Porsche Česká republika

NOVINKY

18. 05. 2018

Do řídkého vzduchu – Volkswagen Motorsport koncipoval pro závodní vůz I.D. R Pikes Peak průkopnickou

Již na první pohled je zřejmé, že I.D. R Pikes Peak byl vyvinut do extrémních podmínek. První čistě elektricky poháněný závodní vůz Volkswagen je nekompromisně připraven pro nejslavnější závod do vrchu na světě i v oblasti aerodynamiky. 

15. 05. 2018

Technické inovace pro nový Touareg – 2. díl: „Řízení všech kol“ zmenšuje průměr otáčení

 Volkswagen uvádí s novým modelem Touareg1 na trh SUV vyšší třídy, které je podobně agilní a snadno ovladatelné jako kompaktní vůz. 

14. 05. 2018

Audi konkretizuje strategii a plánuje prodej 800 000 elektromobilů v roce 2025

Audi prodá v roce 2025 přibližně 800 000 elektromobilů a hybridních vozů s možností vnějšího nabíjení. Představenstvo představilo na valné hromadě společnosti AUDI AG konkretizovanou strategii „Audi.Vorsprung.2025“. 

12. 05. 2018

Ester Ledecká je potřetí Královnou bílé stopy

Alpská lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, hvězda elitního Audi Ski Teamu, byla potřetí v řadě zvolena Královnou bílé stopy. Slavnostní vyhlášení výsledků prestižní ankety Svazu lyžařů České republiky „Král bílé stopy“ o nejlepšího českého lyžaře a snowboardistu uplynulé sezony proběhlo 11. května v prostorách neformálního klubu a divadla Jatka 78.

11. 05. 2018

Technické inovace pro nový Touareg – 1. díl: „Night Vision“ chrání za tmy chodce a zvířata

Nový Touareg přichází na trh s mnoha inovacemi, které usnadní řidiči řešení nebezpečných situací. Nový Touareg je například jako první model značky Volkswagen nabízen s asistentem nočního vidění „Night Vision“. 

10. 05. 2018

Choreografie s 2000 roboty

Výroba vozidla SEAT vyžaduje mimořádné úsilí, včetně složité taneční rutiny. Představení začíná v pět hodin ráno v karosárně výrobního závodu Martorell. 

09. 05. 2018

Prodeje značky SEAT vzrostly v dubnu o 21 %

SEAT pokračuje v přepisování rekordů. Po nejlepším prvním čtvrtletí v historii značky SEAT její globální prodeje i nadále dynamicky rostou.

07. 05. 2018

Nová vrcholná verze modelu Golf GTI bude hvězdou letošního Setkání GTI u jezera Wörthersee

Ve středu 9. května začne největší setkání fanoušků GTI na světě. Místem konání akce je tradičně Reifnitz u jezera Wörthersee. V uplynulém roce zavítalo do rakouského městečka, které je Mekkou světa GTI, 7300 vozů a 125 000 návštěvníků.

03. 05. 2018

Volkswagen Maratonskému víkendu 2018 bude patřit první květnová sobota a neděle

– Letošní Volkswagen Maratonský víkend se uskuteční ve dnech 5. až 6. května 2018. Prestižní sportovní a společenská akce patří mezi nejkrásnější maratonské běhy na světě a diváci se mohou opět těšit na světovou elitu ve vytrvalostním běhu a bohatý doprovodný program.

03. 05. 2018

Tři světové premiéry: Volkswagen představil na Vídeňském sympoziu o motorech progresivní pohony

Volkswagen rozšíří svou produktovou nabídku o zcela nové systémy pohonu s inovativní technikou. Mezi ně patří cenově dostupné částečně hybridní pohony s 48V elektrickou sítí, nové technicky vyspělé vznětové motory, nabízené rovněž v hybridní variantě, a v globálním měřítku aktuálně nejmodernější motor na zemní plyn.

30. 04. 2018

I.S.R. Racing mezi nejlepšími v ADAC GT Masters: 5. místo ve druhém závodě v Mostě

Povedený druhý závod a páté místo v cíli ukončily závodní víkend I.S.R. Racingu při druhém podniku ADAC GT Masters v Mostě

29. 04. 2018

CUPRA TCR a Petr Fulín ovládli nedělní závod TCR Germany v Mostě

Petr Fulín, trojnásobný šampion a dvojnásobný vicemistr v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC a dvojnásobný držitel Zlatého volantu, má za sebou velmi úspěšný závodní víkend na závodním okruhu v Mostě, jímž završil své letošní účinkování v seriálu závodů cestovních vozů TCR Germany.

27. 04. 2018

Soutěžní premiéra ve Španělsku: Volkswagen Polo GTI R5 se uvede na šotolině i asfaltu

Volkswagen poprvé nastoupí do ostré soutěže s vozem Polo GTI R5 v Rallye Španělsko (25. – 28. října 2018), která je pro debut ideální. Soutěžní vůz s výkonem 200 kW (272 k), koncipovaný pro nasazení soukromými týmy v soutěžích na celém světě

26. 04. 2018

Volkswagen zařadil do akční nabídky Maraton Edition také nový model Golf Sportsvan

Krátce před startem legendárního jarního maratonského běhu Volkswagen Maraton Praha rozšířil Volkswagen své portfolio akční linie Maraton Edition o kompaktní rodinné MPV Golf Sportsvan.

25. 04. 2018

I.S.R. Racing čeká domácí závod ADAC GT Masters v Mostě

I.S.R. Racing naváže na své premiérové vystoupení v ADAC GT Masters druhým podnikem, který se jako jediný z celého kalendáře jede v České republice na autodromu v Mostě. Na severu Čech budou k vidění nejkvalitnější automobilové závody na okruzích letošního roku v České republice se startovním polem více než tří desítek vozů specifikace GT3.

24. 04. 2018

Pekingský autosalon 2018: Nové modely Volkswagen pro největší trh

Volkswagen důsledně pokračuje v produktové a technické ofenzivě na svém nejdůležitějším trhu. Jen v průběhu roku 2018 bude v Číně představeno devět nových modelů. Na autosalonu „Auto China 2018“ v Pekingu slaví premiéru nová generace modelu Lavida, lídra v segmentu kompaktních sedanů, a nový Volkswagen CC, v Číně vyráběná verze modelu Arteon.

24. 04. 2018

Audi získalo bronzové ocenění v prestižní soutěži ADC Creative Awards

Reklama značky Audi získala bronzové ocenění Louskáček v prestižní soutěži ADC Creative Awards v kategorii Print. Reklamu na oslavu dvojnásobného vítězství sjezdařky a snowboardistky Ester Ledecké z Audi Ski Teamu na Zimních olympijských hrách 2018 připravila kreativní agentura Addict.

23. 04. 2018

Nový FABIKE CUPRA s mimořádně sportovním charakterem a vytříbeným designem

CUPRA představuje jízdní kolo FABIKE CUPRA pro jízdu po městě, které se vyznačuje charakteristickým stylem značky, aplikovaným tentokrát na dvou kolech. SEAT touto premiérou realizuje svůj plán vytvořit řadu produktů, s nimiž mohou zákazníci prožívat svět značky CUPRA i mimo interiér vozů CUPRA.

23. 04. 2018

Volkswagen I.D. R Pikes Peak – motoristický sport přivádí elektrickou mobilitu na vrchol

Volkswagen vstupuje do nové éry v motoristickém sportu. V neděli značka představila čistě elektricky poháněný supersportovní vůz I.D. R Pikes Peak. 

20. 04. 2018

Nejvyšší napětí: Prototyp Audi e-tron ve Faradayově kleci

Pro značku se čtyřmi kruhy začne nová éra představením sériové verze prototypu Audi e-tron. Společnost prochází transformací z klasického výrobce automobilů na systémového poskytovatele mobility, který bude svým zákazníkům nabízet na míru střižená řešení pro nabíjení doma i na cestách.

18. 04. 2018

Volkswagen I.D. R Pikes Peak před světovou premiérou

Volkswagen I.D. R Pikes Peak zahajuje novou éru značky Volkswagen v motoristickém sportu a již nyní je zřejmé, že tento Volkswagen bude své publikum elektrizovat. 

18. 04. 2018

Volkswagen Amarok lze již objednávat s novým, ještě výkonnějším motorem

Volkswagen Užitkové vozy plní své sliby. Po představení konceptu modelu Amarok Exclusive s nejvýkonnějším motorem lze nyní již objednávat jeho sériově vyráběnou verzi.

12. 04. 2018

SEAT Service zajistí potěšení z každé jízdy

S přicházejícím jarem nastává čas na důkladnou přípravu vozidla pro hlavní motoristickou sezonu. SEAT Service připravil pro všechny majitele zánovních i starších vozů SEAT výhodnou nabídku komplexních servisních služeb, která platí od března do konce května.

12. 04. 2018

Volkswagen Užitkové vozy zahajuje jarní servisní kampaň

Autorizované servisy zvou všechny majitele vozidel značky Volkswagen Užitkové vozy k jarnímu servisu. Svěření důkladné přípravy vozidla na hlavní motoristickou sezonu po náročném zimním provozu do rukou profesionálů se vyplatí v mnoha ohledech.

11. 04. 2018

Avant-garda: Nové Audi A6 Avant

Nové Audi A6 Avant kombinuje vysokou úroveň užitných vlastností v každodenním provozu a mimořádnou variabilitu s dynamickým designem. Záď s markantními tvary umožňuje flexibilní využití zavazadlového prostoru o objemu 565 až 1680 litrů. Nastavení pohonu i podvozku je komfortní a zároveň sportovní. 

11. 04. 2018

Luca de Meo: „SEAT bude vyvíjet techniku CNG pro koncern Volkswagen“

Předseda představenstva společnosti SEAT dnes ráno slavnostně zahájil 6. kongres GASNAM v Madridu

11. 04. 2018

I.S.R. Racing zahájí sezónu v ADAC GT Masters na Oscherslebenu

Zimní přestávka je u konce a pro I.S.R. Racing se sezóna naplno rozeběhne tento víkend úvodním podnikem ADAC GT Masters 2018 na okruhu v Oscherslebenu.

10. 04. 2018

Audi e-tron Vision Gran Turismo: Z herní konzole PlayStation na závodní okruh

Audi bude poskytovat mimořádné zážitky v oblasti elektrické mobility díky studii „Audi e-tron Vision Gran Turismo“ s čistě elektrickým pohonem. Nový závodní vůz, vyvinutý původně exkluzivně pro virtuální závody na herní konzoli PlayStation 4, se stane realitou ve Formuli E

09. 04. 2018

Servisy Volkswagen otvírají dveře nové sezoně

Sezonní kampaň Volkswagen Service Jaro 2018 je pro všechny majitele osobních vozů Volkswagen skvělou příležitostí, jak si za výhodných podmínek zajistit profesionální přípravu vozidla pro všechny nástrahy hlavní motoristické sezony. Návštěva autorizovaného servisu se vyplatí i majitelům starších 

09. 04. 2018

Nový SEAT Arona obdržel ocenění Red Dot Award: Produktový design roku 2018

Nový SEAT Arona byl v prestižní soutěži Red Dot Award oceněn jako nejlepší produktový design roku 2018. Toto ocenění poukazuje na svěží, dynamický a robustní design modelu SEAT Arona.

06. 04. 2018

„Trailer Assist“: Jednoduché, rychlé a bezpečné manévrování se soupravou

Jízda s přívěsem je i pro zkušené řidiče výzvou. Především couvání se může rychle zkomplikovat a klade na řidiče velké nároky. Volkswagen proto vyvinul asistenční systém „Trailer Assist“.

06. 04. 2018

Změna ve vedení divize Audi

Společnost Porsche Česká republika, importér automobilů značek Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy oznámila změnu ve vedení Divize Audi.

06. 04. 2018

Audi Service připraven na jarní a letní sezonu

Majitelé vozidel Audi by si neměli nechat ujít výhodnou sezonní nabídku služeb autorizovaných servisů Audi pro jarní a letní období.

05. 04. 2018

SEAT překonal svůj prodejní rekord v prvním čtvrtletí

SEAT slaví historický rekord. Globální prodeje značky SEAT v prvním čtvrtletí 2018 vzrostly na nejvyšší hodnotu za 68 let její historie. Se 139 200 vozidly, dodanými v období od ledna do března (2017: 117 300 vozů), zaznamenaly prodeje značky SEAT razantní nárůst o 18,7 % a překonaly rekord z prvního čtvrtletí roku 2000 (136 200 vozů).

05. 04. 2018

Nový Touareg záhy po světové premiéře již v předprodeji na českém trhu

Pouhé dva týdny po světové premiéře třetí generace modelové řady Volkswagen Touareg v Pekingu byl zahájen její předprodej v České republice. 

05. 04. 2018

Porsche Česká republika gratuluje vítězům soutěže Autoopravář junior 2018

Společnost Porsche Česká republika, podpořila soutěž Autoopravář junior 2018, jejíž finálové kolo se uskutečnilo ve dnech 26. až 28. března 2018 v Kosmonosech. Porsche Česká republika dlouhodobě podporuje vzdělávání studentů středních a učňovských škol zaměřených na automobilové obory také v jedinečném projektu QHERO. 

04. 04. 2018

Prevence nehod díky asistentu vyparkování a sledování mrtvého úhlu

Couvání z parkovacího místa patří mezi každodenní situace v městském provozu. Řidiči se přitom často musejí potýkat se špatným výhledem, zejména při vyjíždění z příčného parkovacího místa. Při tomto manévru je podporuje další elektronický pomocník ve vozech značky Volkswagen: asistent pro vyparkování.

04. 04. 2018

Prodej nového Audi A7 Sportback zahájen

Značka se čtyřmi kruhy zahájila na českém trhu prodej nové generace modelu Audi A7 Sportback. Čtyřdveřové kupé, ztělesňující sportovní tvář Audi ve vyšší třídě, navazuje na svého úspěšného předchůdce. 

04. 04. 2018

15 let modelu Touran: Jedno z nejúspěšnějších kompaktních MPV v Evropě slaví narozeniny

Před 15 lety, v březnu 2003, uvedl Volkswagen na trh první generaci modelu Touran. Od té doby je kompaktní MPV, vyráběné nyní již ve své třetí generaci, bestsellerem a lídrem ve svém segmentu na evropském trhu. 

04. 04. 2018

Lyžování dětem pokračuje i na jaře a v létě

Úspěšný projekt Lyžování dětem, jehož generálním partnerem je značka Volkswagen Užitkové vozy, pokračuje i po skončení zimní sezony. Kromě tradičních závodů v přespolním běhu jsou na programu také letní kempy pro nejtalentovanější běžce. 

03. 04. 2018

Porsche ČR pokračuje v popularizaci elektromobility

Elektromobil Volkswagen e-Golf převzali v minulých dnech od společnosti Porsche Česká republika zástupci elektrotechnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Největší importér automobilů v Česku tak pokračuje ve svém programu Demo e-car program. 

03. 04. 2018

Audi A8 je „World Luxury Car 2018“

Audi A8 je „World Luxury Car 2018“. Vlajková loď značky tím znovu potvrzuje motto náskok díky technice. Ocenění bylo uděleno v rámci autosalonu v New Yorku.

28. 03. 2018

Český úspěch v soutěži Top SEAT People 2018

SEAT odměnil nejlepší pracovníky své globální prodejní a servisní sítě. Ve finále devatenáctého ročníku motivační soutěže Top SEAT People 2018, které se uskutečnilo během uplynulého víkendu v Barceloně, měla mezi 105 účastníky z 26 zemí své želízko v ohni také Česká republika.

28. 03. 2018

Jednodušší a bezpečnější: Volkswagen usnadňuje parkování

Každodenní hledání parkovacího místa stojí čas a nervy. Je-li konečně volné parkovací místo na dohled, podporuje Volkswagen řidiče již 20 let maximálním usnadněním parkovacího manévru. Dostupné asistenční systémy jsou přitom nepřetržitě zdokonalovány.

28. 03. 2018

Výjimečný design a maximální výkony: Nové Audi RS 5 Sportback

Audi Sport uvádí na trh progresivní pětidveřový supersportovní model Audi RS 5 Sportback, který právě slaví světovou premiéru ve verzi pro americký a kanadský trh na mezinárodním autosalonu v New Yorku (28. března až 9. dubna 2018). 

23. 03. 2018

30 let modelu California na veletrhu Techno Classica: Ikona mezi kempovacími vozy slaví jubileum

Před 30 lety byla na trh uvedena první generace modelu California. Tím začal jedinečný úspěšný příběh. Jednou z nejvýznamnějších událostí veletrhu je prezentace první generace modelu T3 California z roku 1988.

23. 03. 2018

Techno Classica 2018: Volkswagen vystavuje výjimečné studie z více než 60 let výzkumu a vývoje

Hudba budoucnosti zní ve společnosti Volkswagen již více než 60 let. „Orchestrem“ je výzkum a vývoj, který patří mezi nejnapínavější a nejpestřejší oblasti automobilového průmyslu.

23. 03. 2018

Opět v čele: Volkswagen představuje nový model Touareg

Volkswagen dává první světovou premiérou nového modelu v Číně jasný signál pro svůj majoritní trh. Nový Touareg je milníkem v největší modelové a technické ofenzivě značky a ukazuje schopnosti inženýrů a designérů značky Volkswagen. 

22. 03. 2018

Volkswagen Užitkové vozy podporuje ekologii nízkými cenami filtrů pevných částic DPF

Volkswagen Užitkové vozy pokračuje v nabídce filtrů pevných částic DPF (Diesel Particulate Filter) v kvalitě originálních dílů nebo Economy dílů za velmi výhodné ceny. 

22. 03. 2018

SEAT představí do roku 2020 nový vůz každých šest měsíců a zahájí svou elektrickou ofenzivu

SEAT představí do roku 2020 nový model každých šest měsíců. Prvními dvěma novinkami budou modely SEAT Tarraco a CUPRA Ateca, jejichž prodej bude zahájen koncem roku 2018. V příštím roce se u dealerů objeví nová generace modelu SEAT Leon ve dvou karosářských variantách, jako pětidveřový hatchback a rodinné kombi ST.