Porsche Česká republika

Parameter - 5328

Volkswagen Užitkové vozy úspěšně uzavřel třetí čtvrtletí

Značka Volkswagen Užitkové vozy uzavřela první tři čtvrtletí letošního roku s úspěšnou bilancí. Díky růstu všech čtyř modelových řad – u modelů Transporter, Crafter a Amarok dokonce dvoucifernému – došlo k dalšímu upevnění jejího vedoucího postavení na českém trhu. 

Volkswagen Užitkové vozy je s velkým odstupem jasnou jedničkou na českém trhu
První tři čtvrtletí přinesla osmiprocentní meziroční nárůst na 4892 registrací, tržní podíl vzrostl z 15,6 na 16,2 procenta
Model Caddy dosáhl v září nárůstu o 156,8 procenta

 

Praha, 9. října 2019 – Značka Volkswagen Užitkové vozy uzavřela první tři čtvrtletí letošního roku s úspěšnou bilancí. Díky růstu všech čtyř modelových řad – u modelů Transporter, Crafter a Amarok dokonce dvoucifernému – došlo k dalšímu upevnění jejího vedoucího postavení na českém trhu. Za prvních devět měsíců letošního roku bylo v České republice registrováno 4892 nových automobilů značky Volkswagen Užitkové vozy.

 

„Volkswagen Užitkové vozy pokračuje na českém trhu v dynamickém růstu a po třech čtvrtletích se ohlíží na úspěšnou bilanci, která naši značku staví s velkým odstupem na první místo v segmentech N1+N2/M1+M2,“ říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. „I po devíti měsících si naše modely Transporter, Crafter a Amarok udržují dvouciferné tempo růstu, ale v září dosáhla největšího zlepšení modelová řada Caddy, která se po meziročním nárůstu o 156,8 % stala s 208 vozy jedničkou ve svém segmentu.“

 

Volkswagen Užitkové vozy si ve statistikách registrací nových automobilů v České republice připsal v období od ledna do září 2019 na své konto 4892 vozů, což představuje nárůst o 8,0 % v porovnání s prvními třemi čtvrtletími loňského roku. Celkový český trh přitom vzrostl jen o 4,0 %. Značce Volkswagen Užitkové vozy se tak podařilo zvýšit svůj tržní podíl o 0,6 procentního bodu na 16,2 %, a udělat tak další významný krok v upevňování svého vedoucího postavení na českém trhu.

 

Pozitivními výsledky se mohou pochlubit všechny čtyři modelové řady značky Volkswagen Užitkové vozy. Nejžádanější jsou modely Transporter, Multivan, Caravelle a California, jichž se od ledna do září 2019 prodalo 2141 vozů, což je o 12,4 procenta více než ve stejném ob dobí loňského roku. Na druhém místě figuruje modelová řada Caddy se 1788 vozy a meziročním nárůstem o 0,4 procenta. Třetí Crafter se 732 vozidly si oproti loňskému roku polepšil o 10,2 procenta. Robustní pick-up Amarok vykázal s 28,3 procenta nejvyšší meziroční nárůst v rámci portfolia značky Volkswagen Užitkové vozy a s 231 vozy uzavírá žebříček úspěšných užitkových modelů s logem VW na českém trhu.

 

Přehled počtu registrací nových automobilů značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice v období od ledna do září 2019:

2141 vozidel modelové řady T (1904; +12,4 procenta)
1788 vozidel modelové řady Caddy (1781; +0,4 procenta)
231 vozidel modelové řady Amarok (180; +28,3 procenta)
732 vozidel modelové řady Crafter (664; +10,2 procenta)

 

 

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

„We transport success.“ Volkswagen Užitkové vozy nese jako samostatná značka v koncernu Volkswagen globální zodpovědnost za vývoj, výrobu a prodej lehkých užitkových vozů, přičemž vyrábí modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok. Volkswagen Užitkové vozy vypracovává v dialogu se svými zákazníky vhodné koncepce vozidel, jakož i telematická a logistická řešení pro šetrné využívání zdrojů s nejvyšší možnou efektivitou. V roce 2018 prodala značka 499 700 lehkých užitkových vozů, které vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG). Volkswagen Užitkové vozy má na celém světě více než 24 000 zaměstnanců, včetně 15 000 zaměstnanců v závodě Hannover.

 

Informace o všech aspektech výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk/