Porsche Česká republika

NOVINKY

20. 06. 2019

CUPRA pokládá základní kámen nového sídla pro rok 2020

CUPRA zahájila výstavbu svého nového sídla v návaznosti na konsolidaci organizační struktury, jmenování členů vrcholného managementu a zvýšení počtu zaměstnanců o 50 %. O nových krocích informoval prodejce značky předseda představenstva společnosti Wayne Griffiths.

20. 06. 2019

Porsche Engineering rozšiřuje vývojové týmy a know-how

Porsche Engineering Services, s.r.o., dceřiná společnost globálního poskytovatele inženýrských služeb Porsche Engineering Group GmbH (Weissach, Německo), se sídlem v Praze má za sebou úspěšný rok 2018 a v roce 2019 plánuje dále expandovat jak rozvojem znalostí, tak velikostí týmu. Ambiciózní plány české pobočky pohání zejména rostoucí význam aktivit v oblasti nových technologií pro vozidla budoucnosti.

19. 06. 2019

Pět koncepčních vozů, které utvářely budoucnost

Koncepční vozy jsou všeobecně považovány za stylistická cvičení, která utvářejí budoucnost. Jsou dokonalou příležitostí pro designéry, kteří mohou při skicování siluet budoucích automobilů povolit opratě své představivosti. Koncepční vozy ukazují, jak budou vypadat budoucí sériově vyráběné vozy. Důkazem je následujících pět kreací značky SEAT.

19. 06. 2019

Hvězdou Transportersrazu byla nová Grand California

Značka Volkswagen Užitkové vozy a Transporteclub společně uspořádali již patnáctý Transportersraz. Letos se tradiční akce fanoušků legendárního Transporteru uskutečnila v kempu U Kukačků na břehu vodní nádrže Lipno. 780 účastníků všech věkových kategorií se během uplynulého víkendu vydalo na pomyslnou dobrodružnou výpravu do Afriky. Mezi největší překvapení víkendového setkání s bohatým doprovodným programem byla výstavní premiéra modelu Grand California v České republice.

18. 06. 2019

Nový ID.3 a budoucí modely ID. dostanou akumulátory s nejvyšší kapacitou – a osmiletou zárukou

Volkswagen zahájí výrobu modelu ID.31) již letos. Kompaktní model je prvním členem rodiny ID. – nové generace pokrokových elektromobilů. Jejich lithium-iontové akumulátory umožní dojezd až 550 kilometrů, a tím i komfortní cestování na dlouhé vzdálenosti.

17. 06. 2019

Volkswagen Užitkové vozy dodal od začátku roku 215 000 automobilů

Volkswagen Užitkové vozy dodal zákazníkům na celém světě od ledna do května 215 000 automobilů Caddy, Transporter, Crafter a Amarok. V porovnání se stejným obdobím loňského roku to znamená nárůst o 2,4 procenta. Nejvýznamnejším regionem byla západní Evropa se 151 800 dodanými vozy (+4,7 procenta). Ještě rychleji roste Volkswagen Užitkové vozy v České republice, kde počet registrací během prvních pěti měsíců letošního roku meziročně vzrostl o 9,4 %.

11. 06. 2019

Účastníky letošního Transportersrazu čeká dobrodružná „expedice do Afriky“

Již tento víkend se uskuteční každoroční setkání fanoušků vozů Transporter všech generací. Do kempu U Kukačků na břehu vodní nádrže Lipno se sjede 250 vozů Transporter, reprezentujících bohatou historii této modelové řady, jejíž kořeny sahají až do roku 1947.

10. 06. 2019

SEAT dosáhl v květnu dvouciferného růstu prodeje

SEAT dosáhl nejlepšího květnového výsledku ve své historii. Celkový počet vozů, dodaných společností SEAT v uplynulém měsíci na celém světě, meziročně vzrostl o 10,5 % na 54 400. SEAT v květnu poprvé prodal více než 50 000 vozidel, a výrazně tak překonal předchozí květnový rekord, stanovený v roce 2018 (49 200 vozů).

10. 06. 2019

Tisková zpráva I.S.R. Racingu Pozitivní víkend I.S.R. Racingu v rámci podniku ADAC GT Masters 2019

Závodní víkend I.S.R. Racing na Red Bull Ringu byl charakterizován dvěma bodovanými výsledky.

06. 06. 2019

Země, vzduch, voda a oheň: Pilíře trvale udržitelné výroby

Boj proti změně klimatu je globální hnutí, na němž se podílejí také závody na výrobu automobilů. SEAT například snížil zatížení životního prostředí výrobním závodem v Martorellu od roku 2010 o 34 %. U příležitosti Mezinárodního dne životního prostředí představujeme nejvýznamnější iniciativy společnosti SEAT na ochranu planety.

05. 06. 2019

A6 Avant pro jízdu v terénu slaví 20. výročí: Nové Audi A6 allroad quattro

Čtvrtá generace modelové řady Audi A6 allroad quattro přichází na trh u příležitosti 20. výročí debutu tohoto jedinečného modelu, který si získal mnoho věrných zákazníků. Výkonné motory V6 TDI nabízejí velkou hnací sílu pro jízdu s přívěsem o hmotnosti až 2,5 tuny. 

04. 06. 2019

Carsten Isensee je novým finančním šéfem společnosti SEAT

Carsten Isensee byl jmenován novým členem představenstva společnosti SEAT, odpovědným za finance, a novou funkci začal vykonávat 1. června 2019. Tuto pozici převzal od Holgera Kintschera, který je od stejného data šéfem financí a IT u značky Volkswagen Užitkové vozy. Isensee působí po celou svou kariéru v koncernu Volkswagen a do společnosti SEAT přichází z pozice člena představenstva společnosti Volkswagen Group China, odpovědného za finance.

04. 06. 2019

Bára Špotáková se vydává vstříc novým výzvám

Bára Špotáková, dlouholetá tvář  SEATu, zvolila jako svůj další vůz nový model SEAT Tarraco, vlajkovou loď značky SEAT. Ten nejlepší českou oštěpařku podpoří ve všech výzvách jejího ambiciózního rodinného i sportovního života. 

04. 06. 2019

6:05,336 minuty – Volkswagen ID. R stanovil nový rekord v kategorii elektromobilů na Nürburgringu

Volkswagen vytyčil další milník elektrické mobility. Dvěma elektromotory poháněný ID. R ujel jedno kolo na Severní smyčce Nürburgringu o délce 20,8 kilometru za 6:05,336 minuty – rychleji než jakýkoli jiný elektromobil. Romain Dumas (F) vylepšil dosavadní rekord Petera Dumbrecka (GB, NIO EP9) z roku 2017 o 40,564 sekundy.

29. 05. 2019

Koncern Volkswagen stupňuje své aktivity v Číně uvedením značky SEAT na trh a projektem Smart City

Koncern Volkswagen rozšiřuje podnikání na svém nejdůležitějším trhu, v Číně. Volkswagen Group China, SEAT a čínský výrobce automobilů JAC – partneři ve společném podniku JAC Volkswagen – pokračují v realizaci strategie vstupu španělské značky SEAT na čínský trh, k němuž dojde v průběhu následujících dvou až tří let. 

27. 05. 2019

Strategie Audi S TDI: Agilita pro cestování na dlouhé vzdálenosti

Audi sází u svých modelů S na výhody pohonu TDI a elektrifikace. Výsledkem jsou výkonné automobily poháněné důsledně elektrifikovaným vznětovým motorem. Modely Audi S4*, S5*, S6*, S7* a SQ5* „přijíždějí na start“ s třílitrovým motorem V6 TDI, částečně hybridním systémem s napětím 48 V a elektricky poháněným dmychadlem. Maximální točivý moment 700 N.m a výkon až 257 kW (349 k) jsou zárukou mimořádné jízdní dynamiky modelů S při cestování na dlouhé vzdálenosti, a to při nízké spotřebě paliva a značném dojezdu.

24. 05. 2019

Audi zprovoznilo akumulátorové úložiště v berlínském campusu EUREF

Audi elektrizuje hlavní město Německa. V rámci příprav na nadcházející víkendový závod Formule E uvedla značka se čtyřmi kruhy do provozu největší víceúčelové úložiště elektrické energie v Německu, které je umístěno v campusu EUREF v Berlíně. Úložiště energie s kapacitou 1,9 MWh je složeno z použitých lithium-iontových akumulátorů z vývojových prototypů vozidel a ověřuje různé možnosti interakce mezi elektromobily a energetickou sítí.

23. 05. 2019

Maják CUPRA

Místo setkávání větrů – tak pojmenovali obyvatelé Mallorky Mys Formentor, který je nejsevernějším cípem ostrova. Velkolepá pobřežní silnice, lemující útesy, vyčnívající do výšky 300 metrů, vede k majáku, který je dominantním zakončením mysu. CUPRA Formentor po ní poprvé projíždí krajinou, jež inspirovala design tohoto modelu.

22. 05. 2019

„International Engine of the Year“: Motor Audi 2.0 TFSI zvítězil ve své třídě

Motor Audi 2.0 TFSI zvítězil v anketě „International Engine of the Year“ (Mezinárodní motor roku) v kategorii od 150 do 250 k. Zážehový čtyřválec se stal vítězem ve své třídě na základě hlasování mezinárodní odborné poroty, složené ze 70 motoristických novinářů. Ocenění bylo dnes slavnostně předáno v rámci veletrhu „Engine Expo + The Powertrain Technology Show 2019“ na výstavišti ve Stuttgartu.

22. 05. 2019

SEAT a Sónar+D spojují síly na podporu inovací a kreativity

SEAT poprvé spolupracuje s mezinárodním festivalem Sónar. Věhlasná akce se zaměřením na hudbu, kreativitu a technologie se letos koná již pošestadvacáté v barcelonském inovativním a kreativním duchu. Značka SEAT se stala inovačním partnerem festivalu Sónar a doprovodného kongresu Sónar+D. SEAT navíc uvede na scénu nové semináře Sónar+D MasterClasses by SEAT jako jednu z významných novinek letošního ročníku. Odborné semináře se uskuteční v novém sále Sónar+D Auditorium by SEAT.

20. 05. 2019

SEAT slaví další triumf v soutěži Czech New Energies Rallye

SEAT slaví po triumfech v letech 2014 a 2015 další vítězství v českokrumlovské soutěži pravidelnosti pro vozidla s alternativními pohony. Vítězem osmého ročníku Czech News Energies Rallye v klasifikaci Česká Trophy v ECO Rally se stala posádka Michal Žďárský/Kristýna Žďárská s vozem SEAT Leon ST FR 1.5 TGI Evo 130 k na stlačený zemní plyn (CNG).

20. 05. 2019

Dvě kolize zkomplikovaly I.S.R. Racingu závodní víkend v ADAC GT Masters

Druhý podnik ADAC GT Masters na okruhu v Mostě (CZE) byl pro I.S.R. Racing náročnější, než očekával.

16. 05. 2019

SEAT zmenšil množství odpadu o 34 % a do roku 2025 chce dosáhnout 60% snížení

SEAT u příležitosti zítřejšího Mezinárodního dne recyklace oznámil, že své letošní ekologické aktivity zaměřuje na snižování odpadu. V uplynulých 8 letech vytvořil SEAT ve svých provozech o 34 % méně odpadu a v nadcházejících měsících uvede do provozu opatření pro další snížení odpadu z výroby, a to až o 60 % během příštích šesti let.

13. 05. 2019

Společnost Porsche Česká republika podpořila Den Země v Uherském Brodě

Společnost Porsche Česká republika, dovozce automobilů značek Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy, usiluje jako společensky odpovědná firma o trvale udržitelnou mobilitu. V roli hlavního partnera nyní podpořila tradiční akci u příležitosti Dne Země, která se uskutečnila v Uherském Brodě a přilákala téměř 3000 návštěvníků. 

13. 05. 2019

Všední den s elektrickou koloběžkou

Mobilita ve městech se radikálně mění. V současnosti je 60 % všech jízd osobním automobilem kratších než 8 kilometrů a stále více lidí dává přednost kombinaci různých dopravních prostředků, včetně elektrických koloběžek a skateboardů. 

07. 05. 2019

Volkswagen Užitkové vozy upevňuje pozici jedničky

Značka Volkswagen Užitkové vozy upevňuje své postavení jedničky na českém trhu. Během prvních čtyř měsíců letošního roku vzrostl počet registrací nových vozů této značky o 18,5 procenta na celkových 2323.

07. 05. 2019

SEAT poprvé prodal více než 200 000 vozů během prvních čtyř měsíců roku

Globální prodeje značky SEAT vzrostly v období od ledna do dubna 2019 meziročně o 7 %. SEAT poprvé prodal během prvních čtyř měsíců roku více než 200 000 vozů, přesně 202 600. Od ledna do dubna 2018 dodal SEAT 189 300 vozů, což byl do letošního roku nejlepší výsledek.

04. 05. 2019

Zahájení veletrhu „micromobility expo“: Cargo e-Bike změní podobu městské mobility

První „micromobility expo“ se koná ve dnech
2. až 4. května v Hannoveru. Konference a veletrh v novém formátu propaguje mikromobilitu v městských oblastech. Koncept akce zahrnuje kromě prezentace nových produktů a technologií také otevřený dialog.

29. 04. 2019

Pozitiva pro I.S.R. Racing po náročném úvodním podniku ADAC GT Masters 2019 na Oscherslebenu

První podnik ADAC GT Masters 2019 na Oscherslebenu (GER) znamenal pro I.S.R. Racing velkou výzvu.

29. 04. 2019

„Avatar“ na montážní lince

Dvacet kamer, nejmodernější senzory a brýle s virtuální realitou. Vypadá to jako studio technického start-upu, ale ve skutečnosti se jedná o biomechanickou laboratoř společnosti SEAT ve zdravotnickém a rehabilitačním centru CARS v Martorellu.

29. 04. 2019

Volkswagen Maraton Praha 2019 oslaví čtvrt století vytrvalostních běhů v pražských ulicích

Volkswagen Maratonský víkend 2019 bude velkolepou oslavou čtvrt století prestižních maratonských běhů v Praze. Tradiční prestižní sportovní a společenská akce se letos uskuteční ve dnech 4. až 5. května 2019 a organizátoři očekávají, že se na trať nedělního závodu Volkswagen Maraton Praha vydá 10 600 běžců z celého světa, včetně světové maratonské elity, která si jeden z nejkrásnějších maratonských běhů na světě nemůže nechat ujít.

24. 04. 2019

Radek Kukačka z CB Auto ČB je nejlepším prodejcem značky SEAT na světě

Radek Kukačka, vedoucí prodeje vozů SEAT v českobudějovické pobočce společnosti CB Auto, zvítězil ve světovém finále prestižní motivační soutěže Top SEAT People. Mezinárodní kolo jubilejního dvacátého ročníku soutěže se uskutečnilo ve dnech 12. až 13. dubna 2019 v Barceloně a své výjimečné profesní dovednosti v něm předvedlo 159 specialistů z 27 zemí. 

23. 04. 2019

Audi A7 Sportback je „2019 World Luxury Car“

Audi A7 Sportback* je „2019 World Luxury Car“, světový luxusní vůz roku 2019. A7 Sportback tímto vítězstvím kráčí ve stopách modelu Audi A8*, který obdržel toto prestižní ocenění v loňském roce. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo v rámci autosalonu v New Yorku.

23. 04. 2019

Soutěž Autoopravář Junior 2019 se uskutečnila s podporou společnosti Porsche Česká republika

Společnost Porsche Česká republika, dovozce automobilů značek Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy, byla i v letošním roce partnerem soutěže Autoopravář Junior 2019. Nejlepší studenti oborů automechanik, autotronic, karosář a autolakýrník předvedli své znalosti a dovednosti uplynulý týden v národním finále v Kosmonosech. 

23. 04. 2019

Audi partnerem Tomáše Satoranského

Značka Audi uzavřela partnerství s úspěšným basketbalistou Tomášem Satoranským. Hráč americké NBA dnes převzal klíčky od prestižního modelu Audi Q8, sportovního SUV ve stylu kupé, v atraktivní oranžové barvě. Audi tak rozšiřuje podporu úspěšných českých sportovců.

17. 04. 2019

Modely Audi S5 nyní s motorem TDI

Audi S5 má poprvé pod kapotou vznětový motor V6. Jednotka 3.0 TDI dosahuje v modelech S5 Coupé TDI a S5 Sportback TDI (kombinovaná spotřeba paliva pro oba modely v l/100 km: 6,2; kombinované emise CO2 v g/km: 163 – 161*) nejvyššího výkonu 255 kW (347 k) a na klikový hřídel působí točivým momentem až 700 N.m.

17. 04. 2019

20 nejlepších písní, které poslouchat během řízení

Kdo by si někdy během řízení od plic nezazpíval „Mamaaaa, ooh, ooh, ooh, ooh…”. Jakákoliv část slavné Bohemian Rhapsody umí odbourat stres, navodit pocit pohody a zpříjemnit řízení. A teď, díky průzkumu britského zastoupení značky SEAT konečně víme, že v tom zpěvu za volantem nejsme sami.

16. 04. 2019

Čtenářská anketa „Allradauto des Jahres 2019“: Audi je vítězem ve čtyřech z deseti kategorií

Audi slaví velké úspěchy v čtenářské anketě „Allradauto des Jahres 2019“ (Vůz roku 2019 s pohonem všech kol). Modely Q2, Q5, A6 allroad quattro* a výhradně elektricky poháněné Audi e-tron* zvítězily ve své třídě. Audi se tak stalo nejúspěšnější značkou ankety.

16. 04. 2019

Čína hraje klíčovou roli v elektromobilové strategii koncernu Volkswagen

Čína sehraje klíčovou roli v globální transformaci koncernu Volkswagen, která směřuje k eliminaci emisí CO2. Již v letošním roce bude rozšířena nabídka elektrifikovaných vozidel. Do roku 2028 má být více než polovina z koncernem plánovaných 22 milionů elektromobilů vyráběna v Číně.

15. 04. 2019

Světová premiéra studie ID. ROOMZZ1) v Šanghaji

– Volkswagen představil dva dny před začátkem autosalonu Auto Shanghai, na akci „Brand SUV Night“, nejnovějšího člena rodiny ID., studii ID. ROOMZZ. Mimořádně variabilní model pro všestranné využití je pětimetrové SUV s nulovými emisemi, které splňuje náročné požadavky na rodinné i manažerské vozidlo. Sériová verze bude uvedena na trh v roce 2021 nejprve v Číně. Čistý a homogenní vnější design studie ID. 

15. 04. 2019

Mobilita pro megaměsta: Audi AI:ME

Audi vystaví na autosalonu Auto Shanghai 2019 vizionářský koncept mobility pro megaměsta budoucnosti. Studie s označením Audi AI:ME nabízí kompaktní rozměry, prostorný, progresivní interiér a funkci automatizované jízdy na úrovni 4. Cestující tak mohou libovolně trávit čas uvnitř vozu během cestování. Audi AI:ME jim za tím účelem poskytne rozmanité prvky výbavy ze světa high-tech pro komunikaci, zábavu nebo prostý odpočinek.

12. 04. 2019

Kdo říká, že průmysl byl jen mužský svět?

Co mají společného zpětná zrcátka, značení jízdních pruhů a směrová světla? Kromě toho, že jde o systémy denního použití, také fakt, že všechny vymyslely ženy. Tyto průkopnice svými inovativními nápady formovaly automobilový průmysl a otevřely do něj cestu dnešním ženám. Představíme vám pět žen, které svým talentem a odvahou změnily svět řízení automobilů.

12. 04. 2019

Ocenění PACE Award pro Audi za inovativní partnerství při vývoji a výrobě zFAS

Centrální řídicí jednotka pro asistenční systémy zFAS (zentrales Fahrerassistenzsteuergerät) ve vozech Audi je zajímavá nejen jako komponent ze světa high-tech, ale také vývojem, který probíhal ve spolupráci se systémovým dodavatelem Aptiv a stanovil nová měřítka. 

11. 04. 2019

Agilita na dlouhých cestách: Audi S6 a S7 poprvé ve verzích TDI s elektricky poháněným dmychadlem

Nové modely Audi S6 a S7 snoubí sportovního ducha s hospodárností. Díky motorům V6 TDI s vysokým točivým momentem se jedná o výkonné sportovní modely pro cestování na dlouhé vzdálenosti s ideálními vlastnostmi pro zákazníky v Evropě. Audi přitom poprvé kombinuje elektricky poháněné dmychadlo a hlavní elektrickou síť s napětím 48 V. 

11. 04. 2019

České kolo soutěže Spirit of Amarok v televizním pořadu Autosalon

Poslední březnový víkend se v Bělé pod Bezdězem, za přítomnosti kamer televizního pořadu Autosalon, odehrálo české kolo mezinárodní soutěže Spirit of Amarok. Dvě vítězné posádky budou ve druhé polovině srpna reprezentovat Českou republiku ve světovém finále soutěže Spirit of Amarok v Jižní Africe.

11. 04. 2019

Z odpadkového koše do palivové nádrže

Všichni víme, že automobily mohou mít pohon na benzinu či naftu, elektrickou energii, zemní plyn, LPG, etanol nebo dokonce vodík. Existují však i další paliva z různých zdrojů, která by mohla být k pohonu automobilů využívána.

09. 04. 2019

Nový Transporter 6.1 debutuje na největším světovém veletrhu stavebních strojů

Po únorové světové premiéře modelu Multivan 6.1 představuje nyní Volkswagen Užitkové vozy veřejnosti v Mnichově poprvé nový model Transporter 6.1. Místem debutu technologicky zcela nově koncipovaného bestselleru mezi užitkovými vozy je „bauma 2019“, největší veletrh stavebních strojů na světě. 

08. 04. 2019

Volkswagen Užitkové vozy pokračuje v růstu

Volkswagen Užitkové vozy pokračuje ve velmi dynamickém růstu na českém trhu. V prvním čtvrtletí letošního roku bylo v České republice registrováno 1779 nových automobilů značky Volkswagen Užitkové vozy v kategoriích M1 + N1, což je o 423 vozů, resp. o 31,2 % více než ve stejném období loňského roku.

05. 04. 2019

Březen byl nejlepším měsícem v historii značky SEAT

SEAT se může pochlubit dosud nevídanými výsledky. V březnu zaznamenal nejvyšší objem prodeje během jednoho měsíce ve své téměř sedmdesátileté historii. Španělský výrobce automobilů prodal 62 500 vozidel, což je o 3,5 % více než v březnu 2018 (60 400 vozů), který dosud držel rekord prodeje za jeden měsíc.

05. 04. 2019

Rekord u příležitosti debutu nového modelu Passat: S 30 miliony vozidel globální jednička ve střední

Passat prolomil 3. dubna ve výrobním závodě Volkswagen Emden hranici 30 milionů vyrobených vozidel. Bestseller tak stanovil nový rekord ve svém segmentu. Žádný jiný model střední třídy, ani žádné jiné služební vozidlo se na celém světě neprodává v takových počtech jako Passat.