Porsche Česká republika

Parameter - 5437

Zapište si do diáře: Internetová světová premiéra nového modelu Audi A3 Sportback

Audi bude vysílat světovou premiéru nového modelu Audi A3 Sportback** na internetu. Zájemci mohou prezentaci sledovat 3. března v 9:50 h na portále Audi MediaTV a na kanálech Audi na sociálních sítích včetně facebookových stránek Audi Czech Republic.

  • Odhalení prémiového kompaktního modelu se uskuteční 3. března v 9:50 h ve vysílání na portále Audi MediaTV a kanálech Audi na sociálních
  • Značka se čtyřmi kruhy pokračuje v elektrifikační ofenzivě

Praha, 2. března 2020 – Audi bude vysílat světovou premiéru nového modelu Audi A3 Sportback** na internetu. Zájemci mohou prezentaci sledovat 3. března v 9:50 h na portále Audi MediaTV a na kanálech Audi na sociálních sítích včetně facebookových stránek Audi Czech Republic.

 

Modelová řada Audi A3 založila v roce 1996 segment prémiových kompaktních vozů a dodnes je s více než pěti miliony prodanými automobily nejúspěšnějším modelem své třídy. Audi hodlá na tento úspěšný příběh navázat čtvrtou generací modelu A3. Samozřejmostí je přitom důsledná elektrifikace. „Hybridní modely s možností vnějšího nabíjení jsou důležitou součástí naší elektrické ofenzivy,“ říká Bram Schot, předseda představenstva společnosti Audi. „Nový model A3 nabídneme již letos i ve verzích s částečně hybridním i externě nabíjitelným hybridním pohonem. Důsledná elektrifikace naší produktové řady tak nyní zasáhne i kompaktní třídu.“

 

Audi bude u příležitosti internetové světové premiéry vysílat cca desetiminutový program, v němž poskytne zájemcům exkluzivní informace. Akcí, která díky představení prototypů modelů Audi e-tron S umožní také pohled do elektrické budoucnosti značky, bude provázet moderátor Tyron Ricketts. Další filmové záznamy budou k dispozici po skončení světové premiéry na portále www.audimedia.tv. Celou prezentaci bude možné sledovat na následujících internetových platformách:

 

Audi MediaTV: www.audimedia.tv (v němčině a angličtině, odkaz na živé vysílání je možné vložit na ostatní webové stránky)
Smart TV a Apple TV prostřednictvím aplikace Audi MediaTV
na facebookových stránkách @Audi.AG, @AudiDE a @AudiCzechRepublic
na kanálu YouTube @Audi
na portále Twitter @AudiOfficial
na portále LinkedIn @Audi AG

 

– Konec –

 

 

 

Hodnoty spotřeby paliva výše uvedených modelů

(Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 a třídy hospodárnosti se liší v závislosti na kombinaci kol a pneumatik.)

 

Audi A3 Sportback

Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 5,1 – 3,5;

kombinované emise CO2 v g/km: 116 – 92

 

 

 

Uváděné hodnoty spotřeby paliva a emisí byly naměřeny v souladu s legislativně stanovenou metodikou. Od 1. září 2017 dostávají některé nové vozy typové schválení již podle globálně harmonizované zkušební metodiky pro osobní automobily a lehká užitková vozidla (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure, WLTP), která umožňuje měření spotřeby paliva a emisí CO2 s realističtějšími výsledky. Od 1. září 2018 probíhá proces, v němž WLTP postupně nahradí dosavadní evropský jízdní cyklus EU. Vzhledem k realističtějším podmínkám měření jsou hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2, zjištěné podle metodiky WLTP, v mnoha případech vyšší než hodnoty naměřené podle metodiky EU. Více informací o rozdílech mezi metodikami WLTP a EU naleznete na www.audi.de/wltp.

 

V současnosti stále platí povinnost zveřejňovat hodnoty podle metodiky EU. Pokud se jedná o nové vozy, které obdržely typové schválení podle WLTP, jsou hodnoty EU vypočteny z hodnot WLTP. Hodnoty WLTP lze dobrovolně zveřejňovat jako doplňkové informace až do doby, kdy bude jejich používání povinné. Je-li uváděn rozsah hodnot EU, nevztahují se tyto údaje na jednotlivé, individuální vozidlo a nejsou součástí nabídky. Slouží pouze k účelu porovnání různých typů vozidel. Výbava na přání a příslušenství (díly karoserie, rozměry pneumatik atd.) mohou změnit důležité parametry vozidla, jako je například hmotnost, valivý odpor nebo aerodynamika, a ovlivnit tak, společně s povětrnostními a provozními podmínkami a individuálním způsobem řízení, spotřebu paliva, resp. elektrické energie, emise CO2 a provozní vlastnosti vozidla.

 

Více informací o oficiálních hodnotách spotřeby paliva a emisích CO2 nových osobních motorových vozidel naleznete v „Příručce o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních motorových vozidel“, která je bezplatně k dispozici u všech prodejců nebo ji lze získat od společnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, D-73760 Ostfildern-Scharnhausen nebo na www.dat.de.

 

 

 

Skupina Audi, se značkami Audi, Ducati a Lamborghini, je jedním z nejúspěšnějších výrobců automobilů a motocyklů v prémiovém segmentu. Společnost působí globálně na více než 100 trzích a má 17 výrobních závodů ve dvanácti zemích. Mezi plně vlastněné dceřiné společnosti AUDI AG patří Audi Sport GmbH (Neckarsulm), Automobili Lamborghini S.p.A. (Sant’Agata Bolognese, Itálie) a výrobce sportovních motocyklů Ducati Motor Holding S.p.A. (Boloňa, Itálie).

 

Skupina Audi dodala v roce 2019 zákazníkům 1,846 milionu automobilů značky Audi, 8205 sportovních vozů značky Lamborghini a 53 183 motocyklů značky Ducati. Prémiový výrobce dosáhl ve fiskálním roce 2018 celkových příjmů z prodeje 59,2 miliardy eur a provozního zisku 4,7 miliardy eur. V současnosti pracuje pro společnost na celém světě přibližně 90 000 zaměstnanců, z toho více než 60 000 v Německu. Audi se zaměřuje na trvale udržitelné produkty a technologie pro budoucnost mobility.

 

Dovozcem prémiových automobilů Audi na český trh je společnost Porsche Česká republika, součást skupiny podniků Porsche Holding Salzburg a největší importér automobilů do České republiky. Audi nabízí v České republice všechny své modely od 1. dubna 2015 s prodlouženou zárukou na 4 roky při nájezdu do 120 000 km v rámci standardní výbavy vozu.