Porsche Česká republika

Parameter - 5938

Modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo je již možné konfigurovat

Značka Volkswagen Užitkové vozy spustila pro své zákazníky webový konfigurátor nových modelů ID. Buzz a ID. Buzz Cargo.

Zákazníci si mohou sami nakonfigurovat ID. Buzz podle svých představ

· Osobní verzi ID. Buzz Pro lze pořídit již za 1 537 556 Kč včetně DPH, užitkový ID. Buzz Cargo startuje již od 1 189 110 Kč bez DPH

· Dojezd až 423 km (Cargo: 425 km), nabití z 5 na 80 % trvá cca 30 minut

Praha, 17. srpna 2022 – Značka Volkswagen Užitkové vozy spustila pro své zákazníky webový konfigurátor nových modelů ID. Buzz a ID. Buzz Cargo, které je možné na českém trhu objednávat v rámci předprodeje. Zákazníci si tak mohou všestranný automobil s kultovním designem a nulovými emisemi sami nakonfigurovat podle svých představ z pohodlí svého domova nebo kanceláře.

Cesta k objednávce nových elektromobilů ID. Buzz a ID. Buzz Cargo je pro zákazníky ještě snadnější. Na webové stránce https://konfigurator.vw-uzitkove.cz/cc-cz/cs_CZ_LNF19/L/models je nově dostupný konfigurátor, v němž si mohou sami sestavit svůj ID. Buzz snů. Počáteční nabídka od červencového zahájení předprodeje zahrnuje osobní variantu ID. Buzz Pro a užitkovou verzi ID. Buzz Cargo.

Pětimístný model ID. Buzz s výbavovým stupněm „Pro“ startuje již od 1 537 556 Kč včetně DPH, zatímco vstupní cena skříňové verze ID. Buzz Cargo byla stanovena na 1 189 110 Kč bez DPH. Rozsáhlá sériová výbava v obou případech zahrnuje LED světlomety a vyspělé asistenční, resp. výstražné systémy, jakým je „Car2X“ nebo asistent pro nouzové brzdění „Front Assist“. ID. Buzz Pro disponuje sériově navíc také tempomatem a asistentem pro jízdu v jízdním pruhu „Lane Assist“. V interiéru nechybí multifunkční volant, automatická klimatizace a kompletně síťově propojený informační a zábavní systém.

Pozoruhodně dynamický pohon obstarává vzadu uložený elektromotor, který poskytuje nejvyšší výkon 150 kW (204 k) a maximální točivý moment 310 N.m již od okamžiku rozjezdu. Elektrickou energii mu dodává sada lithium-iontových akumulátorů, jejíž využitelná kapacita 77 kWh (celková 82 kWh) postačuje k ujetí až 423 kilometrů (Cargo: 425 km) na jedno nabití. Osobní ID. Buzz spotřebuje podle metodiky WLTP v průměru 20,6 kWh elektrické energie na 100 kilometrů, užitková verze Cargo se spokojí s 20,4 kWh/100 km. Oba modely jsou koncipovány i pro komfortní cestování, resp. přepravu nákladu na dlouhé vzdálenosti. Stejnosměrným proudem z rychlonabíjecího stojanu lze totiž akumulátorovou baterii nabít z 5 na 80 % za pouhých cca 30 minut při využití maximálního nabíjecího výkonu až 170 kW.