Porsche Česká republika

Parameter - 5598

SEAT elektrifikuje své velké SUV a zahajuje výrobu modelu Tarraco e-HYBRID

SEAT Tarraco e-HYBRID je třetím elektrifikovaným modelem v produktové řadě značky po modelu SEAT Leon e-HYBRID – dodávaném jako 5dveřový hatchback nebo Sportstourer – a elektromobilu SEAT Mii electric

SEAT Tarraco e-HYBRID je třetím elektrifikovaným modelem v produktové řadě značky po modelu SEAT Leon e-HYBRID – dodávaném jako 5dveřový hatchback nebo Sportstourer – a elektromobilu SEAT Mii electric
Velké SUV španělské značky kombinuje motor TSI s elektromotorem a nabízí celkový nejvyšší výkon 245 k (180 kW) a točivý moment 400 N.m
Díky 13kWh akumulátorové baterii umožňuje SEAT Tarraco e-HYBRID dojezd 49 km s výhradně elektrickým pohonem podle metodiky WLTP (58 km v kombinovaném cyklu EU) a jeho emise CO2 jsou pouhých 37 až 46,4 g/km (WLTP)
Další krok v plánu elektrifikace značky SEAT bude uveden na trh v prvním čtvrtletí 2021

 

SEAT pokračuje v rozšiřování své produktové řady elektrifikovaných vozidel a tento týden zahajuje výrobu modelu SEAT Tarraco e-HYBRID.  Externě nabíjitelná hybridní verze vlajkové lodi značky poskytuje nejvyšší výkon 245 k (180 kW), a je tak dosud nejvýkonnějším modelem Tarraco. Výkon však není její jedinou předností. Díky 13kWh sadě lithium-iontových akumulátorů dokáže také ujet až 49 km (58 km v kombinovaném cyklu EU) v režimu výhradně elektrického pohonu. Při použití jak elektromotoru, tak i zážehového motoru překoná SEAT Tarraco e-HYBRID vzdálenost až 730 km bez doplňování paliva a elektrické energie.

 

Značka již zákazníkům dodává modely SEAT Mii electric a SEAT Leon e-HYBRID, který je k dispozici v obou karosářských variantách, jako 5dveřový hatchback a Sportstourer. SEAT Tarraco e-HYBRID přináší výhody elektrifikace – sportovní výkony ve spojení s mimořádnou hospodárností – zákazníkům značky SEAT v segmentu SUV. Současně se stává třetím pilířem elektrifikované produktové řady SEAT.

 

„Představením svého třetího elektrifikovaného modelu, SEAT Tarraco e-HYBRID, pokračuje SEAT ve své elektrické ofenzivě, jejímž prostřednictvím přizpůsobuje svou nabídku požadavkům na trvale udržitelnější budoucnost,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva společnosti SEAT. „Elektrifikace našeho velkého SUV přináší plug-in hybridy do nového segmentu, ukazuje naše zaměření na vyspělou techniku a současně nás posouvá o krok blíž k našemu cíli zpřístupnit elektromobilitu všem.“

 

245 k. Dojezd s elektrickým pohonem až 49 km v jízdním cyklu WLTP. Celkový dojezd 730 km.

Externě nabíjitelný hybridní systém modelu SEAT Tarraco e-HYBRID kombinuje zážehový motor 1.4 TSI o výkonu 150 k (110 kW), elektromotor o výkonu 115 k (85 kW), sadu lithium-iontových akumulátorů o kapacitě 13 kWh a šestistupňovou převodovku DSG. Hybridní systém nabízí nejvyšší výkon 245 k (180 kW) a maximální točivý moment 400 N.m.

 

SEAT Tarraco e-HYBRID umožňuje jízdu v režimu výhradně elektrického pohonu. V něm má dojezd až 49 km podle metodiky WLTP (58 km v kombinovaném jízdním cyklu EU). Díky tomu nabízí mimořádnou hospodárnost. Navíc může jezdit i městskými ulicemi s přísnější legislativou ohledně kvality ovzduší. Při cestování na delší vzdálenosti využívá SEAT Tarraco e-HYBRID jak elektromotor, tak i zážehový motor. S tímto tandemem překoná bez doplňování paliva a elektrické energie 730 km. 

 

SEAT Tarraco e-HYBRID se vždy rozjíždí v elektrickém režimu (pokud jsou akumulátory dostatečně nabité). Jakmile množství elektrické energie v akumulátorech poklesne pod určitou úroveň, nebo rychlost jízdy překročí 140 km/h, pohon se přepne do hybridního režimu. Řidič má v módu Hybrid možnost udržovat aktuální stav nabití nebo ho zvýšit či snížit na stanovenou hodnotu.