Porsche Česká republika

NOVINKY

17. 04. 2019

Modely Audi S5 nyní s motorem TDI

Audi S5 má poprvé pod kapotou vznětový motor V6. Jednotka 3.0 TDI dosahuje v modelech S5 Coupé TDI a S5 Sportback TDI (kombinovaná spotřeba paliva pro oba modely v l/100 km: 6,2; kombinované emise CO2 v g/km: 163 – 161*) nejvyššího výkonu 255 kW (347 k) a na klikový hřídel působí točivým momentem až 700 N.m.

17. 04. 2019

20 nejlepších písní, které poslouchat během řízení

Kdo by si někdy během řízení od plic nezazpíval „Mamaaaa, ooh, ooh, ooh, ooh…”. Jakákoliv část slavné Bohemian Rhapsody umí odbourat stres, navodit pocit pohody a zpříjemnit řízení. A teď, díky průzkumu britského zastoupení značky SEAT konečně víme, že v tom zpěvu za volantem nejsme sami.

16. 04. 2019

Čtenářská anketa „Allradauto des Jahres 2019“: Audi je vítězem ve čtyřech z deseti kategorií

Audi slaví velké úspěchy v čtenářské anketě „Allradauto des Jahres 2019“ (Vůz roku 2019 s pohonem všech kol). Modely Q2, Q5, A6 allroad quattro* a výhradně elektricky poháněné Audi e-tron* zvítězily ve své třídě. Audi se tak stalo nejúspěšnější značkou ankety.

16. 04. 2019

Čína hraje klíčovou roli v elektromobilové strategii koncernu Volkswagen

Čína sehraje klíčovou roli v globální transformaci koncernu Volkswagen, která směřuje k eliminaci emisí CO2. Již v letošním roce bude rozšířena nabídka elektrifikovaných vozidel. Do roku 2028 má být více než polovina z koncernem plánovaných 22 milionů elektromobilů vyráběna v Číně.

15. 04. 2019

Světová premiéra studie ID. ROOMZZ1) v Šanghaji

– Volkswagen představil dva dny před začátkem autosalonu Auto Shanghai, na akci „Brand SUV Night“, nejnovějšího člena rodiny ID., studii ID. ROOMZZ. Mimořádně variabilní model pro všestranné využití je pětimetrové SUV s nulovými emisemi, které splňuje náročné požadavky na rodinné i manažerské vozidlo. Sériová verze bude uvedena na trh v roce 2021 nejprve v Číně. Čistý a homogenní vnější design studie ID. 

15. 04. 2019

Mobilita pro megaměsta: Audi AI:ME

Audi vystaví na autosalonu Auto Shanghai 2019 vizionářský koncept mobility pro megaměsta budoucnosti. Studie s označením Audi AI:ME nabízí kompaktní rozměry, prostorný, progresivní interiér a funkci automatizované jízdy na úrovni 4. Cestující tak mohou libovolně trávit čas uvnitř vozu během cestování. Audi AI:ME jim za tím účelem poskytne rozmanité prvky výbavy ze světa high-tech pro komunikaci, zábavu nebo prostý odpočinek.

12. 04. 2019

Kdo říká, že průmysl byl jen mužský svět?

Co mají společného zpětná zrcátka, značení jízdních pruhů a směrová světla? Kromě toho, že jde o systémy denního použití, také fakt, že všechny vymyslely ženy. Tyto průkopnice svými inovativními nápady formovaly automobilový průmysl a otevřely do něj cestu dnešním ženám. Představíme vám pět žen, které svým talentem a odvahou změnily svět řízení automobilů.

12. 04. 2019

Ocenění PACE Award pro Audi za inovativní partnerství při vývoji a výrobě zFAS

Centrální řídicí jednotka pro asistenční systémy zFAS (zentrales Fahrerassistenzsteuergerät) ve vozech Audi je zajímavá nejen jako komponent ze světa high-tech, ale také vývojem, který probíhal ve spolupráci se systémovým dodavatelem Aptiv a stanovil nová měřítka. 

11. 04. 2019

Agilita na dlouhých cestách: Audi S6 a S7 poprvé ve verzích TDI s elektricky poháněným dmychadlem

Nové modely Audi S6 a S7 snoubí sportovního ducha s hospodárností. Díky motorům V6 TDI s vysokým točivým momentem se jedná o výkonné sportovní modely pro cestování na dlouhé vzdálenosti s ideálními vlastnostmi pro zákazníky v Evropě. Audi přitom poprvé kombinuje elektricky poháněné dmychadlo a hlavní elektrickou síť s napětím 48 V. 

11. 04. 2019

České kolo soutěže Spirit of Amarok v televizním pořadu Autosalon

Poslední březnový víkend se v Bělé pod Bezdězem, za přítomnosti kamer televizního pořadu Autosalon, odehrálo české kolo mezinárodní soutěže Spirit of Amarok. Dvě vítězné posádky budou ve druhé polovině srpna reprezentovat Českou republiku ve světovém finále soutěže Spirit of Amarok v Jižní Africe.

11. 04. 2019

Z odpadkového koše do palivové nádrže

Všichni víme, že automobily mohou mít pohon na benzinu či naftu, elektrickou energii, zemní plyn, LPG, etanol nebo dokonce vodík. Existují však i další paliva z různých zdrojů, která by mohla být k pohonu automobilů využívána.

09. 04. 2019

Nový Transporter 6.1 debutuje na největším světovém veletrhu stavebních strojů

Po únorové světové premiéře modelu Multivan 6.1 představuje nyní Volkswagen Užitkové vozy veřejnosti v Mnichově poprvé nový model Transporter 6.1. Místem debutu technologicky zcela nově koncipovaného bestselleru mezi užitkovými vozy je „bauma 2019“, největší veletrh stavebních strojů na světě. 

08. 04. 2019

Volkswagen Užitkové vozy pokračuje v růstu

Volkswagen Užitkové vozy pokračuje ve velmi dynamickém růstu na českém trhu. V prvním čtvrtletí letošního roku bylo v České republice registrováno 1779 nových automobilů značky Volkswagen Užitkové vozy v kategoriích M1 + N1, což je o 423 vozů, resp. o 31,2 % více než ve stejném období loňského roku.

05. 04. 2019

Březen byl nejlepším měsícem v historii značky SEAT

SEAT se může pochlubit dosud nevídanými výsledky. V březnu zaznamenal nejvyšší objem prodeje během jednoho měsíce ve své téměř sedmdesátileté historii. Španělský výrobce automobilů prodal 62 500 vozidel, což je o 3,5 % více než v březnu 2018 (60 400 vozů), který dosud držel rekord prodeje za jeden měsíc.

05. 04. 2019

Rekord u příležitosti debutu nového modelu Passat: S 30 miliony vozidel globální jednička ve střední

Passat prolomil 3. dubna ve výrobním závodě Volkswagen Emden hranici 30 milionů vyrobených vozidel. Bestseller tak stanovil nový rekord ve svém segmentu. Žádný jiný model střední třídy, ani žádné jiné služební vozidlo se na celém světě neprodává v takových počtech jako Passat.

04. 04. 2019

50 let v šedesáti sekundách

Dříve udávaly tón černobílé fotografie, dnes videa s rozlišením Ultra HD 4K. Kdysi se zprávy posílaly faxem, nyní k tomuto účelu slouží aplikace. Hudbu jsme poslouchali z vinylových dlouhohrajících desek, v současnosti si přehráváme zvukové soubory MP3. 

03. 04. 2019

Tři fáze vývoje designu prvního modelu CUPRA

Rovné linie, nebo křivky? „Plovoucí“ displej, nebo integrovaný do přístrojové desky? Tvůrčí proces při vývoji koncepčního vozu, který je designérským cvičením, při němž jsou vymezovány hranice pro budoucí vývoj, přichází se stovkami otázek a vyžaduje stovky hodin navrhování tvarových řešení, stovky skic, na nichž se cizelují nové nápady.

03. 04. 2019

Rodina ID. se rozrůstá: Studie ukazuje v Šanghaji budoucnost velkého SUV s elektrickým pohonem

Značka Volkswagen představí ve světové premiéře studii ID. ROOMZZ1) na autosalonu Auto Shanghai, který patří mezi největší automobilové veletrhy v Číně. Velmi variabilní a všestranný model je dalším členem rodiny ID. Sériová verze SUV s nulovými emisemi, jehož interiér má charakter salonku, bude uvedena na trh v roce 2021 nejprve v Číně. Autosalon v Šanghaji se uskuteční ve dnech 16. až 24. dubna 2019.

02. 04. 2019

Volkswagen Užitkové vozy investuje v roce 2019 více než 1,8 miliardy eur do budoucnosti značky

Volkswagen Užitkové vozy vytyčuje směr budoucího vývoje značky na základě velmi pozitivních výsledků obchodního roku 2018. Nová strategie GRIP 2025+ popisuje chystané změny – nové produkty, přestavbu výrobních závodů i nové služby pro mobilitu. 

02. 04. 2019

SEAT na český trh uvádí moderní koloběžku eXS KickScooter powered by Segway

SEAT dnes – Zajištění efektivní mobility v neustále se rozrůstajících velkoměstech je pro instituce a výrobce automobilů velkou výzvou. Proto se SEAT rozhodl investovat do mikromobility mimo jiné i výrobou stylové, zábavné a moderní elektrické koloběžky eXS KickScooter powered by Segway. Díky ní je pohyb po městě efektivní, rychlý a samozřejmě trvale udržitelný.

01. 04. 2019

Je čas na Audi sezonní servis

Audi Service zahajuje přípravy na novou sezonu! Výhodný Audi sezonní servis připraví vozidla Audi jakékoli věkové kategorie na jarní a letní provoz za velmi výhodných podmínek. Nabídka zahrnuje veškeré servisní služby od Audi originálních dílů® přes Audi pneuservis až po Audi STK Service. 

29. 03. 2019

45 let modelu Golf – 29. března 1974 zahájil Volkswagen výrobu nejúspěšnějšího evropského vozu

Golf – nejúspěšnější evropský automobil – slaví 45 let. Dne 29. března 1974 zahájil Volkswagen v závodě Wolfsburg oficiálně výrobu budoucího bestselleru, který se stal nástupcem legendárního Brouka. Nikdo u Volkswagenu tehdy netušil, že zákazníci na celém světě koupí do dnešního dne více než 35 milionů vozů.

27. 03. 2019

SEAT uvede na trh šest elektrických a externě nabíjitelných hybridních modelů a vyvine ve Španělsku

SEAT dnes představil svou elektrickou strategii, která bude do začátku roku 2021 zahrnovat šest elektrických a externě nabíjitelných hybridních modelů. Elektrická verze Mii a elektromobil el-Born se stanou prvními dvěma zcela elektricky poháněnými modely značky, zatímco v rámci nové generace modelu Leon a modelové řady Tarraco budou nabízeny hybridní pohony s možností vnějšího nabíjení. 

21. 03. 2019

Vznětové modely Leon a Ateca za mimořádně výhodných podmínek

SEAT spouští jednu z nejlepších nabídek v historii. Oblíbené modely Leon a Ateca lze nyní pořídit se zvýhodněním až 200 300 Kč. Zvýhodněné modely, poháněné nejmodernějšími vznětovými motory TDI s velmi nízkou spotřebou paliva, se vyznačují mimořádně bohatou sériovou výbavou, která zahrnuje mimo jiné i 5letou záruku.

21. 03. 2019

Lehký, hospodárný, výkonný: nový přeplňovaný motor Audi pro DTM

DTM vstupuje do nové éry. Od sezony 2019 budou závodní vozy kategorie Class 1 oblíbeného mistrovství cestovních vozů poháněny moderními a velmi hospodárnými přeplňovanými motory. Dvoulitrový čtyřválec závodního vozu Audi RS 5 DTM dosahuje nejvyššího výkonu více než 610 k. 

19. 03. 2019

Porsche ČR startuje projekt nabíjecí infrastruktury MOON

Společnost Porsche Česká republika, největší importér automobilů do ČR, představuje v české premiéře na dnes zahájeném veletrhu Ampér v Brně svůj projekt MOON, jehož cílem je nabídnout firmám i soukromým zákazníkům komplexní služby a vyspělá zařízení pro nabíjení elektromobilů. Produktová řada MOON zahrnuje také systémy pro trvale udržitelnou výrobu elektrické energie a její uchovávání.

15. 03. 2019

Nový SEAT Tarraco nabídne širokou škálu personalizace a příplatkové výbavy

SEAT Tarraco, historicky největší SUV španělské značky, nabídne nejen pět nebo sedm sedadel, inovativní asistenční systémy a atraktivní design ale také vynikající kvalitu zpracování a širokou škálu možností personalizace.

14. 03. 2019

Das WeltAuto spouští nový web s moderním vzhledem a rozšířenými funkcemi

Das WeltAuto, program prodeje kvalitních a prověřených ojetých vozů s důrazem na nejvyšší úroveň zákaznických služeb, uvedl na konci února do provozu zcela novou podobu portálu www.dasweltauto.cz, který sdružuje kompletní nabídku více než tří tisíc ojetých vozů všech partnerů Das WeltAuto na jednom místě, dostupném kdykoli a odkudkoli.

14. 03. 2019

Na Porsche ČR se setkali rakouští podnikatelé s ministryní průmyslu a obchodu Novákovou

Za účasti rakouského velvyslance Alexandera Grubmayra se v závěru minulého týdne sešli vedoucí představitelé rakouských firem působících v Česku s ministryní průmyslu a obchodu Martou Novákovou. Austrian Business Circle, setkání rakouské podnikatelské komunity, se tentokrát konalo v reprezentačních prostorách společnosti Porsche Česká republika, která se ujala role hostitele.

 

14. 03. 2019

Den, kdy byl zachráněn papamobil

Jen několik dnů před návštěvou papeže Jana Pavla II. v Barceloně a Madridu v roce 1982 se Vatikán telefonicky obrátil na společnost SEAT. Vozidlo, které papež používal během svých oficiálních návštěv, neprojelo bránami na stadionech Camp Nou a Santiago Bernabéu, místech konání hlavních papežových vystoupení.

13. 03. 2019

SEAT dosáhl nejvyššího provozního zisku ve své historii

SEAT zaznamenal v roce 2018 nejlepší výsledky* ve své historii. Provozní zisk vzrostl o 33,4 % na rekordních 254 milionů eur (2017: 191 milionů eur).

12. 03. 2019

Suverénní jízdní výkony a emocionální design: Audi RS 5 Sportback lze již objednávat

Audi Sport nyní nabízí Audi RS 5 Sportback (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 9,1; kombinované emise CO2 v g/km: 207 – 206*) také v České republice. Pětidveřový supersportovní model kombinuje výjimečný design a mimořádnou praktičnost pro každodenní provoz s maximálními výkony.

12. 03. 2019

Volkswagen Užitkové vozy spouští jarní kampaň a nabízí 5letou záruku

Volkswagen Užitkové vozy nabízí ještě více za ještě výhodnější ceny. V rámci jarní kampaně jsou pro české zákazníky připraveny mimořádně atraktivní akční modely Caddy GO!, Transporter GO! a nově i  Crafter GO!. Téměř všechny modely značky Volkswagen Užitkové vozy lze navíc pořídit se zvýhodněnou pětiletou zárukou výrobce s omezením na 200 000 km.

11. 03. 2019

Leon CUPRA R ST přináší novou úroveň jedinečnosti, sofistikovanosti a výkonnosti

CUPRA vtiskla svou DNA do Leonu. Nová značka s Leonem CUPRA R ST, speciální edicí pro ty, kteří chtějí extra výkon a myslí si, že na detailu záleží, posouvá výkonnost do nové dimenze.

05. 03. 2019

Abeceda od Ženevského jezera: Amarok, „Bulli“ a Cargo e-Bike ukazují širokou nabídku značky Volkswag

Volkswagen Užitkové vozy vystavuje na Ženevském autosalonu (7. až 17. března) nový model Multivan 6.11). Velká modernizace bestselleru přichází s mnoha novými asistenčními systémy, poprvé nabízí digitální přístroje a přesvědčí novou generací informačních a zábavních systémů s trvalým přístupem k internetu. 

04. 03. 2019

SEAT míří do Ženevy s dvouciferným růstem

SEAT dorazil na ženevský autosalon v nejlepší formě. Globální prodeje automobilky v prvních dvou měsících letošního roku v porovnání se stejným obdobím roku 2018 zaznamenaly nárůst 12,8 %, zaregistrován byl rekordní počet 88 900 vozů. To je vice, než v dosud rekordním roce 2000 (80 000 vozů).

04. 03. 2019

Nový vůz Audi již od 5 999 Kč bez DPH měsíčně

Zákazníci značky Audi mají cestu za volant svého vysněného vozu s logem čtyř kruhů nyní ještě jednodušší, a to díky nové akční nabídce operativního leasingu Audi now. Tento druh financování osloví náročné klienty, kteří touží po prémiové mobilitě bez starostí za výhodných podmínek střižených na mírů jejich požadavkům

01. 03. 2019

SEAT el-Born: příchod elektrické mobility

SEAT el-Born se poprvé ukáže zástupcům světových médií na letošním autosalonu v Ženevě v rámci večerní prezentace koncernu Volkswagen. SEAT el-Born je koncept, který nabízí odpovědi na různé otázky, které s sebou přináší elektrická revoluce, a stává se tak vozem, který změní poměry v celém odvětví.

28. 02. 2019

SEAT tvoří budoucnost elektrické mobility

SEAT odhalí svůj první elektromobil na základě platformy MEB koncernu Volkswagen. Světová premiéra koncepčního vozu se uskuteční na letošním mezinárodním autosalonu v Ženevě.

28. 02. 2019

Řízení s šestým smyslem

Představte si, že bychom mohli vidět do budoucnosti. A zabránit možným konfliktům dřív, než by k nim došlo. Přesně to řidičům umožní automobil se síťovým propojením 5G.

28. 02. 2019

Audi na Ženevském autosalonu 2019

Audi systematicky pokračuje ve své ofenzivě v segmentu elektricky poháněných vozidel. Značka se čtyřmi kruhy na Ženevském autosalonu 2019 představí čtyři vozidla s výhradně elektrickým pohonem, jejichž sériově vyráběné verze oslaví premiéru do konce roku 2020. 

27. 02. 2019

SEAT Tarraco obdržel nejvyšší hodnocení bezpečnosti v testech Euro NCAP

Nový SEAT Tarraco, nejnovější model v největší produktové ofenzivě značky SEAT, obdržel od nezávislé organizace Euro NCAP pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti. SEAT tak pokračuje ve své tradici vyvíjet vozidla, která splňují požadavky různých skupin zákazníků, ale také patří mezi nejbezpečnější automobily na trhu.

26. 02. 2019

Nový T-Roc R kombinuje sportovní výkony a styl

Volkswagen představí na mezinárodním autosalonu v Ženevě (7. až 17. března 2019) model T-Roc R, novou vrcholnou verzi úspěšného crossoveru. Vysokovýkonný automobil společnosti Volkswagen R přesvědčí pozoruhodnými výkonovými parametry. 

26. 02. 2019

5 věcí, které byste měli vědět o mikromobilitě

Mikromobilita patří v současnosti mezi často skloňovaná slova. Co přesně slovo „mikromobilita“ vyjadřuje? A jak mění způsob, jímž uvažujeme o dopravě? Zde je stručný přehled:

26. 02. 2019

SEAT SEAT Minimó způsobí revoluci mobility

SEAT činí obrovský krok v realizaci své strategie v oblasti mikromobility představením koncepčního vozu SEAT Minimó na letošním veletrhu Mobile World Congress. Vozidlo SEAT Minimó bylo vyvinuto jako platforma pro mobilitu, jež ztělesňuje vizi společnosti SEAT pro městskou mobilitu zítřka.

25. 02. 2019

SEAT SEAT Minimó: Vize budoucnosti městské mobility

SEAT odhaluje vizi budoucnosti městské mobility představením koncepčního vozu SEAT Minimó na letošním ročníku veletrhu Mobile World Congress v Barceloně. 

25. 02. 2019

Hospodárné a výkonné: nové modely Audi Q5, A6, A7 a A8 ve verzích Plug-in-Hybrid

Audi důsledně pokračuje ve své strategii elektrifikace rozsáhlou ofenzivou v segmentu vozidel s externě nabíjitelným hybridním pohonem (Plug-in-Hybrid). Jejich předností je kombinace hospodárného provozu a zároveň i sportovní dynamiky. V režimu s výhradně elektrickým pohonem mají tyto verze dokonce nulové lokální emise

22. 02. 2019

CUPRA Formentor: a unique concept-car for a special brand

CUPRA is marking its first anniversary by taking the covers off its most stunning, dynamic and eye-catching vehicle yet; the concept-car CUPRA Formentor.

22. 02. 2019

Ikona na výši doby: Světová premiéra digitalizovaného modelu Multivan

Řada T je ikonou mezi užitkovými vozy. Bestsellerem v mnoha podobách, jako Transporter, Caravelle, Multivan i California. Značka Volkswagen Užitkové vozy prodala na celém světě téměř dvanáct milionů vozidel šesti generací – od T1 až po T6. 

19. 02. 2019

Audi e-tron extreme: Technický prototyp na legendární sjezdovce Streif

Značka Audi vyslala na konci ledna technický prototyp svého prvního výhradně elektricky poháněného SUV na legendární sjezdovku Streif.  Úsek „Mausefalle“, který je se sklonem 85 procent nejstrmější částí ohromující sjezdovky, vyjel nahoru speciálně vybavený prototyp Audi e-tron.