Porsche Česká republika

Parameter - 5345

Nový člen rodiny: ID. SPACE VIZZION bude představen na autosalonu v Los Angeles

Volkswagen představí v předvečer autosalonu v Los Angeles (19. 11. 2019) ve světové premiéře studii ID. SPACE VIZZION – vozidlo s nulovými emisemi pro novou éru, nové myšlení a novou mobilitu. ID. SPACE VIZZION je Variant budoucnosti, který kombinuje aerodynamické vlastnosti automobilu kategorie „gran turismo“ s velkorysým vnitřním prostorem SUV. ID. SPACE VIZZION přebírá po stylistické stránce DNA designu rodiny ID. a svým zcela svébytným a progresivním charakterem přináší zcela nové podněty.

Žádné emise, maximální variabilita: ID. SPACE VIZZION1 definuje zcela nový segment elektromobilů
Aerodynamický vnější design: Proudění vzduchu přídí a střechou snižuje součinitel aerodynamického odporu vzduchu a prodlužuje dojezd až na 590 km (WLTP)
Sedmý člen rodiny ID.: ID. SPACE VIZZION následuje po koncepčních vozech ID.1, ID. CROZZ1, ID. BUZZ1, ID. VIZZION1, ID. BUGGY1 a ID. ROOMZZ1

 

Kontakt pro novináře

Volkswagen osobní vozy

David Valenta

Public Relations 
Telefon:  +420 251 033 806
david.valenta@porsche.co.cz

 

 

 

 

 

 

    

 

Více informací na

volkswagen-newsroom.com

 

Praha – Volkswagen představí v předvečer autosalonu v Los Angeles (19. 11. 2019) ve světové premiéře studii ID. SPACE VIZZION – vozidlo s nulovými emisemi pro novou éru, nové myšlení a novou mobilitu. ID. SPACE VIZZION je Variant budoucnosti, který kombinuje aerodynamické vlastnosti automobilu kategorie „gran turismo“ s velkorysým vnitřním prostorem SUV. ID. SPACE VIZZION přebírá po stylistické stránce DNA designu rodiny ID. a svým zcela svébytným a progresivním charakterem přináší zcela nové podněty.

 

 

Exteriér studie ID. SPACE VIZZION se vyznačuje mimořádnými aerodynamickými vlastnostmi

 

ID. SPACE VIZZION nabízí v interiéru velkorysý prostor

 „Naší rodinou ID. jsme dosud ukazovali, co je s elektrickým pohonem možné ve všech důvěrně známých automobilových kategoriích. Studií ID. SPACE VIZZION vytváříme nový segment vozidel s výhradně elektrickým pohonem,“ říká Klaus Bischoff, šéfdesignér značky Volkswagen.

 

ID. SPACE VIZZION vychází z modulární platformy MEB pro vozidla s elektrickým pohonem. Platforma MEB koncernu Volkswagen maximálně využívá technické možnosti elektromobility a zaručuje dlouhý dojezd, dynamické jízdní vlastnosti a zcela novou úroveň digitálního síťového propojení.

 

Mimořádně pregnantní je čelní a střešní partie studie ID. SPACE VIZZION, která se vyznačuje optimalizovanou aerodynamikou díky důmyslnému usměrňování proudícího vzduchu přídí a střechou. Vzhledem k hospodárnosti systému pohonu a velmi dobrým aerodynamickým vlastnostem umožňuje ID. SPACE VIZZION dojezd až 590 kilometrů (WLTP).

 

Kompletně digitalizovaná přístrojová deska v interiéru studie definuje nová měřítka intuitivnosti ovládání. Materiály jsou důsledně vyráběny z trvale udržitelných zdrojů. Například „AppleSkin™“ je umělá kůže, obsahující odpad z výroby jablečného moštu.

 

ID. SPACE VIZZION je studií, a přesto se nejedná o hudbu budoucnosti. Sériová verze bude představena na konci roku 2021 a v různých variantách bude uvedena na trh v Severní Americe, Evropě a Číně.

 

 

1 = studie