Porsche Česká republika

Parameter - 5595

Das WeltAuto dosahuje stabilních prodejů navzdory klesajícímu trhu

Das WeltAuto, program prodeje kvalitních a prověřených ojetých vozů s důrazem na nejvyšší úroveň zákaznických služeb, počítá s tím, že v letošním roce prodá více jak 15 000 ojetých vozidel.

Letošní rok ukazuje sympatickou kultivaci českého trhu s ojetými vozy

Rychle roste počet zákazníků, kteří dávají přednost mladším a kvalitnějším použitým automobilům u značkových prodejců

Das WeltAuto letos plánuje prodat více jak 15 000 vozidel

 

Praha, 26. listopadu 2020 – Das WeltAuto, program prodeje kvalitních a prověřených ojetých vozů s důrazem na nejvyšší úroveň zákaznických služeb, počítá s tím, že v letošním roce prodá více jak 15 000 ojetých vozidel. Navzdory výraznému poklesu celkového trhu si v průběhu prvních deseti měsíců letošního roku odvezli zákazníci od prodejců Das WeltAuto 13 081 ojetých vozů.

 

„Restriktivní opatření proti šíření onemocnění COVID-19 způsobila letos velké globální propady a i český automobilový trh nebyl tomuto negativnímu trendu bohužel ušetřen,“ říká Mirka Cimrová, vedoucí divize Das WeltAuto společnosti Porsche Česká republika. „Ale protože každá mince má dvě strany, tou pozitivní zprávou je výrazný růst zájmu českých zákazníků o mladší a kvalitnější ojeté vozy nabízené především značkovými prodejci. Naše dlouhodobé úsilí o kultivaci českého trhu s ojetými automobily tak nese své ovoce v podobě slušných obchodních výsledků i v době výrazných poklesů trhu.“

 

Od ledna do října 2020 se v síti Das WeltAuto prodalo o pouhých 50 ojetých vozů méně (celkem 13 081 vozů) než ve stejném období loňského roku (celkem 13 131 vozů). Celkový trh s ojetými vozy přitom poklesl o téměř 16 % a prodeje nových automobilů se propadly dokonce o bezmála 22 %. Značka Das WeltAuto díky tomu upevnila své postavení na českém trhu a v letošním roce plánuje prodat více jak 15 000 ojetých vozů.

 

„Rovněž prodejní výsledky dalšího koncernového programu prodeje ojetých vozů, ŠKODA Plus, který letos očekává odbyt 55 000 ojetých vozů, potvrzují, že se jedná o zásadní změnu trendu na českém trhu,“ vysvětluje Mirka Cimrová. „Nákup ojetého vozu se v aktuální situaci jeví jako finančně efektivnější řešení než pořízení nového vozu, a proto trh ojetých vozů celkově poklesl méně než trh s novými vozy. Na druhé straně s tímto vývojem souvisí i růst požadavků klientů na kvalitu ojetých vozů včetně doprovodných zákaznických služeb. A to je přesně oblast, v níž má Das WeltAuto svým klientům co nabídnout, protože v ní dlouhodobě stanovuje měřítka,“ dodává Cimrová.

 

Zákazníci naleznou kompletní nabídku kvalitních a prověřených ojetých vozů na webu www.dasweltauto.cz, z něhož vede přímá cesta k jednotlivým prodejcům Das WeltAuto s profesionálním a proškoleným personálem. Prodej přitom pokračuje i v období přísných restriktivních opatření proti šíření koronaviru, a to inovativní formou on-line prodeje. Zájemci o prověřené ojeté vozy si totiž mohou u vybraných prodejců domluvit videoprezentaci vyhlédnutého vozu prostřednictvím různých komunikačních platforem, ať se jedná o Skype, Teams, WhatsApp nebo FaceTime. Rozhodne-li se zákazník pro koupi, vyřídí prodejci Das WeltAuto na dálku i veškeré potřebné formality a po dohodě se zákazníkem dovezou vůz na dohodnuté místo. Toto vše za dodržení nejpřísnějších hygienických pravidel, protože zdráví zákazníků je pro nás prvořadou prioritou.

 

 

 

Das WeltAuto je globálním programem prodeje ojetých vozů primárně značek koncernu Volkswagen s centrální podporou. Na českém trhu si mohou zákazníci vybírat z široké nabídky několika tisíc prověřených, kvalitních a spolehlivých ojetých automobilů nejen koncernových značek. Nákup a prodej ojetého vozu v síti Das WeltAuto je přitom plně srovnatelný s nákupem nového vozu u autorizovaných prodejců díky důkladně školeným prodejcům a nadstandardním zákaznickým službám, mezi něž patří minimálně roční záruka od data prodeje (do 5 let stáří a nájezdu 150 000 kilometrů s ověřeným stavem na základě podrobné technické prohlídky).