Porsche Česká republika

Parameter - 5093

Nový T-Cross – „I am safe“: Rozpoznávání chodců v sériové výbavě zvýší bezpečnost ve městech

Dva týdny před světovou premiérou modelu T-Cross ukazuje Volkswagen své nejnovější SUV poprvé bez maskování, a to za jízdy v nové upoutávce „I am safe“. Nejkompaktnější SUV značky Volkswagen na konci 14sekundového klipu automaticky aktivuje maximální brzdění prostřednictvím funkce nouzového brzdění City včetně rozpoznávání chodců, aby nedošlo ke kolizi s nepozorným člověkem

Volkswagen zveřejnil první upoutávku s modelem T-Cross bez maskování
Nové SUV přijde na trh s mnoha asistenčními systémy

 

Praha, 15. října 2018 – Dva týdny před světovou premiérou modelu T-Cross ukazuje Volkswagen své nejnovější SUV poprvé bez maskování, a to za jízdy v nové upoutávce „I am safe“. Nejkompaktnější SUV značky Volkswagen na konci 14sekundového klipu automaticky aktivuje maximální brzdění prostřednictvím funkce nouzového brzdění City včetně rozpoznávání chodců, aby nedošlo ke kolizi s nepozorným člověkem, který náhle vkročil do vozovky. „I am safe“ je jednou ze čtyř tematických oblastí, které definují nejdůležitější vlastnosti modelu T-Cross. Nový T-Cross bude uveden na trh na jaře 2019.

 

„I am safe“ – nová upoutávka na T-Cross

T-Cross vstoupí na trh se sloganem
„I am more“, který vyjadřuje jeho postavení na trhu a zároveň i příslib zákazníkům. Toto motto je rozděleno do čtyř dílčích oblastí: „I am practical“, „I am cool“, „I am intuitive“ a „I am safe“. Ke každé z těchto oblastí vznikla jedna upoutávka. Nyní byl zveřejněn čtvrtý klip „I am safe“ na: https://youtu.be/FMEa2PlGBqU.

 

„I am safe“ zdůrazňuje, že T-Cross přijde na trh jako jedno z nejbezpečnějších vozidel své třídy – s vynikající úrovní pasivní bezpečnosti a mimořádně širokou nabídkou asistenčních systémů. Všechny verze budou sériově vybaveny asistentem pro jízdu v jízdním pruhu „Lane Assist“, systémem pro detekci překážek před vozem „Front Assist“ s funkcí nouzového brzdění City a již zmíněným rozpoznáváním chodců. Mezi další nabízené asistenční systémy patří mimo jiné asistent pro sledování slepého úhlu (upozorňuje na vozidla v zóně slepého úhlu) včetně „asistenta pro vyjetí z parkovacího místa“ (upozorňuje na vozidla, která přijíždějí k vozu T-Cross vzadu ze stran), „systém preventivní ochrany cestujících“ (při riziku kolize uzavře okna dveří a posuvné střešní okno, přitáhne bezpečnostní pásy a zvýší brzdný tlak) a adaptivní tempomat ACC (automaticky brzdí a zrychluje na základě dat z radarového senzoru).

 

 

1) Vozidlo je studií ve stavu blízkém sériové výrobě.

2) Údaje o výbavě platí pro německý trh.

 

Informace o značce Volkswagen:  Nečekáme na budoucnost. Tvoříme ji.

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 50 závodech ve 14 zemích.  V roce 2017 vyrobil Volkswagen 6,23 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Golf, Tiguan, Jetta nebo Passat. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 198 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 7700 prodejců se 74 000 zaměstnanci. Volkswagen důsledně urychluje vývoj konstrukce automobilu. Elektrická mobilita, chytrá mobilita a digitální transformace značky jsou strategickými klíčovými tématy budoucnosti.