Porsche Česká republika

Parameter - 5459

Volkswagen Užitkové vozy začne od 27. dubna postupně obnovovat výrobu

Výrobní závody značky Volkswagen Užitkové vozy v německém Hannoveru a polských městech Poznaň a Vřesno obnoví v pondělí 27. dubna, po pětitýdenním přerušení produkce, postupně výrobu v režimu se sníženou kapacitou.

Praha, 17. dubna 2020 – Výrobní závody značky Volkswagen Užitkové vozy v německém Hannoveru a polských městech Poznaň a Vřesno obnoví v pondělí 27. dubna, po pětitýdenním přerušení produkce, postupně výrobu v režimu se sníženou kapacitou. Průběh obnovy výroby se bude přizpůsobovat aktuální dostupnosti dílů, vládním nařízením v Německu a Evropě a vývoji poptávky na trzích. Nezávisle na tom bude dodržování přísných opatření na ochranu zdraví zaměstnanců vždy nejvyšší prioritou.

 

Josef Baumert, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, odpovědný za výrobu a logistiku, k tomu říká: „Máme velkou radost z toho, že zanedlouho budeme moci postupně znovu obnovit naši výrobu. Ochrana zdraví našich zaměstnanců má přitom nejvyšší prioritu. Proto jsme vyvinuli rozsáhlý soubor opatření a v malých týmech již intenzivně pracujeme na přípravách výrobních závodů, abychom například mohli dodržovat odstupy, realizovat vyšší standardy hygieny nebo v případě potřeby používat speciální ochranné pomůcky. Přitom i nadále velmi aktivně sledujeme situaci. Naše kroky podnikáme na základě výsledků diskuzí a jednání v rámci koncernu a také doporučení Ústavu Roberta Kocha.“

 

„Výhled na cestu ze stavu útlumu je dobrým signálem pro ekonomiku a veřejnost. I pro podnikovou radu je zdraví našich kolegů tím nejdůležitějším. Proto budeme pečlivě sledovat celkový vývoj v souvislosti s onemocněním Covid-19. Uzavřením podnikové dohody schválené ústřední podnikovou radou jsme pro obnovu výroby v Hannoveru vytvořili dobrý rámec, který zohledňuje ekonomické zájmy a chrání zaměstnance,“ říká Bertina Murkovicová, předsedkyně podnikové rady značky Volkswagen Užitkové vozy.

 

Koncern Volkswagen sestavil v uplynulých týdnech 100bodový plán, který umožní obnovení výroby s ohledem na ochranu zdraví. Veškerá opatření platí také pro externí firmy a dodavatele, působící v areálech výrobních závodů. „Společně s našimi týmy procházíme bezpečně koronavirovou krizí. Přerušení výroby ve spojení s mnoha činnostmi, vykonávanými z domova, bylo jedinou volbou a správným rozhodnutím. Realizace tohoto jedinečného a odvážného kroku byla velmi úspěšná. Nepolevíme ani teď při obnovení výroby a důsledně budeme dodržovat rozsáhlá opatření pro zajištění bezpečnosti a hygieny,“ vysvětluje Thomas Edig, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, odpovědný za personalistiku.

 

V rámci obnovení výroby přistupuje společnost na základě doporučení zdravotnických institucí k dalšímu výraznému zpřísnění opatření pro ochranu zdraví. Dojde k optimalizaci výrobních procesů, navíc bude ve všech oblastech povinností důsledně dodržovat minimální odstupy a zvýšené standardy hygieny. Soubor opatření zahrnuje mimo jiné konkrétní pravidla pro odstup a hygienu, povinnost nosit ochranu úst a nosu v zónách, kde není možné udržovat vzájemné odstupy 1,5 metru, kratší intervaly čištění, zamezení kontaktu mezi pracovníky při střídání směn a odpovědný přístup k měření teploty každý den před příchodem do zaměstnání.

 

 

 

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

„We transport success.“ Volkswagen Užitkové vozy nese jako samostatná značka v koncernu Volkswagen globální zodpovědnost za vývoj, výrobu a prodej lehkých užitkových vozů, přičemž v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) vyrábí modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS – Mobility as a Service; TaaS – Transport as a Service). Pro výrobu v budoucnosti proto vyvíjí příslušná vozidla ke speciálním účelům, SPV (Special Purpose Vehicles), například robotické vozy taxislužby nebo robotické lehké užitkové vozy. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy má na celém světě více než 24 000 zaměstnanců, včetně 15 000 zaměstnanců v závodě Hannover.

 

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles-/

Twitter: http://twitter.com/VWCV_official

Podcast „wetransportsuccess“: https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

 

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Kontakt: Lenka Vaňková

Telefon: +420 775 013 338

E-Mail: lenka.vankova@porsche.co.cz

www.vw-uzitkove.cz

www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy

www.vwn-presse.de