Porsche Česká republika

Parameter - 5298

Jižní Afrika zůstává po několika dnech prachu, bláta a mimořádného potěšení z jízdy během finále mezinárodní terénní soutěže „Spirit of Amarok“, pořádané značkou Volkswagen Užitkové vozy, na vrcholu. Oba jihoafrické týmy jednoznačně rozhodly ve svůj prospěch také individuální hodnocení.

Terénní MS: Jihoafričané ovládli finále soutěže Spirit of Amarok 2019, Češi byli nejkompaktnějším týmem

18 týmů z devíti zemí bojovalo v pick-upech Amarok ve finále soutěže Spirit of Amarok 2019 v jihoafrickém Bloemfonteinu
V hodnocení národních týmů zvítězila Jižní Afrika, jejíž dva týmy obsadily v individuálním hodnocení první a třetí místo
Dánsko bylo druhé nejen v individuálním hodnocení, ale s oběma týmy také v hodnocení národů
Německé týmy ve společném hodnocení národů poprvé na třetím místě
Dva české týmy se umístily v národním hodnocení na vynikajícím čtvrtém místě
Stanislav Trnka a Jiří Hergessel dokončili soutěž v individuálním hodnocení na 5. místě
Jaroslav Tomášek a Jiří Finek obsadili 6. místo
Česká výprava se stala nejkompaktnějším týmem
Posádky absolvovaly v terénu během tří dnů různé technické zkoušky, rychlostní soutěže a testy

Praha, 2. září 2019 – Jižní Afrika zůstává po několika dnech prachu, bláta a mimořádného potěšení z jízdy během finále mezinárodní terénní soutěže „Spirit of Amarok“, pořádané značkou Volkswagen Užitkové vozy, na vrcholu. Oba jihoafrické týmy jednoznačně rozhodly ve svůj prospěch také individuální hodnocení. První místo patřilo dvojici Christiaan a Pikke Otto (2024 bodů), třetí skončili Ferdie Pretorius a Johan du Toit (1800 bodů). Na druhé místo se mezi ně vklínila dánská posádka Jesper a Søren Markussen (1929 bodů). Reprezentanti České republiky skončili na skvělém čtvrtém místě v hodnocení národů. V individuálním hodnocení obsadili vynikající páté a šesté místo, a stali se tak nejkompaktnějším týmem letošního mezinárodního finále soutěže „Spirit of Amarok“.

České týmy se zúčastnily již podruhé světového finále soutěže „Spirit of Amarok“ v Jižní Africe, do něhož se letos nominovalo 18 týmů z devíti zemí. Jejich členové museli s 18 vozy Amarok prokázat mimořádné dovednosti při jízdě terénem. O titul krále terénní jízdy s vozem Amarok bojovaly dvoučlenné amatérské týmy z Jižní Afriky, Austrálie, Ruska, Tchaj-wanu, Dánska, České republiky, Namibie a Botswany.

9. Tchaj-wan – 1528 bodů

V roce 2019 museli všichni účastníci poprvé absolvovat různé technické a rychlostní tratě s vozy Amarok, vybavenými pravostranným a levostranným řízením. Soutěž „Spirit of Amarok“ se konala ve dnech 14. až 18. srpna v Brandfortu, nedaleko Bloemfonteinu, v Jihoafrické republice. Terén byl nový pro všechny účastníky.

Od roku 2004 poměřují amatérští řidiči své dovednosti a rychlost při jízdě v terénu během vícedenního finále v Africe. Od roku 2010 jezdí všichni účastníci s pick-upy Amarok. Týmy mohou využívat pokynů a rad zakladatele soutěže „Spirit“ Sarela van der Merweho, legendy jihoafrického motoristického sportu, a jeho týmu maršálů.

Dánové Jesper a Søren Markussenovi dosáhli v roce 2019 ještě jednoho úspěchu. Všemi účastníky byli totiž zvoleni nejodvážnějším týmem. Druhá dánská posádka, Casper a Rasmus Jakobsenovi, skončila v individuálním hodnocení jedenáctá (1369 bodů). České týmy obsadily v individuálním hodnocení páté (Stanislav Trnka a Jiří Hergessel; 1488 bodů) a šesté (Jaroslav Tomášek a Jiří Finek; 1472 bodů) místo a těmito výbornými výsledky si zajistily celkové čtvrté místo před Australany (sedmí a devátí v individuálním žebříčku). Reprezentace České republiky tak dosáhla, stejně jako celkově třetí Německo, svého historicky nejlepšího výsledku v soutěži „Spirit of Amarok“ a stala se nejkompaktnějším týmem soutěže. Poprvé se tak hned tři evropské národy dostaly mezi prvních pět nejlepších.

Další fotografie z akce pro média jsou k dispozici ke stažení prostřednictvím
We Transfer na:

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

„We transport success.“ Volkswagen Užitkové vozy nese jako samostatná značka v koncernu Volkswagen globální zodpovědnost za vývoj, výrobu a prodej lehkých užitkových vozů, přičemž vyrábí modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok. Volkswagen Užitkové vozy vypracovává v dialogu se svými zákazníky vhodné koncepce vozidel, jakož i telematická a logistická řešení pro šetrné využívání zdrojů s nejvyšší možnou efektivitou. V roce 2018 prodala značka 499 700 lehkých užitkových vozů, které vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG). Volkswagen Užitkové vozy má na celém světě více než 24 000 zaměstnanců, včetně 15 000 zaměstnanců v závodě Hannover.