Porsche Česká republika

Parameter - 5121

Změna ve vedení společnosti Porsche Česká republika

Vratislav Strašil, jednatel společnosti Porsche Česká republika, přechází k 1. lednu 2019 na jinou vysokou manažerskou pozici v rámci koncernu VOLKSWAGEN. Jeho nástupcem bude od 1. února 2019 Jan Hurt, který největšího dovozce automobilů do ČR povede společně se současným jednatelem Franzem Pommerem.

 

Praha, 5. prosince 2018 – Vratislav Strašil, jednatel společnosti Porsche Česká republika, přechází k 1. lednu 2019 na jinou vysokou manažerskou pozici v rámci koncernu VOLKSWAGEN. Jeho nástupcem bude od 1. února 2019 Jan Hurt, který největšího dovozce automobilů do ČR povede společně se současným jednatelem Franzem Pommerem.

 

Vratislav Strašil převzal spolu s Franzem Pommerem vedení společnosti Porsche Česká republika 1. ledna 2014. Po čtyřech letech jejich působení zdvojnásobila společnost dodávky vozů značek Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy do ČR z 27 tisíc v roce 2013 na 54 tisíc v roce 2017. Značky Volkswagen osobní vozy a Volkswagen Užitkové vozy v tomto období značně posílily svoje pozice a jsou s náskokem číslem 1 v žebříčku dovážených značek. Obrat za toto období vzrostl ze 13,8 mld. na 29,4 mld. Kč, což firmu posunulo na 16. místo v žebříčku největších společností v České republice Czech Top 100. V uplynulých letech se Vratislav Strašil zaměřil rovněž na propagaci elektromobility značek zastupovaných společností Porsche ČR na českém trhu, včetně etablování Demo e-Car programu. Za jeho podpory byla v roce 2018 podepsána nová tříletá smlouva se společností Prague International Marathon, která již patnáct let každoročně pořádá prestižní Volkswagen Maraton. Spolu s Franzem Pommerem připravili oba jednatelé nové dealerské smlouvy a standardy platné od roku 2020.

 

Ing. Vratislav Strašil zahájil svou profesní kariéru v koncernu VOLKSWAGEN v roce 1994. Působil na řadě manažerských pozic v rámci ŠKODA AUTO, poté vedl importéra značky SEAT ve Švédsku. Odsud přesídlil do Prahy, kde v letech 2007-2011 řídil značku Volkswagen osobní vozy. Od roku 2011 řídil dovozce značky Volkswagen osobní vozy v Rusku a v roce 2014 se stal jednatelem Porsche Česká republika.

 

Ing. Jan Hurt přichází do vedení Porsche Česká republika ze společnosti ŠKODA AUTO a.s., kde působil na pozici ředitele pro rozvoj mezinárodního fleetového obchodu a rozvoj mezinárodní dealerské sítě. Předtím Jan Hurt působil na několika vysokých manažerských pozicích v rámci koncernu VOLKSWAGEN. Byl mj. vedoucím prodeje značky SEAT pro severní, střední a východní Evropu, regionálním ředitelem prodeje společnosti ŠKODA AUTO a.s. pro střední a východní Evropu a ředitelem importérské organizace značky Škoda v Rusku.