Porsche Česká republika

Parameter - 5419

Volkswagen Užitkové vozy dodá 420 vozidel e-Crafter francouzské logistické společnosti Chronopost

Volkswagen Užitkové vozy dodá v průběhu příštích dvou let celkem 420 skříňových vozů e-Crafter francouzské společnosti Chronopost, která se specializuje na městskou logistiku.

Dosud největší objednávka čistě elektrických vozů e-Crafter
Chronopost spoléhá na přepravu s nulovými lokálními emisemi

 

Praha, 19. února 2020 – Volkswagen Užitkové vozy dodá v průběhu příštích dvou let celkem 420 skříňových vozů e-Crafter francouzské společnosti Chronopost, která se specializuje na městskou logistiku. Dceřiná firma koncernu Groupe La Poste se rozhodla pro model e-Crafter po rozsáhlých testech. Martin Piechowski, prezident společnosti Chronopost, a Heinz-Jürgen Löw, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, odpovědný za prodej a marketing, dnes podepsali smlouvu v Hannoveru.

 

Löw zdůraznil význam této objednávky pro značku Volkswagen Užitkové vozy: „Jedná se o dosud největší objednávku fleetového zákazníka požadujícího výhradně elektrické vozy, jakým je e-Crafter. Je to další důležitý krok k trvale udržitelné dopravě v centrech měst. Děkujeme společnosti Chronopost za důvěru, kterou vkládá do našich vozidel, jež budou rozvážet zásilky zákazníkům na posledním úseku doručovacího procesu.“ Model e-Crafter je klíčem k tomu, aby se přechod na lehké užitkové vozy s nulovými emisemi stal realitou a nezůstal jen utopickou vizí. Löw dodal, že e-Crafter bude mít příležitost prokázat své výjimečné vlastnosti v náročném každodenním světě městské logistiky.

 

Chronopost již mnoho let usiluje o čistou městskou logistiku. Od září 2019 dodává specialista na městskou logistiku zboží zákazníkům v celé Paříži flotilou vozidel používající ze 100 % alternativní pohony. Do června 2020 bude tato služba rozšířena do více než 18 francouzských měst.

 

„Zprovoznění flotily 100% čistých vozidel pro doručování zásilek v městských oblastech je významným krokem a velkou investicí do budoucnosti. Elektricky poháněná vozidla, jakým je i námi vybraný e-Crafter, mají nyní dostatečný dojezd pro používání ve velkém měřítku po celé Francii a umožní doručování zásilek na posledním úseku logistického procesu a další logistické služby ve velkoměstech, aniž by bylo narušováno životní prostředí místních obyvatel,“ řekl Martin Piechowski, prezident společnosti Chronopost.

 

 

 

 

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

„We transport success.“ Volkswagen Užitkové vozy nese jako samostatná značka v koncernu Volkswagen globální zodpovědnost za vývoj, výrobu a prodej lehkých užitkových vozů, přičemž v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) vyrábí modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS – Mobility as a Service; TaaS – Transport as a Service). Pro výrobu v budoucnosti proto vyvíjí příslušná vozidla ke speciálním účelům, SPV (Special Purpose Vehicles), například robotické vozy taxislužby nebo robotické lehké užitkové vozy. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy má na celém světě více než 24 000 zaměstnanců, včetně 15 000 zaměstnanců v závodě Hannover.

 

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles-/

Podcast značky Volkswagen Užitkové vozy, „We transport success“:

https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

 

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Kontakt: Lenka Vaňková

Telefon: +420 775 013 338

E-Mail: lenka.vankova@porsche.co.cz

www.vw-uzitkove.cz

www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy

www.vwn-presse.de