Porsche Česká republika

Parameter - 5604

Volkswagen T6.1 obdržel zlatou medaili pro nejbezpečnější lehký užitkový vůz

Konsorcium Euro NCAP – tvořené evropskými ministerstvy dopravy, autokluby, sdruženími pojišťoven a výzkumnými instituty – aktuálně testovalo bezpečnost 19 lehkých užitkových vozů. Pozornost přitom zaměřilo na dostupnost a funkčnost systémů v oblasti aktivní bezpečnosti. S nejlepšími výsledky absolvoval testy Volkswagen Transporter T6.1, který byl organizací Euro NCAP oceněn zlatou medailí

Organizace Euro NCAP testovala bezpečnost 19 lehkých užitkových vozů

· Transporter T6.1 „stanovuje měřítka mezi lehkými užitkovými vozy“

· Zákazníci mají pro T6.1 široký výběr asistenčních systémů

Praha, 18. prosince 2020 – Konsorcium Euro NCAP – tvořené evropskými ministerstvy dopravy, autokluby, sdruženími pojišťoven a výzkumnými instituty – aktuálně testovalo bezpečnost 19 lehkých užitkových vozů. Pozornost přitom zaměřilo na dostupnost a funkčnost systémů v oblasti aktivní bezpečnosti. S nejlepšími výsledky absolvoval testy Volkswagen Transporter T6.1, který byl organizací Euro NCAP oceněn zlatou medailí.

Rychle rostoucí internetový obchod vede k prudkému nárůstu poptávky po doručovacích službách. Počet lehkých užitkových vozů na silnicích se v důsledku toho zvyšuje. Pro konsorcium Euro NCAP to byl podnět k testování dostupnosti a funkčnosti asistenčních systémů lehkých užitkových vozů v segmentech B a C/D s celkovou hmotností až 3,5 tuny.

Organizace Euro NCAP došla po rozsáhlých testech k závěru, že nejlepších výsledků v nich dosáhl Volkswagen Transporter T6.1: „Transporter nabízí zákazníkům široký výběr výkonných bezpečnostních funkcí, a za to dostává po testech Euro NCAP zlatou medaili. Transporter stanovuje v roce 2021 měřítka pro ostatní lehké užitkové vozy.“

Volkswagen Užitkové vozy nabízí pro modelovou řadu T6.1 široký sortiment asistenčních systémů, které zahrnují velký počet bezpečnostních a komfortních funkcí. Transporter tak dokáže uspokojit individuální požadavky zákazníků prostřednictvím vyspělých systémů, mezi něž patří mimo jiné asistent pro jízdu v jízdním pruhu „Lane Assist“, asistent pro detekci překážek před vozem „Front Assist“ s funkcí nouzového brzdění City nebo adaptivní tempomat ACC s automatickým udržováním bezpečné vzdálenosti od vozidla vpředu a s omezovačem rychlosti.

Uvedené systémy jsou spolu s mnoha dalšími funkcemi nabízeny firemním zákazníkům ve výhodném paketu asistenčních systémů Plus.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

„We transport success.“ Volkswagen Užitkové vozy nese jako samostatná značka v koncernu Volkswagen globální zodpovědnost za vývoj, výrobu a prodej lehkých užitkových vozů, přičemž v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) vyrábí modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS – Mobility as a Service; TaaS – Transport as a Service). Pro výrobu v budoucnosti proto vyvíjí příslušná vozidla ke speciálním účelům, SPV (Special Purpose Vehicles), například robotické vozy taxislužby nebo robotické lehké užitkové vozy. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy má na celém světě více než 24 000 zaměstnanců, včetně 15 000 zaměstnanců v závodě Hannover.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na: Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk/ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles-/ Twitter: http://twitter.com/VWCV_official Podcast „wetransportsuccess“: https://www.radio.de/p/wetransportsuccess