Porsche Česká republika

Parameter - 5924

S hybridními sportovními výkony i na moře: CUPRA a De Antonio Yachts odhalují novou jachtu D28 For

CUPRA rozšiřuje svou spolupráci se společností De Antonio Yachts a představuje první elektrifikovanou jachtu D28 Formentor e-HYBRID, s níž zintenzivňuje své úsilí o trvalou udržitelnost a sportovní výkony.

CUPRA a De Antonio Yachts posouvají vzájemnou spolupráci o další krok dál a elektrifikují jachtu D28 Formentor

> D28 Formentor e-HYBRID používá hybridní technologii pro plavbu s nulovými emisemi ve vodách s přísnými ekologickými limity

> Designu vysokovýkonné jachty dodává odlišný charakter nová, šedá barva, Graphene Grey

Praha, 04-07-2022 – CUPRA rozšiřuje svou spolupráci se společností De Antonio Yachts a představuje první elektrifikovanou jachtu D28 Formentor e-HYBRID, s níž zintenzivňuje své úsilí o trvalou udržitelnost a sportovní výkony.

Prvním plodem spolupráce mezi značkou CUPRA a barcelonským výrobcem vysokovýkonných, stylových jachet se v roce 2020 stala koncepční jachta s nejvyšším výkonem 400 k a nejvyšší rychlostí 40 uzlů za hodinu (74 km/h). Vnější design této lodi vynikal rovnými liniemi, dynamickým charakterem a nekonvenčními barvami. Design exteriéru přitahoval pozornost trupem v osobitém modrém odstínu Petrol Blue, černými ozdobnými prvky, doplňky z uhlíkového kompozitu a řadou dalších osobitých prvků.

„Baví nás přenášet naše sportovní výkony i do jiných oblastí. De Antonio je pro nás dokonalým partnerem, protože je nekonvenčním vyzývatelem ve zcela odlišném prostředí na moři. Nyní děláme další krok hybridní verzí jachty D28 Formentor, která bude veřejnosti oficiálně představena na začátku roku 2023,“ řekl Antonino Labate, globální ředitel pro strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti značky CUPRA.

Design vysokovýkonné jachty De Antonio Yachts D28 Formentor vzešel ze spolupráce obou značek. Inspirací pro jejich designéry byl vůz CUPRA Formentor, první model navržený a vyvinutý výhradně pro značku CUPRA. Nyní tato spolupráce zahrnuje také elektrifikaci.

Součástí poháněcího ústrojí jsou nyní kromě spalovacího motoru o výkonu 400 k také dva výsuvné elektromotory s výkonem 15 kW. Výsledný hybridní systém umožňuje jachtě plavbu s pohonem zajišťovaným spalovacím motorem nebo zcela elektrickým režimem. Jachta D28 Formentor má ve 100% elektrickém režimu nulové emise, neznečišťuje ani vodu a pluje s velmi nízkou hlučností. Díky tomu má přístup i do přístavů nebo na jezera s mimořádně přísnými ekologickými limity.

Jachta D28 Formentor nabízí také zcela novou šedou barvu laku, Graphene Grey z palety barev pro automobily značky CUPRA, a to v kombinaci s palubou ze syntetického teakového dřeva a s šedým čalouněním.

Obě značky CUPRA a De Antonio Yachts jsou vyzývateli ve svých příslušných odvětvích. Obě společnosti zintenzivňují vývojem verze D28 Formentor e-HYBRID své úsilí o inovace a pokrok směřující k ekologičtějším dopravním prostředkům na souši i moři.

CUPRA vytváří kolem automobilu celý vesmír zážitků, který reprezentuje životní styl zákazníků značky