bezpečnostními systémy a vyspělé komfortní prvky v podobě navigačního systému s 12“ obrazovkou a rozšířenými službami CUPRA CONNECT. To vše s atraktivním zvýhodněním 17 900 Kč.

Základní cena modelu CUPRA Leon 5D začíná na 779 900 Kč, verze Sportstourer startuje na 799 900 Kč s 1.5 TSI 110 kW a manuální převodovkou. Varianta Sportstourer bude dostupná později.

První vozy budou u prodejců již v říjnu 2022.