Porsche Česká republika

Parameter - 5189

Na Porsche ČR se setkali rakouští podnikatelé s ministryní průmyslu a obchodu Novákovou

Za účasti rakouského velvyslance Alexandera Grubmayra se v závěru minulého týdne sešli vedoucí představitelé rakouských firem působících v Česku s ministryní průmyslu a obchodu Martou Novákovou. Austrian Business Circle, setkání rakouské podnikatelské komunity, se tentokrát konalo v reprezentačních prostorách společnosti Porsche Česká republika, která se ujala role hostitele.

 

Tradiční setkání top manažerů rakouských firem zahájil Franz Pommer, jednatel Porsche Česká republika. Hosty seznámil s výsledky největšího importéra automobilů do ČR, vývojem trhu i aktuálními trendy v automobilové branži, zejména v souvislosti s nástupem elektromobility.

 

Rakouský velvyslanec Alexander Grubmayr připomněl úzkou všestrannou spolupráci obou zemí. Pro Rakousko je Česká republika nejdůležitějším obchodním partnerem ve střední a východní Evropě a třetím nejvýznamnějším obchodním partnerem v celé EU. Rakousko jako třetí nejdůležitější přímý investor v České republice vytváří okolo sta tisíc pracovních míst.

 

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková mj. uvedla, že Česká republika je v celosvětovém měřítku druhým největším výrobcem automobilů na jednoho obyvatele. Vláda, jejímž je členem, si za jednu z hlavních priorit vytyčila podporu nejvyspělejších technologií, zejména digitalizace, umělé inteligence, mobility a autonomního řízení. Pokud jde o podporu vývoje umělé inteligence, Česká republika chce být v evropském měřítku v této oblasti leaderem a stát se tzv. Center of Excellence.

 

V následující diskusi se rakouští podnikatelé zajímali zejména o oblast vzdělávání a rozvoje infrastruktury. Jednatel Porsche Česká republika Franz Pommer v této souvislosti připomněl, že Porsche ČR dlouhodobě podporuje vzdělávání na dnes již 14 automobilových školách v Česku. Partnerské školy získávají v rámci spolupráce moderní výukové pomůcky a importér pomáhá také se školením pedagogů a motivačním programem pro studenty.

 

Popisky k foto:

Rakouští podnikatelé v Česku se sešli v prostorách Porsche Česká republika s ministryní průmyslu a obchodu Martou Novákovou

 

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková a Franz Pommer, jednatel Porsche ČR

 

Jednatel Porsche Česká republika Franz Pommer