Porsche Česká republika

Parameter - 5605

CUPRA Formentor je mezi sedmi finalisty prestižní ankety Car of the Year 2021

Car of the Year 2021

Značka CUPRA byla zrozena v únoru 2018. Nekonvenční vyzývatel etablovaných značek nabízí v současnosti zcela nové portfolio produktů: CUPRA Ateca, CUPRA Leon a CUPRA Formentor. Postavení značky CUPRA na trhu nyní upevňuje nominace modelu CUPRA Formentor mezi sedm finalistů v prestižní anketě Car of the Year 2021 (Vůz roku 2021).

CUPRA Formentor, první vozidlo navržené a vyvinuté specificky pro značku CUPRA, se utká s šesti dalšími finalisty v boji, v němž se rozhodne o tom, které vozidlo bude vyhlášeno vítězem.

„Nominace modelu CUPRA Formentor do finálového kola letošní ankety Car of the Year je oceněním tvrdé a usilovné práce celého týmu značky CUPRA,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA a společnosti SEAT. „CUPRA Formentor, náš první model navržený a vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA, je opravdovou revolucí. Přináší na trh dosud nevídanou dimenzi, zviditelňuje naší značku a zvyšuje její atraktivitu. S modelem CUPRA Formentor vstupujeme do nového rostoucího segmentu v Evropě.“

Model CUPRA Formentor byl nominován mezi sedm finalistů prestižní ankety Car of the Year 2021

 

CUPRA Formentor kombinuje výhody sportovního vozu s kvalitami SUV. Toto vozidlo uspokojuje požadavky současných zákazníků, zatímco od konkurentů se odlišuje robustností a řadou výjimečných prvků. Široká nabídka sedmi různých pohonů, včetně dvou verzí Plug-in Hybrid, zážitky založené na kompletním síťovém propojení a nejvyspělejší bezpečnostní a komfortní systémy posouvají tento crossover ve stylu kupé na novou úroveň. A nyní vyzývá Formentor konkurenci novým způsobem.

O udělení prestižního titulu Car of the Year 2021 rozhodne porota renomovaných motoristických novinářů z celé Evropy. Jejím cílem je nalézt nejvíce výjimečný nový vůz, který byl již uveden do prodeje.

Porota ankety má 60 členů, kteří reprezentují 23 evropských zemí. Z jejich hlasování vzejde vítěz, který bude oznámen 1. března.

 

 

CUPRA je značka skupiny SEAT nabízející moderní design a sportovní výkony převážně elektrifikovaných modelů. Prodeje od uvedení nezávislé značky CUPRA v roce 2018 dynamicky rostou. V porovnání s předchozím rokem uzavřela značka CUPRA rok 2019 s nárůstem o 72 % na téměř 25 000 prodaných vozů. V roce 2020 bude zahájen prodej modelů CUPRA Leon a CUPRA Formentor, prvního vozu navrženého specificky pro tuto značku. CUPRA rozšiřuje svou prodejní síť, která bude mít do konce roku 2020 téměř 520 specializovaných dealerství na celém světě.

 

U příležitosti druhého výročí bylo slavnostně otevřeno nové sídlo značky CUPRA v Martorellu (Barcelona). Budova CUPRA Garage s plochou 2400 metrů čtverečních stojí vedle správní budovy společnosti SEAT. CUPRA

má také oddělení CUPRA Racing Factory pro výrobu závodních vozů, které vyvinulo první závodní cestovní vůz se 100% elektrickým pohonem, CUPRA e-Racer. CUPRA se také stala první automobilovou značkou, která bude účastníkem terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV.

 

Značka CUPRA se stala exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu F.C. Barcelona, který zajišťuje jeho mobilitu. Kromě toho také sestavila elitní tým ambasadorů, jehož členy jsou mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen nebo švédský závodní jezdec Mattias Ekström.